Odpowiedz na ten temat

JEDZENIE NA WYNOS - POMYSŁY

• jedzenie na wynos 2010.11.24 [10:43]
    Jadę do znajomych na kilka dni, coś bym przygotowała, NIEKONIECZNIE OBIADOWEGO.
    Moze jakąś sałatke? coś na zimno? Macie jakieś pomysły?
    Chodzi o coś, co sie nie rozpadnie w podróży...
  • misiakowa żona 2010.11.24 [11:06]
    sałatke majonezową można włożyc w pojemnik, nie orzleci sie.
    Mozesz zrobić paszteciki na kruchym cieście, ciastka, ciasta, upiec mieso, zrobić roladę z sółtego sera./.

• klara karla 2010.11.24 [11:10]
    -naleśniki z twarogiem
    -kotlety z mortadelli
    -makaron z twarogiem i cukrem
    -kluski ziemniaczane
    -jaja w sosie musztardowym
    -jajka sadzone
    -piree ziemniaczane ze śmietaną

Grunt to czar wzajemnego szacunku i zrozumienia! Im jest nas więcej, tym jest nam weselej! "Wciąż się dzieje życia cud..."
  • jedzenie na wynos 2010.11.24 [11:13]
    Klaro karlo - propozycje świetne, pyszneusmiech.gif

Ma ktoś jakies inne pomysły?
  • klara karla 2010.11.24 [11:17]
    Dziękuję usmiech.gif Szczególnie bym była za makaronem z twarogiem i cukrem-można włożyć w słoik i nie ma opcji żeby coś się stało usmiech.gif A danie to chyba każdy kocha.
    Grunt to czar wzajemnego szacunku i zrozumienia! Im jest nas więcej, tym jest nam weselej! "Wciąż się dzieje życia cud..."
  • jedzenie na wynos 2010.11.24 [11:19]
    makaron z serem - mniam, mniam.... jajka sadzone mozeb by sie nieco rozleciały, chyba ze włoze każde jajko pomiedzy kromki chleba....
  • annawioletta 2010.11.24 [11:21]
    możesz upiec muffiny wytrawne, np. z serem i szynką, z oliwkami, z pieczarkami i cebulką, z fetą...
    mogą być kawałki ciasta francuskiego nadziane farszem pieczarkowo-cebulowym z odrobiną żółtego sera.

• dresiaż 2010.11.24 [11:22]
    krzynka piwa
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7142a658d 36afe39.html http://www.youtube.com/watch?v=ZLtocKqUq_E drechu@op.pl OS
  • Miarka 2010.11.24 [11:23]
    jakieś paszteciki lub krokiety.
  • Gizula888 2010.11.24 [11:32]
    Mizna zrobić szaszłyki, upic schab i dać go do kanapek, upiec szarlotkę i dać do pojemniczka - też nie powinno się rozwalic, albo sałatke z makaronem lub sałatke z tortelini. Jeszcze przychodzi mi do głowy takie ryzowo miesne danie: porY + marchew startą na grubych oczkach podsmażasz na maśle, mieso miel podsmażasz ryż gotujesz - łączysz to wszytko i przyprawiasz - moze być to też farsz do gołąbkówusmiech.gif albo krokiety z pieczarkamiusmiech.gif

• upiecz kawałek schabu 2010.11.24 [11:36]
    albo karkówki
    będzie na zimno jako zakąska usmiech.gif ,albo na ciepło do sosu na obiad

sałatkę tak, ale sos trzeba zrobić na miejscu, składniki przewieź w pojemniku plastikowym już pokrojone
  • upiecz kawałek schabu 2010.11.24 [11:37]
    żarty żartami, ale takiego "kotleta" z mortadeli to bym zjadła usmiech.gif
  • do klara 2010.11.24 [11:40]
    nie obraz się ale te twoje przepisy są dobre ale do podania w domu a nie jako pokazowe dania do znajomych,ja przynajmniej nie przyniosłabym na żadną imprezę takich rzeczy.
  • annawioletta 2010.11.24 [12:02]
    dziewczyny mają rację - schab w majeroanku nie powinien nikogo urazić.
    Możesz też zrobić np. domowe pierogi, kotlety - ale to już daniaobiadowych, których ciut unikasz jak wnioskuję.

Kotlety z mortadeli chyba zostawmy w innym temacie.
  • jedzenie na wynos 2010.11.24 [12:36]
    Dziekuję za pomysłyusmiech.gif

Chyba zrobię sałatkę ryżową, a jak zdążę, to upiekę kawałek mięsa.
    Te muffiny z szynką wydają sie być smaczne.
  • przecież te propozycje klary 2010.11.24 [13:17]
    nie są serio
    klara klara to projekt i wszyscy chylimy czoła ;p
  • a nie lepiej na miejscu 2010.11.26 [15:47]
    skonsultowac ze znajomymi i tam cos ugotowac? przynajmniej byloby swieze...
  • dghhdfhgjj 2010.11.27 [00:47]
    Krzynka wódki
  • nmo00h 2010.11.27 [07:02]
    paszteciki z mięsem
    bigos, leczo, gulasz (zawsze mozna zabrac do słoika i odgrzać)
    krokiety z mięsem lub z grzybami
    sałatka (makaron ryżowy+duszone pieczarki+ogorek konserw sol i pieprz)
    schab pieczony (na zimno smakuje wyśmienicie, nawet lepiej niż na ciepło usmiech.gif )
  • kjkljkjl 2010.11.28 [01:54]
    -a ja polecam salatke z paluszkow krabowych
    (wszystkie produkty nalezy pokroic w malutka kosteczke)
    paczka paluszkow krabowych
    kukrydza
    zielony ogorek
    ryz
    majonez
    jajko
    wszystko w rownych proporcjach, ladnie wymieszac,
    wstawic do lodowki na godzinke przed podaniem , pychaoczko.gif
    -mini pierozki z ''grubszego'' ciasta , takiego jak na nalesniki, nadziewane miesem mielonym
    - jajka (przepiorki) w miesie mielonym
    -rozki z ciasta filo nadziewane szpinakiem feta suszonymi pomidorami i czosnkiem, (zapiekane)
  • miodowocynamonowo 2010.11.29 [08:40]
    a nie łatwiej jakieś ciasteczka upiec? pakujesz do puszki i masz pewność, że nic im się nie stanie. ewentualnie normalną blachę ciasta. sałatki to też nienajgłupsza myśl oczko.gif
  • jedzenie na wynos 2010.11.29 [09:19]
    Zrobiłam sałatke i upiekłam ciasto. Nikt nie narzekał, tylko pałaszowałusmiech.gif

Dziekuje za odzew! Miłego dnia! [cześć}
  • gość 2016.05.29 [00:26]
    co zamawiaciae na wynos?
  • gość 2016.05.29 [00:30]
    jak ejdzenie na wynos to tylko sushi. w warszaiwe maja najlepszesze w http://www.kanpai.com.pl/ - naprawde koniecznie sprobujcie, do domu dowoza tez bardzo szybkoausmiech.gif
  • gość 2017.03.20 [17:04]
    Jak nie mam czasu zamawiam pizzę lub makarony, które uwielbiam. Wszystkim z Wrocławia polecam Gusto!
  • Polinka1 2017.03.20 [17:45]
    Słyszałam o Gusto i byłam ostatnio, rzeczywiście dobra pizza
  • PennyBBT 2017.05.08 [01:32]
    zawsze zamawiam sushi w gdańsku, przyznaję, że zakochałam się sushi już dawno temu i każdemu polecam https://pizzaportal.pl/gdynia/dostawa/sushi/
  • PatrycjaLisowska 2017.09.19 [12:54]
    Sushii!!Jeśli chodzi o stolicę to najlepsze serwują w Nanaki Sushi!!Za każdym razem świeżę i smaczne.Ja dość często zamawiam od nich ze znajomymi dostawy do domuoczko.gif Za każdym razem są na czas!

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...