Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

konserwacja podłogi drewnianej

Polecane posty

Gość gość

Co polecacie do konserwacji, pielęgnacji parkietu czy paneli drewnianych? Macie jakies sprawdzone środki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
stara pasta do podlogi -i woskowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jabek
a jeśli deski nie są lakierowane tylko olejowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wlasnie dlatego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od lat używam produktów do pielęgnacji drewna z Barlinka i bardzo sobie chwalę. Mają preparaty zarówno do powierzchni olejowanych, jak i lakierowanych. Myślę, że generalnie warto zainwestować w takie profesjonalne środki do pielęgnacji. Trzeba też pamiętać, żeby dobrze odciskać mop, bo drewno nie lubi nadmiaru wody (chyba, że jest do tego specjalnie przystosowane).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerczil
Barlinek ma przeróżne środki do pielęgnacji i konserwacji powierzchni drewnianych. W koncu specjalizuja sie w panelach drewnianych wiec wiedzą jak o nie dbac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malagaa
Płyn musi być dopasowany do lakierowanej lub olejowanej podłogi. Nie można używać byle czego bo się zniszczy drewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robus
Na stronce barlinka wszystko jest szczegółowo opisane - do każdego rodzaju drewna np. w zależnosci od sposobu konserwacji należy dobrać specjalny srodek konserwujacy by utrzymac panele w idealnej kondycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Peterys
Najlepiej stosować produkty producenta, ja mam podłogę z Barlinka i staram się stosować tylko ich preparaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdemu kto mył drewno tylko 'zwykłym' płynem polecam chociaż raz wypróbować specjalistyczny preparat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam podłogi drewniane olejowane olejami Osmo i produktów tej firmy używam do pielęgnacji. http://www.osmo.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja od lat używam tylko produktów z Barlinka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Absolutnie przy drewnianych podłogach minimalna ilość wody!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katie__
oczywiscie jesli ktos ma u siebie barlinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zdecydowanie polecam Bonę, profesjonalizm w każdym calu! środki do różnych rodzajów podłóg i do tego rewelacyjny spray mop, nie zostawia smug, jest ekonomiczny i wygodny. Produkty można kupić choćby w Castoramie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mydło specjalne do podłóg olejowanych, do lakierowanych specjalne środki do mycia podłóg drewnianych. Ja osobiście do lakieru używam klasycznego Sdoluxa, mają taki nabłyszczacz, trochę jak lakier. Fajna warstwa zostaje, a lakier się nie niszczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja używam środków pielęgnujących- konserwujących PROTEKTOR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak to już jest z tymi podłogami, że jak masz położoną warstwę chemii określonego producenta, to musisz się jej trzymać kurczowo wręcz. Ja małą ilością wody z dodatkiem mydła marsylskiego, ale raz na jakiś czas muszę użyć oleju osmo-polska.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbuj wykorzystać wosk z saicos, moim zdaniem wosokwanie drewna to jedna z lepszych metod zabezpieczenia jej przed zniszczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam sie co do produktów, które powodują, zę nasz drewno jest trwałe. Woski czy oleje jak najbardziej sie nadają. Każdy produkt do pielęgnacji będzie świetnym rozwiązaniem. Pamiętajmy, ze deska wymaga dodatkowej ochrony, więc inwestycja w takie środki na pewno przyniesie nam korzyści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wosk? A dlaczego nie lakier? Ja od zawsze lakieruję podłogi drewniane, teraz Vidaronem, wcześniej innym środkiem. Moim zdaniem wosk bardziej nadaje się do mebli, chociaż wiem, że niektórzy właśnie stosują do podłóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No taki wosk i do podłóg i do mebli jak najbardziej, patrze tę ofertę saicos to wydaje mi się, ze to dobra opcja, zresztą poczytałam opinie to chyba jednak dobrze działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wosk i olej najlepiej sprawdzają się do drewna, więc moim zdaniem akurat z pielęgnacją deski nie mamy się co zastanawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W przypadku odpowiedniej pielęgnacji drewna podłogowego, najlepiej poszukać korzystnej oferty internetowej w której kupicie impregnaty do drewna z wysokiej półki jakościowej i w korzystnych cenach. Na pewno znajdziecie je na stronie http://www.polifarb-gliwice.pl/dla-domu/dla-domu/dla-domu gdzie oprócz szerokiej oferty, możecie liczyć na pomoc techniczną i dokonacie tu bardzo korzystnego zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość markinos
Dużo tego rodzaju preparatów możecie znaleźć na meblopol24.pl robiłem tam jakiś czas temu jedno zamówienie i jestem zadowolony z jakości. Szukałem dobrego impregnatu do drewna i akurat tutaj udało mmi się znaleźć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Irek Lenart

Panele czasami trzeba konserwować aby się nie rozjechały castaway.com.pl podłoga się świeci nie zdziera, wygląda jakbym dopiero ją położył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×