Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość młoda mama111

Jakie kawiaty kupić do ogrodu

Polecane posty

Gość młoda mama111

Nie znam się kompletnia na uprawie kwiatów, mam niewielki ogród, chciałabym posadzić jakieś kwiaty, krzewy. Proszę o jakieś rady, co kupić (sadzonki czy cebulki, czy może nasiona), kiedy i jak sadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srednikkreskanawias
najlepiej sztuczne lub suszone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie podam ci konkretnie nazw,ale jak ci sie nie chce non stop kopac w ogrodzie to zawsze szukaj roslin wieloletnich zimujacych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skoro masz neta to
- przejrzyj listę tematów o poczytaj - wpisz w google łatwe rośliny do ogrodu i też poczytaj - posadz róże :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mama111
Dzięki za odpowiedź :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też się chętnie dowiem. Ja rok temu na taras do skrzynek kupiłam pelargonie i surfinie- mam bardzo sloneczny taras w ogrodzie. I kwiaty owszem- bardzo ładnie rosły, ale w tym roku zrezygnuje z pelargonii i kupie same surfinie, bo są fantastyczne- mają mnóstwo kwiatów, żywe kolory i rosną jak szalone- są dużo ładniejsze niz tradycyjne pelargonie :) A krzewy- na pewno sprawdza sie tuja- zielona caly rok, można ją i do gruntu sadzić i do donic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka_1981
ja też powoli zaczynam urządzać ogród, postawiłam na iglaki i zimujące w gruncie byliny - piwonie, liliowce, irysy, konwalie, funkie, orliki, tojeść, ostróżka, gailardia, rozchodnik, trawy ozdobne, do tego zimujące cebule żonkili, tulipanów i krokusów, z krzewów liściastych na razie forsycja, bez, jaśmin, tawuła. Polecam przejrzeć allegro - kopalnia pomysłów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trop
Mam dość duży ogród, a czasu mało więc ja jak do tej pory posadziłam u siebie: ROŚLINY TŁO/ BAZA świerki white daisy- wolnoo roznące o srebnych przyrostach budleję dawida, pięciorniki, jasmin wonny, lilak, hortensję trójbarwną, różę pnące, hortensję pnącą, berberysy( zlocisty, purpurowy i miniaturowy), bukszpan, różę jadalną ( rugosę), jałowiec płożący WYPEŁNIACZE: 1. STAŁE- funkie, barwinek, wrzosy, lawendę, kanny, liliowce, jukki 2. Sezonowe: cebule wiosenne, sadzonki roślin jednorocznych, które kupuję na targu( złocienie, lobelie, fiołki itp.); jesienne chryzantemy, astry Właśnie kompletuję kolejną rabatę narożną 10x 10m. Planuję tam posadzić: Magnolię Alexandrina, hortensję Anabelle, prusznik niebieski, funkię august moon, kostrzewę niebieską i dalej zobaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadzę cebule -irysy, gladiole , tulipany, krokusy, hiacynty, lilie..ale niektóre jesienią....czasem wysiewam astry... iglaki formowane, nie za wielkie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doska45
witaj...zajrzyj do sklepu www.olena.com.pl polecam, tanie cebulki mieczyków, irysów, frezji...i naprawdę solidnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mama111
Chce kupić przede wszystkim zimujące w gruncie byliny wieloletnie. Czy trzeba np. piwonie i inne tego typu kwiaty jakoś opatulać na zimę, żeby nie zmarzły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mama111
trop ta magnolia alexandrina jest po prostu piękna, zresztą jak wszyskie magnolie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka_1981
większość bylin zimujących w gruncie nie wymaga okrywania na zimę, te które podałam wcześniej nie miały takiego wskazania, dlatego się na nie zdecydowałam :) zdarzają się takie, które trzeba zabezpieczyć dodatkowo, ale taką informację znajdziesz w opisie rośliny, a co do magnolii, też mi się marzy, ale u nas zimą ostro wieje, a nie mam jeszcze dla niej zacisznego miejsca... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mama111
A czy kwiaty po przekwitnięciu trzeba obciąć (tzn odciąć kwiatostan i ewentualnie łodygę)? Jeśli tak to kiedy to zrobić? Zaraz po przekwitnięciu, na jesień? Dziękuję za wszyskie prpozycje, będę się powoli zaopatrywać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka_1981
sama będę dopiero uczyć się pielęgnacji ogrodu, ale wydaje mi się, że po przekwitnięciu kwiatostany bylin można usunąć, nawet ze względów estetycznych :) liście zostawiamy do jesieni, do czasu obumarcia, potem można je ściąć kilkanaście cm nad ziemią, dzięki temu będziesz wiosną wiedziała gdzie są :) żeby ich przypadkowo nie wykopać albo uszkodzić. Byliny na wiosnę i tak puszczają z kłącza nowe liście, a wtedy pozostałości z poprzedniego roku można całkowicie usunąć - to tak na babski rozum, ale niech ktoś mądrzejszy zweryfikuje czy się nie mylę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w tamtym roku posadziłam liatrę( wysiałam prosto do gruntu). Bylina ta przyciąga masę motyli, suche kwiatostany ścięłam teraz. Możesz kupić serduszkę, pięknie kwitnie, jest długowieczna, liście same zamierają na zimę, wiosną się odradza. Mało kłopotliwa jest azalia( w przeciwieństwie do różaneczników) i pięknie kwitnie. Z krzewów polecam pięciornik, tawułę wczesną( kwitnie na biało) i weigelę( krzewuszka cudowna)-kwitnie dwa razy w roku. Też od podstaw uczyłam się ogrodnictwa, często metodą prób i błędów. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mama111
kajka123 dzięki za świetne propozycje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Selena1818
Witam! Mnie interesowały zdecydowanie bardziej egzotyczne kwiaty. Kwiaty lotosu udało mi się zamówić poprzez www.nasionaswiata.pl. Można tutaj poszukać! Mają mega wybór, każdy znajdzie coś dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda325
Kup różne aby całym rokiem kwitły np. tulipany, hiacynty, floksy, peonie oraz krzewy ozdobne posadź. Na stronie OBI są różne poradniki. O krzewach ozdobnych też widziałam http://www.obi.pl/pl/guides/garden-and-leisure/landscape-gardening/hedges-and-bushes/index.html poczytaj czy lubią nasłonecznienie czy raczej cień oraz jaką glebę i wtedy dobierz odpowiednie do swojego ogrodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej kupic rosliny od sprawdzonego zrodla - czyli www.wogrodzie.pl mysle, ze od razu mozesz co nie co wypytać o ogród, bo oni się w tym specjalizują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepszą ofertę maja w sklepie Ogród Marzeń na allegro polecam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja już od dłuższego czasu, jeśli mam już kupić jakieś rośliny do ogrodu to kupuję sobie w roslinydoogrodu.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adik356
Warto kupić do ogrodu na pewno lilie http://florexpol.eu/332-lilie , które są zawsze piękne, jeżeli je posadzimy w dobrym miejscu. Najlepiej przy bramach, ogrodzeniach itp. Lilie można kupić różnego rodzaju małe, większe i gigantyczne. Każde wyglądają pięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie kupuję w żadnych supermarketach, sklepach ogrodniczych tylko bezpośrednio zamawiam w Diant Pol i jestem mega zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też kupuję rośliny od ogród marzeń na allegro. ostatnio zamówiłam sobie wiąz holenderski. tania wysyłka i szybciutkko mi przesyłkę dostarczyli, w dodatku profesjonalnie zapakowaną, żeby wiąz nie ucierpiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze można kupić nasiona i samodzielnie coś posadzić. Z tym, że warto wybierać sprawdzone miejsca, bo inaczej niewiele z nich wyrośnie. Dlatego ja nasiona i cebulki zawsze kupuję w hurtowni http://nasionacebulki.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cały ogród mam obsadzony roślinami ze sklepu internetowego ze strony www.ogrodmarzen.net. Terminowa dostawa, dobry kontakt mailowy ze sprzedawcą, no i co najważniejsze – zdrowe, profesjonalne i oryginalne sadzonki, które świetnie się przyjmują i dobrze rosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomka6
Od niedawno mam własny ogród- w lutym kupiliśmy dom z ogrodem. Teraz szukam kwiatów- chcę urządzić ogród. Na https://www.bylinylucyny.pl/ znalazłam sporo kwiatów, jednak nie wiem które z nich będą najlepsze do ogrodu. Pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Weszlam w proponowane strony, mam jednak watpliwośc, nawet najpiekniejsze rosliny nie przyjmuja sie, jesli jest róznica w klimacie ( nawet tak nieduza, jak na terenie Polski). Nie wiem, jak na polnocy kraju zachowaja sie sadzonki z południa. Kupiłam np w renomowanym ogrodnictwie w Szczecinie przepiekne sadzonki, wszystkie padły w Trójmiescie. Z obserwacji widze,ze najlepeej sparwdzaja sie sadzonki z najblizszego ogrodnictwa, weźcie to pod uwage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×