Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Hej Hej nanana

jakie przystawki do dan z grilla??????????

Polecane posty

Gość Hej Hej nanana

Macie jakieś pomysły na sałatki, surówki lub sosy, które pasowały by do dań z grila. Proszę o dokładne przepisy(jestem początkującą gosposią) i wskazanie do jakiej potrawy. Oczywiście oprócz kiełbasa=musztarda, keczap:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głodna....
3 opakowania serkow homegenizowanych naturalnych takich 200 gramowych dwa ogórki ( świerze) starte na tartce...na tych drobnych co sie marchew trze:P i przyprawa Prymatu..TZATZIKI ( czy jakoś tak) to jest sos czosnkowy ogorki po starciu oddciscac z soku i polaczyć z serkami i przyprawą REWELACJA !! :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hej Hej nanana
Hej głodna:) dzięki za odpowiedż. A do czego podawać to co proponujesz, pierwszy na myśl przyszedł mi kurczaczek grilowany.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głodna....
do wszystkiego jest dobre....:):):) ja nawet samo to jem :D pozniej czosnkiem z buzi jedzie:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głodna....
hmm....mam jeszcze cos.... mlode ziemniaki ugotowane, ostudzone, pokrojone w male kawałki do tego rzodkiewka, dwa ząbki czosnku, troche cebulki i wymieszac to wszystko z majonezem lub gestą smietaną :D mniaaam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hej Hej nanana
Dzieki, i proszę o jeszcze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielony...
...szczypiorek i nic wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominisiaaaaa
proponuje cos bardzo prostego ale pysznego bierzesz kilka glowek czosnku i kladziesz na grilu takie w lupinach i w ogole cale główki. jak sie upieka to je rozwalasz i smarujesz tym czosneczkiem miekkim kromki chleba (najlepiej tez podpieczone na grillu) solisz i pycha! do wszytskiego- miesa, kielbasy, szaszlykow i salatek :) albo robisz maselko czosnkowe- maslo ucierasz ze zmiazdzonymi zabkami czosnku, sola, pieprzem i natka pietruszki i smarujesz chlebek :) i salatka: piers kurczaka z grilla lub smazona napatelni, kukurydza z puszki, kapusta pekinska, majonez, smietana, sol, pieprz- pokroic polaczyc i zjesc :D i deser z grilla: banana kroisz wzdluz nie obierajac ze skorki i nie przekrajając do konca tylko taki podluzny otwor robisz- wkladasz tam kostki czekolady- gorzkiej lub mlecznej zawijasz w folie aluminiowa i na kilka minut na grilla mmmmm....... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niezawodna jest surówka z kapusty pekińskiej. Szatuje się ją, dodaje kukurydzy z puszki, pomidora, paprykę (i w zasadzie wszelkie warzywka,które lubisz) +sos winegret. Zawsze znika. Hihi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sałatka z ziemniaków
i kaparów; ugotowane ziemniaki pokroić i zalać sosem z oliwy, śmietany, cebuli i kaparów PYCHA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proponuję
ziemniaki, majonez, ogórek kiszony, cebula, sol, pieprz, wszystko razem wymieszać, pyszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uwielbiam: banany obwinięte w plasterki boczku surowego i to na grila :) mniam mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
banany z boczkiem? troche dziwne zestawienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kangurek1
Ja nie lubię boczku, ale proponuję pieczarki Muszą byc z duzymi kapeluszami. Ogonki z pieczarek kroimy w kostkę, dodajemy pokrojoną cebulkę, w kostkę szynke gotowaną, na patelni + sól, pieprz, natka pietruszki. Farsz wkładamy do kapeluszy, troche masełka w folie aluminiową - na grilla PYCHOTA NIESAMOWITA A ten czosnek w całości to też fajny, można też zmiażdżyć czosnej, wetrzeć go w chebek z odrobina oliwki i na grilla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podstawą jest sos (własnoręcznie zrobiony, żaden gotowiec!) do mięsa i grzanek to najczęściej to czosnkowy na bazie jogurtu grzanki z masłem czosnkowo-ziołowym z sałatek, to typowo \"nowalijkowe\" czyli kilka rodzajów sałaty (liściasta, liść dębu, raddichio), ogórek, rzodkiewka, pomidory + sos vinegret i bardziej \"koszerna\" sałatka - puszka czerwonej fasoli, ogórki kiszone, śliwka marynowana + majonez :) lubię też sałatke a\'la Coleslaw jako przystawka też bakłażany i cukinia pieczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goya333
a jak sie robi ten sos winegre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×