Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość może ktoś się zna

Jakie kwiaty doniczkowe?

Polecane posty

Gość może ktoś się zna

Marzy mi się mnóstwo kwitnących kwiatów w domu,ale nie mam pojęcia jakie warto kupić.Chciałabym takie,żeby kwtły przez jak największą część roku i były obfite,a nie jeden kwiatek na łodydze.Możecie mi coś polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może sztuczne? :P A poważniej jak chcesz coś kwitnącego bez przerwy to kupuj kwitnące w kwiaciarni (cyklameny, starce, pantofelniki itp ) a potem wyrzucaj. Odpowiednio pielęgnowane fiołki afrykańskie też kwitną dość długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może ktoś się zna
Nie chcę kupować i wyrzucać,chcę mieć satysfakcję z samodzielnego wyhodowania pięknych kwiatów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma roślin, które kwitną cały czas. Każda roślina ma okres w roku, kiedy kwitnie i okres, kiedy odpoczywa. Poza tym, żeby roślina ładnie kwitła, musi mieć optymalne warunki do rozwoju, a z tego, co napisałaś wnioskuję, nie masz pojęcia o pielęgnacji roślin doniczkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwiaty doniczkowe hoduje się przede wszystkim dla ich liści - a jeśli zakwitną to jest to raczej dodatkowy bonus ;) Dlatego bez żadnej złosliwości napisałam, że jeśli chcesz mieć dużo kwitnących roślin to kupuj jednoroczne w kwiaciarniach i wyrzucaj jak zmarnieją - pantofelniki, starce itp albo rośliny ogrodowe jak fuksje, begonie czy wrzosy hoduj w domu - przez jeden sezon powinny wytrzymać. Z najdłużej kwitnących wieloletnich doniczkowych to masz cyklameny, storczyki, gloksynie, hoje (jak już się uda, że zakwitną to jest to przynajmniej miesiąc) i fiołki afrykańskie które jak im gdzieś pasuje to póki są młode kwitną prawie bez przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fujitsu
mnóstwo kwiatów doniczkowych w mieszkaniu to niezbyt dobry pomysł, może na początek kup np. trzy fiołki wróżnych kolorach i ładnych osłonkach, pięknie wyglądają na kuchennym parapecie, możesz też zainwestować w kwitnący storczyk oczywiście też z osłonką i odpowiednio wyeksponować go w salonie. Ja ostatnio zainwestowałam w drzewko bonsai, pielęgnacja tej rośliny wymaga trochę wiedzy, ale warto ją mieć, trzeba tylko znaleźć dla niej dobre miejsce w mieszkaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no właśnie jak to jest
Zawsze jak kupuję lub dostaję kwiatka z kwiaciarni to mi marnieje. Zawsze! Podlewam pielęgnuję a i tak długo nie pożyje. Jak dostaję szczepkę lub kwiatka od mamy czy znajomych to rosną ładnie. Jedynymi kwiatkami ze sklepu, które żyją, mają się dobrze i rosną są : palma z biedronki i lucky bambo (dracena) z makro, ale te z kwiaciarni nie chcą rosnąć. Już nawet żal mi wydawać pieniądze, czy wy też macie taki problem? Podejrzewam, że w kwiaciarni są karmione czymś by ładnie wyglądały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W kwiaciarni, a raczej w szklarni, skąd do kwiaciarni trafiają rośliny, mają optymalne warunki - dobre światło, wilgoć w powietrzu, dobre podlewanie i nawożenie. Przychodzą do mieszkania w bloku i mają: suche powietrze, średnie albo żadne nawożenie, zwykle za ciemno - więc jak mają reagować? Marnieją. Jeśli stworzy się im dobre warunki, to po okresie adaptacji do tych innych, ale nie dużo gorszych - zaczynają odżywać i rosną dalej. A jak mają kiepsko, to zdychają. Logiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no właśnie jak to jest
Skoro byłoby kiepsko to nie miałabym w ogóle kwiatów, a jednak mam i mają się dobrze, więc to nie jest kwestia mojego zaniedbania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiepsko w porównaniu ze szklarnia, przecież napisałam nieźle w porównaniu z innym mieszkaniem, domniemuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może ktoś się zna
U mnie też tak jest,że kwiaty imieninowe szybko marnieją,a nie mieszkam w bloku i raczej mają dobrą opiekę,bo moja mama,która się nimi zajmuje,ma spore doświadczenie.Nie to co ja,rzeczywiście.Ale dlaczego duża ilość kwiatów doniczkowych w domu to zły pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem minimalistką
i uważam, że jeden ładny kwiat odpowiednio wyeksponowany lepiej ozdobi pokój, niż dziesiątki przypadkowych donic i doniczek z przeróżnymi roślinami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może ktoś się zna
Mi nawet nie chodzi o ozdobę pokoju,bo spoza firanki i ta nie będzie ich widać,tylko o to,że uwilebiam kwiaty i chciałabym mieć taką namiastkę ogrodu przez chociaż część roku gdy te na zawnątrz już przekwitną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem minimalistką
po co ci kwiaty,które zasłonisz firanka? powieś króciutką firankę i eksponuj kwiaty :) ważne, żeby były w ładnych najlepiej jednakowych osłonkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może ktoś się zna
No niestety muszę mieć długą firankę,bo mam pokój od ulicy,poza tym okno i tak zasłania komputer i klatka chomika.Ale kiedy będę chcała popatrzeć na kwiaty to mogę sobie je zdjąć z parapetu ;) No i będą ładnie wyglądały z ulicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie się wydaje że jest ciut inaczej... Oczywiście, że w szklarnii u hodowcy kwiatki mają idealne warunki i są też z reguły specjalnie karmione pożywkami które w zależnie od potrzeby powodują kwitnienie lub karłowy wzrost lub wybarwienie liści - żeby wyglądały możliwie najlepiej w momencie sprzedaży. Ale potem te rośliny z idealnych warunków trafiają w piekło jakim są dla nich supermarkety i z tego co widzę także niestety większośc kwiaciarni. Na zmianę przesuszane i przelewane, bez światła dziennego, ruszane i przestawiane przez klientów... A potem jeszcze szok znów zmiany warunków jak przynosimy ją do domu. Nic dziwnego, że większość roślin tego nie przeżywa :( Dlatego jeśli roślina ma przeżyć, to albo trzeba wyczaić moment kiedy przychodzi świeża dostawa - albo kupować u producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgłoś się do nich www.wogrodzie.pl/index.php ja ostatnio kupowalam u nich kwiaty, kompletnie nie znalam sie i fachowcy, ktorzy tam pracuja polecili mi rosliny, ktore nie sprawaiaja klopotu i sa naprawde spoko;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musisz dobrać odpowiednie kwiaty do pomieszczenia. Jedne wolą miejsca bardziej oświetlone, drugie mniej. Kwiaty można ustawić tak naprawdę wszędzie. Grunt to właśnie dobór odpowiedniego rodzaju kwiatka doniczkowego do pomieszczenia. Jeśli chcesz umieścić kwiaty w kuchni, to poczytaj sobie najpierw ten felieton http://kuchnieportal.pl/aktualnosci-ciekawostki-i-wywiady/0/155/felieton-kuchenne-rosliny--niekoniecznie-jadalne.html Opisane są w nim rodzaje kwiatów, które najbardziej nadają się własnie do kuchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto wypróbować wysokiej jakości nawozów ze sklepu internetowego www.zielonydom.pl Bardzo ułatwiają utrzymanie kwiatów w dobrym stanie. Mają nawozy do kwiatów doniczkowych, nawozy i pałeczki do storczyków itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na www.przydomu.pl też znajdziesz duży wybór różnych nawozów, do kwiatów, iglaków, trawy i krzewów. Jak dla mnie, najlepsze są te nawozy do storczyków w patyczkach. Powoli się rozpuszczają i wzbogacają roślinkę. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ostatnio byłam w www.ogrodslaski.pl w Świerklańcu, zajmują się sprzedażą przeróżnych roślin. Kupiłam sobie drzewka cytrusowe i bonsai. Mają ogromny wybór roślin domowych, możesz zajrzeć do nich, na pewno coś wybierzesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie koleżanka ostatnio poleciła "Ogrody od A do Z" z Koła, mają własną szkółkę roślin ozdobnych. Dzięki temu można zakupić rośliny w atrakcyjnych cenach. Mam zamiar wybrać się tam w tym tygodniu i wybrać coś ciekawego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w mieszkaniu jest taki problem, że jest bardzo gorąco i wszystki kwiatki mi więdną :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja znalazłam firmę www.ogrody-zimowe.org, która na wiosnę zajmie się stworzeniem dla mnie ogrodu zimowego tak bym miała gdzie trzymać i hodować kwiaty. Niestety teraz nie mam odpowiedniego miejsca i też szybko mi więdną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyu3
może pomyśl o jakichs trawach ozdobnych albo pnączach, poszukaj w necie jest sporo sklepow internetowych ktorej oferuja szeroki wybór róznych roslinek. Ja najczęsciej korzystam ze sklepu roslinydoogrodu.pl bo maja bardzo dobre ceny a rośliny od nich zawsze są swięze i dobrze wyglądaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez wlasnie nei wiem jakie kwiaty dobrac do wewnatrz domu, znajoma mowila, ze warto sie polecic u takich firm jak np www.apark.com.pl myslicie, ze to bedzie dobre rozwiazanie, zeby powierzyc komus zrobienie projektu ogrodu? Dzieki z gory za odpowiediz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×