Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

o kurka

jakie obowiązki domowe mają Wasze dzieci?

Polecane posty

i ile mają lat? moja 9-letnia córka podlewa kwiaty w domu (oprócz tych wysoko), rozpakowuje zakupy, pomaga przy posiłkach, rozwiesza pranie na suszarce, sprząta chomikom. czasami sama z siebie bierze się za mycie garów, w sumie sporo mi pomaga. oczywiście jej obowiązkiem jest sprzątanie pokoju, ciężko z tym idzie, bo jest wybitną bałaganiarą, po kim ona to ma..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje nie maja zadnych
ja tez nie mialam jak bylam dzieckiem. Na obowiazki przyjdzie czas. Poki co wystarczy jeden obowiazek - szkola ;) W pokoju sprzatac nie musza, ja tam nie mieszkam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jak byłam dzieckiem to miałam sporo obowiązków. oczywiście poza szkołą, musiałam sprzątać w swoim pokoju, zamiatać korytarz, podlewać kwiatki itp. nie uważam, żeby to jakoś fatalnie wpłynęło na moją psychikę, a wręcz przeciwnie stałam się obowiązkowa i teraz to doceniam. a ta pani która nic nie wymaga od dzieci prawdopodobnie skończy jak moja znajoma: dwie prawie dorosłe córki, a nic nie robią w domu, nawet talerza po sobie nie wyniosą z pokoju, a matkę traktują jak sprzątaczkę i kucharkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 i 15 lat na zmianę co 2 dzień jedno: sierściucha ma wyprowadzić i dbać o picie i jedzenie dla niego drugie w tym czasie zajmuje się kuchnią: ładowanie i opróżnianie zmywary, ogólny ład w kuchni na zmianę: odkurzanie, sprzątanie kibelka, tachanie siat z zakupami (z auta), wieszanie prania, podłóg już nie myją bo paproki straszne ;) wprowadziłam dyżury weekendowe na sprzątanie a jest nas 4 w swoim pokoju sprzątają raz na czas (sajgon), ja tam nie przebywam czasem obiorą ziemniaki, młoda lubi gotować i lubi żeby ją chwalić, wtedy rośnie o 10 cm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Corka 9-ciolatka nie ma jeszcze obowiazkow ale ..... no wlasnie..... czasem wyprozni zmywarke, daje (razem z 6-cioletnim synkiem) karme psu (pod moim okiem, bo nie wierze mojemu psu), karmia koty, kury,ich pokoje sprzatamy razem, czasem wlozy pranie z pralki do suszarki, pomaga przy gotowaniu, nakryje stol, probuje by robila to codziennie ale jesli nie ma ochoty to nie zmuszam. Ostatnio synus "czyscil" szafki w kuchni chusteczkami nawizajacymi (takimi pampersa), nic nie powiedzialam, ale wieczorem gdy dzieci poszly spac, wszystko gruntownie "poprawilam" woda z detergentem, a rano chwalilam, ze szafki jeszcze nigdy tak czyste nie byly ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja 9 letnia pociecha
wyładowuje zmywarkę, sprząta swój pokój , ścieli łóżko, układa swoje rzeczy uprane w szafie, wynosi czasem śmieci, czasem wysyłam po drobne zakupy do pobliskiego sklepu Podstawowe zadanie dla nas teraz - nauczyć dziecko ogólnego utrzymania ładu wokół siebie i samoobsługi. Czyli - po prysznicu zostawić łazienkę w stanie uzywalności w pokoju przed snem poukładać rzeczy talerz czy kubek po jedzeniu zanieść do kuchni, kiedy coś się niechcący rozsypie czy rozleje - sprzątnąć Takie ogólne dbanie o swoje rzeczy, swoje otoczenie, i szacunek dla pracy swojej i innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje nie maja zadnych
fioletowy widelec---> Dziekuje, idzie swietnie :) Zreszta moja mama tez odniosla sukces w tym zakresie :) katowiczankaa---> Prawdopodobienstwo marnego konca zawsze istnieje ale nie zalezy od tego ile obowiazkow naklada sie na dzieci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje nie maja zadnych
poza tym temat jest o tym jakie obowiazki maja. A nie o tym co robiaczy co potrafia zrobic ;) Znaczna roznica. czesc z Was bowiem o tym pisze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej hej -hej hej
moj czterolatek ścieli łóżko, sprząta pokój, odnosi naczynia po jedzeniu do zlewu i jak coś wyleje bądz nakruszy to musi po sobie posprzątać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprzątanie po sobie w pomieszczeniach użytku ogólnego, jego pokój to jego pokój, chce mieć bałagan, jego sprawa standardowe - podaj proszę, odnieś, wyrzuć, na stałe ten mój mały kilkulatek jest za mały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×