Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Anetka777

Kinderbal dla 9latka, pomysły na jedzenie dla dzieci, help :)

Polecane posty

Pliz, pomóżcie, bo nie mam inwencji :) Chciałabym, żeby dzieciakom dać dużo fajnych rzeczy do wyboru, ale żeby nie były to same chipsy i paluszki, tylko żeby zapamiętali, że coś fajnego było na stole. Tort też będę robiła sama, więc szukam pomysłów na jakieś efektowne dekoracje, bez specjalnych zdolności plastycznych i z czegoś, co mogę łatwo kupić w sklepie (nie mam pojęcia, jak się robi te wszystkie bajery z plastycznej masy cukrowej, więc odpada). Chętnie przyjmę wszystkie sprawdzone patenty, inspiracje, podpowiedzi, co się u was sprawdziło. Jakieś muffinki, dekorowane ciasteczka, koreczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pizzerinki, nugetsy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nuggetsy to są wszędzie, ja bym chciała coś takiego fajnego, żeby też (hmm, no przyznam) przed rodzicami fajnie wypadło, bo to nowa szkoła i nowi koledzy. Np. muffinki udekorowane jako piłki, mam takie zdjęcie (da się tu wstawić?) albo ciasteczka z jakimiś napisami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cake pops, można zrobić przeróżne, przykład: www.mojewypieki.com/przepis/kurczaczki---wielkanocne-lizaki-ciasteczkowe Tort możesz zrobić tęczowy, z wierzchu skromny, za to w środku jest "wow" ;) Rolada "ślimak": www.fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,144868021,144868021.html Kolorowe szaszłyki z owoców. Ciastka "paluchy wiedźmy". Mini-kanapki fajnie ozdobione (jakieś oczy, uszy etc.). Parówki z "włosami" (w kawałki parówek wbijasz z jednej strony krótkie albo dłuższe kawałki makaronu spaghetti, nacinasz na dole "mordkę", gotujesz do miękkości makaronu, robisz oczki np. z malutkich kawałków czarnych oliwek, w mordkę wciskasz kawałeczek papryki czy pomidora. Parówkowe ośmiornice ("dupki" parówek - musi być ta okrągła część nacinasz od dołu nie do końca na kilka części, gotujesz, doprawiasz pyszczki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo, nie znałam czegoś takiego jak cake pops, teraz sobie przejrzałam net i widzę, że tu się faktycznie można pobawić :) np. na bazie tych można zrobić może dinozaury, jakieś złote maziaje im namalować jako łuski czy coś :) http://www.panitereska.pl/cake-pops-zabki z czego można dorobić pyszczki tym ośmiornicom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćtratuuulitu
jeśli chcesz żeby była fajna zabawa to podpowiem co możesz zrobić (sprawdziło się u mojego dziecka) -pieczesz muffinki, ale ich nie dekorujesz, na stole stawiasz różne polewy, posypki itd i dzieci same dekorują -robisz bazowe ciasto na pizze, na stole w miseczkach stawiasz różne dodatki do pizzy, dajesz dzieciom wałki do rozwałkowania ciasta i dzieci same komponują swoją pizzę -możesz zrobić koreczkowego owocowego jeża, przecinasz niewielkiego arbuza na pół i szpikujesz go kolorowymi koreczkami z owoców u mnie to się sprawdziło i wszyscy mali goście byli zachwyceni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O dzięki, super pomysł! Teraz właśnie oglądałam, co jest w sklepach nowego, żeby zrobić fajne dekoracje na ciastka i przy półce z dekoracjami Dr oetkera stałam chyba 20 minut :), tyle tego jest, że nie mogłam się zdecydować :), nawet literki do układania napisów widziałam, to by dzieciaki mogły poszaleć. Ten owocowy jeż też fajny, bo jeszcze przecież można im dać miskę z pokrojonym w kostkę owocami i niech same robią te koreczki na jeża, albo nawet szaszłyki. Nie wiem jeszcze, czy będę robiła te urodziny w domu czy w sali zabaw, bo się napaliłam na Inca Play w Blue City, jak zobaczyłam, jakie niesamowite sale urodzinowe mają po wakacyjnym remoncie, ale jeszcze nie podjęłam decyzji. Robienie własnej pizzy się wtedy nie sprawdzi, ale można tam wnieść swoje własne jedzenie (a o to mi chodziło głównie) i wtedy samodzielne dekorowanie babeczek czy owoce w kostkach to może być rzeczywiście coś, czego jeszcze nie było :). Albo konkurs na najciekawiej udekorowane gotowe pierniczki czy ciasteczka, inspiracja u mnie zaczyna działać na wskazanym tropie, dziękuję :). Chcę, żeby się dzieciaki dobrze bawiły, ale też rodzice dobrze potem wspominali :) Jeszcze szukam pomysłu na jakiś ciekawy tort, zamawianym, drukowanym i cukrowym dekoracjom z postaciami z bajek Pixara mówię stanowcze NIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieję, że wiesz, ze wysilasz się dla siebie, żeby zrobić pokazówkę przed rodzicami. Nie oczekuj, że dzieci będą "piały z zachwytu". Też się kiedyś spinałam :p, ale od kiedy dzieci chcą swoje zdanie powiedzieć w kwestii menu urodzinowego, to jest pizza, chrupki i żelki, ewentualnie tort (najczęściej zwykły biszkopt z bita śmietaną i owocami, ale koniecznie ze świeczką - fontanną :). Jedyne co trzyma się dzielnie z moich pomysłów na jedzenie to dip z warzywami :) - marchewki, kalarepki i surowe różyczki kalafiora maczane w sosie jogurtowo- majonezowym (hit każdej imprezy dziecięcej) Dzieciaki w sali zabaw chcą przede wszystkim szaleć a nie podziwiać wymyślne dekoracje ciasteczek na patyku np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość goś
Nagetsy,faszerowane mięskiem ziemniaki,tort,kulki rafaello i kulki ferrero roche z płatków owsianych jeśli zechcesz podam jak je zrobić,muszelki ze schabu,zawijany w wafel farsz jak na ruskie pierogi,panierowany w jaju i bułce,pokrojony na małe kawałki i smażony,małe babeczki z masą budyniową lub serową ,polane czekoladą lub z owocami - to mój synek w tym wieku uwielbiał:)faszerowane filety z kuraka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po kolei odpowiem, tak wiem, że się wysilam przed rodzicami i to z premedytacją, ale jak jest fajne i smaczne jedzenie, to dzieci też zapamiętają. Chrupek nie zapamiętają. Powiedzą, że chcą chrupki, bo nie wpadną na to, że są inne fajniejsze rzeczy, ale jak im postawisz coś ciekawego, co ich zainteresuje, to wezmą i będą zadowolone. Moje dzieci jak miały do wyboru na imprezach w domu jakieś chipsy i dekorowane pierniczki, które zostały ze świąt (a takie wypasione, każdy z innym wzorkiem, w innym kształcie), to w pierwszej kolejności brały pierniczki, bo "jeszcze tego domku nie jadłem". Jeden schował najładniejszy pierniczek i nie chciał go zjeść, chyba po miesiącu, jak się połamał, przestał go traktować jak zabawkę i zjadł :) druga odp: chyba nie chcę szaleć z daniami typu zawijany schab, raczej stawiam na słodycze i jak coś słonego, to nie to co się kojarzy z obiadem :) bo to jest impreza :). Te kulki rafaello bym poprosiła za to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i cały temat po to tylko, żeby naspamować dr srajtkerem... nie sprzedaje wam się to g00wno, prawda? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja moim maluchom robię koreczki ze specjalnej sprowadzanej wędliny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miszka_90
specjalnie sprowadzanej? a po co takie luksusy? w czym zwykła szynka ze sklepu jest gorsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
JUTRO, kobieto, teraz każdy się szykuje do imprezy sylwestrowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miszka, tylko akurat tej wędlinie ufam. Wiem, że nie ma żadnych chemii czy antybiotyków. Przyrządzają ją tradycyjnie, wędzą naturalnym dymem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miszka_90
musi być jakaś superdroga, co to za wędlina? :D gościu, Szczęśliwego Nowego Roku!!! już stąd uciekam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wzajemnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o kuźwa, to musi być jakieś wyjątkowe podlaskie góóówno z psa zmielonego razem z łańcuchem! :o jakby było dobre to by nie spamowało jak ostatni debil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szyszki krówkowe z płatków kukurydzianych lub ryżowych, chipsy jabłkowe albo marchewkowe, jakieś zabawne muffiny np. http://marchewkawczekoladzie.pl/muffiny-tygryski , domowe ciastka kolorowo ozdobione, może jakieś zabawne kanapki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na kinderbal idealna byłaby fontanna czekoladowa. Albo czekoladowe salaterki wypełnione pysznym kremem. Chodzi mi o coś takiego jak tutaj http://www.slodkiswiat.com.pl/ Na pewno dzieciaki byłyby zachwycone. Czekoladę można tam wybrac w różnych smakach, ale chyba jednak mleczna byłaby najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saba098
Na taką imprezkę jedzenie musi być smaczne i pomysłowo podane. Dzieciom powinno ono sprawiać radość. Design żywności to sztuka której trzeba się uczyć całe życie, bo zawsze można zrobić coś inaczej. http://izabelaplociennik.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma co za bardzo szaleć, dla dzieci i tak najważniejsze będzie co innego :). Jakieś ciasta, torty, ciasteczka, coś "obiadowego" na wszelki wypadek i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A na zabawy jakie pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×