Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Anheliee

Jakie książki lubicie czytać? WAŻNE! :)

Polecane posty

Gość Anheliee

Hej! Słuchajcie, sprawa bardzo ważna : ) Pytanie niby zwykłe, wynikające z nudy, a jednak tak ważne dla mnie ; ) Od kilku lat piszę książkę. Można by rzec, że nie mogę jej skończyć, bo nie mam już pomysłów, ale właśnie sęk w tym, że mam ich za dużo i nie potrafię tego okiełznać ; D moje historie stają się czasem zbyt wybuchowe, poza tym nie bardzo wiem w jaką tematykę uderzyć. Zaczęłam pisać już tyle historii, że sama już nie ogarniam i żadnej nie ukończyłam. Jestem gotowa zacząć pisać od początku, tylko potrzebuję rady. O czym chcielibyście przeczytać? Jestem gotowa na każdy temat :) od horrorów, przez romanse, po historie wojenne, chociaż sama za takimi nie przepadam : ) po prostu chcę wiedzieć, jaka byłaby dla was idealna książka. O czym chcielibyście sobie teraz poczytać? Czego jest za mało w książkach, które już czytaliście? Czekam na odpowiedzi : ) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość geora
Gusty są różne, ja np. nie lubię romansideł, wolę jakiś thriller, kryminał, albo powieść obyczajową, która jakiś ciekawy temat porusza. Ważne też jak jest napisane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pluszaq
wazne, zeby osoby tam wystepujace mialy dobrze rozwiniety intelekt i byly oswiecone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bardzo dużo czytam i najbardziej lubię książki pisane na faktach, ale... nie jakieś pamiętniki/dzienniki historyczne, wojenne, czy pamiętniki uchodźców, czy ogólnie związane z tematyką polityki, wojen - zwłaszcza światowych (co na polskim rynku przeważa), ale po prostu bardzo ciekawe historie ciekawych ludzi. Tak też aktualnie czytam książkę Liz Murray "Przełamać noc", jest po prostu rewelacyjna w tym, jak dziewczyna opisuje swoje życie z rodzicami uzależnionymi od narkotyków, spostrzeżenia i drogę od patologii i bezdomności na uniwestytet Harvardu. Warto wspomnieć, że skończyła studia i dziś jest wziętą trenerką motywacyjną, choć na początku mogłoby się wydawać, że do niczego nie dojdzie ze względu na pochodzenie z patologicznej rodziny i początkowe powielanie schematu. Polecam tą książkę gorąco i szczerze powiem, że choć lubię np. książki Stephena Kinga, takie thrillerowate, horrorowate, jednak nie ma nic bardziej budującego, gdy czyta się totalnie prawdziwe historie ludzi, którzy z niczego zrobili... coś :) To oczywiście moje subiektywne zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo lubię pamiętniki
i biografie. czytam też z przyjemnością książki historyczne - zarówno dotyczące dalszej, jak i "bliższej" historii, czyli czasów po II wojnie światowej. Czyli podobnie jak moja poprzedniczka :-) Oczywiście sięgam też po lżejszą literaturę, np. Magdalena Samozwaniec, Joanna Chmielewska. Nie pogardzę dobrym horrorem czy sf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anheliee
Fan of Flowers- więc może będzie to coś dla Ciebie, ponieważ książka będzie oparta na faktach :) Czy historia ciekawa-chyba nie mi oceniać :) Główny wątek to horror, ale nie zabraknie również gorącej miłości, co mam zamiar dogłębnie opisać ;D i czego tak często brakuje mi w innych książkach, w których wątek miłosny kończy się zdecydowanie za szybko ;) Mam na myśli akt miłosny :) trochę erotyki...:) ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anheliee
...aha! No i zauważyłam, że właśnie chyba najwięcej z was lubi horrory ;) Tak jak wspomniałam nie zadowolę wszystkich, ale mam nadzieję, że coś tam uda mi się sklepać i najwyżej wam się nie spodoba :)) (jeśli oczywiście przeczytacie ;) ale to jeszcze trochę czasu). Myślę, że wybrałam odpowiednią tematykę jak na pierwszy raz, ponieważ wiele osób lubi horrory ; ) Wielu moich znajomych też polecało horror ; ) Ale żeby nie było-miłość będzie! ;) I powiem wam, że stanie pod wielkim znakiem zapytania i to nie z winy zakochanych ; ) Mam nadzieję, że kiedyś będziecie mieli okazję rzucić okiem na te wypociny ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja czytać bardzo lubię i w zasadzie czytam wszystko co mi tylko wpadnie w ręce. Nie mam ulubionego gatunku, ale chyba jednak najczęściej sięgam po książki sensacyjne, lubię takie jak U progu zagłady Martina Zelenay'a gdzie dużo się dzieje, są nagłe zwroty akcji, dzięki temu książka się nie nudzi i czyta się ją jednym tchem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1. thrillery , książki sensacyjne, kryminały 2. obyczajowe, "psychologiczne" - coś lżejszego niż mordercy, zabójcy i inni psychopaci (patrz punkt 1) 3. nigdy bym tego nie powiedziała/ napisała, ale w poniedziałek kupiłam sobie Sagę o Greyu (ciemniejsza strona, pięćdziesiąt twarzy, nowe oblicze) i zarwałam 3 noce, żeby przeczytać całość - trudno określić gatunek - ja bym napisała romans z lekką nutą erotyki (pomimo dużej ilości "scen", nie są one jakoś szczególnie wulgarne czy wyuzdane. Po przeczytaniu całości mam ochotę poszukać sobie jakiegoś Christiana :D ;))) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja najbardziej lubię czytać powieści obyczajowe,historie rodzinne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisałby ktoś wreszcie jakaś porządną książkę o romansach księży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja staram się o to, żeby czytać bardzo różne gatunki, dzięki temu się nie nudzę czytaniem. Ostatnio jestem pod wrażeniem kryminałów. Teraz jestem w trakcie czytania Mrocznego zakątka Gillian Flynn. Myślę, że to jest jedna z lepszych książek jaką miałam ostatnio w ręce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniawciescie
też lubię różnorodność, dzięki temu czytanie zawsze sprawia mi przyjemność. Ostatnio miałam okazję przeczytać Intymnie, Izdebskiego i Wiśniewskiego. Bardzo ciekawe rozmowy o tematach, o których nie zawsze łatwo się mówi, jak seks, wierność, miłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o mam bardzo podobnie, jeśli się czyta różne gatunki trudno o to, żeby się książka znudziła. Ostatnio bardzo wciągają mnie kryminały i jestem pod bardzo dużym wrażeniem książki W cieniu A.S.A. Harrison. Jeśli i wy lubicie ten gatunek na pewno się wam ona spodoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to trochę zależy od mojego nastroju, bo książki są dla mnie przede wszystkim formą relaksu. Ostatnio miałam okazję czytać bardzo dobrą książkę "ten słynny kostium" N. M. Kelby, świetna opowieść o marzeniach, o słynnym kostiumie, który nosiła J. Kennedy. Poza tym można w niej znaleźć sporo innych wątków, a takie książki chyba najbardziej lubię, wtedy mi się nie nudzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przecztalam trylogie " piędziesiąt odcieni " i sie jaram była super..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciekawe, wciągające, inteligentne. Teraz czytam nową książkę Michała Witkowskiego fynf und cfancyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W zasadzie głównie fantasy ale nie pogardzę też powieściami historycznymi i przygodowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najbardziej lubię książki historyczne, szczególnie Kamila Janickiego. bardzo dobrze pisze, potrafi zaciekawić i zaintrygować czytelnika. Teraz jestem po lekturze książki Żelazne damy i jestem nią zachwycona. Moim zdaniem to jego najlepsza książka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie też trochę ciężko jest podać jeden gatunek, który najbardziej mi odpowiada, ale ostatnio zaczytuję się w biografiach. Bardzo podobała mi się książka Elon Musk biografia twórcy paypala, tesli i spectryX. czyta się ją znakomicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Różnie to bywa, książka dla mnie po prostu musi być ciekawa. Ale przyznam, że najczęściej sięgam po literaturę faktu i książki historyczne, one najbardziej mi się podobają, a ostatnio jestem zachwycona książką Niegrzeczne księżniczki, świetna powieść historyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie też zależy na co mam ochotę. Ale często sięgam po książki Katarzyny Michalak. Śmiało mogę powiedzieć, że ona jest moją ulubioną autorką, teraz będę mogła przeczytać jej najnowszą książkę Zemsta. Jestem jej bardzo ciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aratina
Ja ostatnio nie czytam nic wiele, głównie z powodu braku czasu. Ale w ostatni weekend wpadła mi w ręce książka "Księga Luster", która wciągnęła mnie od pierwszej strony. No i tak właśnie spędziłam dwa wolne dni, z lekturą:) Zdecydowanie polecam, bo historia dość zaskakująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam z całego serducha książkę "Moje pragnienie wolności"!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czytaliście może Elegie o ziemi? Rewelacyjna książka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie ostatnio ujęła książka "Ścigając marzenia. W pogoni za złotem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Dianetyka: współczesna nauka o zdrowiu umysłowym" - świetna książka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z magią zwłaszcza czarną nie ma żartów. Lepiej kierować się w stronę światła. Biała magia też działa, o czym sama się przekonałam. U mnie pomógł rytuał z http://magia-anielska.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×