Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość KUCHARECZKA1313

JAKIE MENU POLECACIE NA KOMUNIĘ ROBIONĄ W DOMU

Polecane posty

Gość KUCHARECZKA1313

Czekam na propozycje 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie polecamy robienia komunii w domu szczególnie jak wszystko będzie na twojej głowie. Za dużo zachodu, tylko się wymęczysz i podenerwujesz. Ja bym się nie pisała ale to twoja sprawa. Klasyka zawsze sie sprawdza- zupa np rosół bo to każdy lubi, 3 rodzaje mięs, ziemniaki, frytki, 3 surówki, zimna płyta, sałatki, tort, ciasta, napoje i viole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no oczywiście
Zależy w jakim regionie. Ja jestem z Górnego Śląska i jak robiłam parę lat temu komunię, to było tam m.in.: OBIAD - rosół z makaronem - rolady wołowe - modro i bioło kapusta - kluski białe i czarne - biała pieczeń (ze schabu) - drób DESER - kopa (bardzo kaloryczny deser bakaliowo-owocowy nasączany spirytusem) - szpajza (coś na bazie galaretki i też nasączane alkoholem) - kawa - 3 rodzaje ciasta (w tym kołocz) ZIMNA PŁYTA - 3 rodzaje sałatek - to co przeważnie daje się na zimną płyte przy świątecznych okazjach GORĄCA KOLACJA - kartofle - kalafior - pieczarki smażone - schab chyba z serem panierowany - jeszcze coś tam na gorąco było, ale nie pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam tez komunię w domku i na obiad będzie chłodnik,kurczak po indyjsku z żółtym ryzem,isałata z rukoli, tartego inbiru,czarnych olivek,pomidorów,iogórka zielonego:) - schab z brzoskwinią, wedlinki sledzie tradycyjne i w curry,łosos, faszerowane pieczarki ( na ciepło) tort , deser lodowy ITD Już czasem robiłam przyjecia na dużaliczbę gości i jak jest się dobrze zorganizowanym to wcale nie jest się umęczonym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To też zależy czy wolisz tradycyjne potrawy czy bardziej wyrafinowane smaki  W moim otoczeniu na obiad podaje się : -rosół z makaronem ale własnej roboty -ziemniaki koniecznie młode i z koperkiem -3 surówki - mielone faszerowane pieczarkami, udka z kuczaka, schabowe, piersi z kurczaka faszerowane kolacja : -zimna płyta -sałatki -schab w galarecie -faszerowane skrzydełka -krokiety -bigos -szaszłyki -flaczki na deser: kawa/herbata -tort -ciasta -lody lub deser np. galaretka,owoce,bita śmietana itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podziwiam chętnych do robienia komunii w domu samemu!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedys sie robilo tylko w domu
i ja i moj brat i moje kuzynostwo. Ja bym do restauracji nie chciala isc ;) Nie ma jak w domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co to jest zimna płyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuję bardzo :) Czekam na dalsze propozycję:) DO2DO - jak mozesz to napisz mi cos blirzej bo bardzo mi się spodobalo twoje menu:) Bardzo bym chciała ,aby nie bylo standardowo tylko inaczej nie tak jak zawsze na komuniach co nie znaczy ze mam awersje do rosolu:) Jeśli chodzi o komunię w domu to 2 niedziele byłam na komuniach w restauracji i bylo tak drentwo ze az szkoda pisać a i dania były takie sobie i koszt od osoby to 110 zł bez alkocholu ( wina) ciast, tortów,napoji To chyba jasne juz czemu chcę zrobić w domku :) Czekam na wasze dalsze propozycję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej-ho
http://adamczewscy.pl/?cat=26 pokobinujcie, zamiast nieśmeiertlenych schabowych. Ja byłam w knajpie, gdzie na szczęście żaden z wymienonych przez was "komunijnych przysmaków" nie wjechał na stół. Były pieczone poędwiczki z sosami, roladki z kurczaka z suszonymi pomidorami. Roladka z drobiu i solę pieczone z pomidorami. Gdybym miała sama robic imprezę, zdecydowałabym się zapewne na jakąś zupę-krem (brokuły, szparagi, zielony groszek). A z mięsiwa: kilka befsztyków, pieczony łosoś, polędwiczki grillowane. Może coś z jagnięciny albo szaszłyki. Ziemniaki pieczone, warzywa pieczone. Sałatka z sosem winegret, żadnych kapust!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej-ho
Piekarnik z termoobiegiem sporo zmieści. Są też przenośne grille stołowe, które mogą stac w kuchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie żadne udziwnienia nie wchodzą w grę.Był rosolek z makaronem,ziemniaki,z 4 rodzaje surówek(+młoda kapusta na ciepło)mięsa-schabowe,rolady wołowe w sosie,udka i mielone.Potem ryba po grecku,sledziki,wedlina,3 rodzaje sałatek.Bigos.Barszczyk z krokietami.Tort,ciasta.I powiem Wam,ze na następną zrobię połowę mniej,bo po obiedzie to już tylko ciasto i może ktoś coś skubnie.Połowę wywaliłam. Ja robię w domu,bo mam przyjezdna rodzinę(w większości) i i tak muszę ich przenocować i nakarmić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta Stewart wie najleopiej
to nie udziwnienia, tylko właśnie sztuka gotowania. Wszystkie jadło jednakowe, wszystkie komunie jednakowe. Czemu ludzie nie chcą być oryginalni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My jesteśmy tradycjonalistami, kochany polską kuchnię, nic innego od standardu nie wchodzi w grę, bo nie;) jedlismy dużo oryginalnych dań i zawsze wracalismy do standardu bo najsmaczniejsze;) jedni ośmiorniczki cenią bardziej natomiast moja rodzina nieśmiertelne schabowe, i chwała im za to:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie, to ma byc wesele czy obiad-obzarstwo w gronie rodzinnym?Po co 3 rodzaje mięs? Niby na kafe wyzywaja ludzi od grubych świn po czym propozycje nie do przejedzenia. Skad to sie bierze? Moja propozycja ( podobnie zreszat wyglada obiad imienienowy rodzinny), to mniej wiecej tak, jak obiad w restauracji Przystawka ( np łosoś wędzony z salata lub czym innym, ładnie podany, jesli wege ( calego slowa nie wolno uzyc, bo kafeteria zawsze uznaje za spam, nie mam pojecia, dlaczehgo?) to cos na bazie jajka i warzyw) Zupa (np krem,pomidorowa, barszcz z pasztecikeim) Danie głowne: Ja robie czesto poledwiczki lub indyka z ciekawymi dodatkami, kasza lub ziemniaki, ze 3 jarzynki, surowka. Jak mam wege, to do tego daję wiecej jarzynek i no krokiety z soczewiscy Tort, moga byc lody, ciasto, owoce. Ma byc pieknie podane, stół elegancko nakryty i ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok Ok tylko później nie gadajcie,że dziecko dostało tylko skromny prezencik, a nie grube koperty! haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×