Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smarkuuula

kuchareczki powiedzcie mu tylko,zaraz bede piekła pierś z kurczaka

Polecane posty

Gość smarkuuula

a chcę razem z mrozonymi warzywami z torebki ktoś robił? to się piecze razem? osobno? coś dodac? może głupie ale licze na was :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak upieczesz, może wyjść takei rozgotowane bez charakteru. Polecę Ci coś innego:) Pokroj pierś w paseczki, posól, popieprz, troszkę papryczki i curry (jak masz).Obsmaż na złoto i do garnka (tłuszcz zostaw na patelni). Na ten tłuszcz wrzuć mrożonkę warzywną (możesz najpierw kilka razy uderzyć workiem o stół zeby warzywa nie były w jednej bryle), smażyć na dużym ogniu aż będą prawie miękkie, mieszać! na koniec doprawić solą i pozostałymi przyprawami do smaku. Wrzucić warzywa do mięska, zalać 1/2 litra mleka, zagotować mieszając. W szlance rozrobić z wodą 3 łyżki mąki. Wlać ciągle mieszając do zdjętego z ognia garnka. Dodać ziół prowansalskich. Smacznego. Pyszne z makaronem:) Możesz dorzucić też innych przypraw - tu pole do popisu jest ogromne:) Robi się szybko. Napisz na co się zdecydowałaś:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może być też bez tego sosu - samo mięsko z warzywami(z sosem lepsze!) A z czym chcesz podać? A moze chodziło o to żeby bez tłuszczu było??? Pozdrawiam - co zrobisz - będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smarkuuula
puszysta dzięki ja jestem laikiem,takze pytania mogą być debilne tłuszcz masz na myśli margaryne czy olej? papryki niemam ale wyjatkowo mam mleko,cud zaciekawiło mnie to,a jaka tego będzie konsystencja ?taki gulasz czy cuś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olej będzie doby, margaryna szybko wyparuje. To będzie sos mięsno-warzywny. O dość gęstej konsystencji. Idealny do makaronu, z ziemniakami też może być ok. JAk na laika całkiem niezłe danie:-D Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smarkuuula
dzięki 🖐️] zrobiłam ,udało się i dobre puszysta jesteś serio zajebista,znasz może więcej takich prostych dań?? jak będziesz miała czas wpisz kofana ;) a ja bede (moze nie tylko ja) próbować sił w kuchni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smarkuuula
jeszcze sprzatasz? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smarkuuulo! Ja gotuje jeszcze na sypko ryż ( najpierw przyrumieniony na oliwie, potem podlany wrzątkiem - wychodzi kazde ziarenko osobno). Tego kurczaka pokrojonego w paski robię tak jak Puszysta - tylko odstawiam na bok. Warzywa z patelni takoż samo... No i potwm na talerzy wieniec z ryżu - wśrodek kopiec warzyw - na szczyt kopca kurczaczek. Białe wytrawne do tego .... pycha obiadek :) .... choc odchudzający się nie powinni łączyć węglowodanów z białkami, ale to Ciebie pewnie nie dotyczy, boś Smarkula wszak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze coś ale to takie z marszu;) Albo prościutkie - też z piersi. Kawałek piersi doprawić sola i pieprzem, papryką (i czym jeszcze zapragniesz;)), z boku wąskim, ostrym nożem rozciąć w środku pierś /robiąc w środku taką kieszonkę. Do środka wcisnąć: starty ser żółty - ile wejdzie lub przesmażone, i posolone pieczarki w plastrach (lub jedno i drugie. Takiego \"kotleta\" panierować w jajku i bułce i smażyć na patelni. Mięsa z kurvzaka nie rozbijać bo straci soczystość i podeschnie. Otwór można \"zszyć\" wykałaczką -przed smażeniem. Do tego ziemniaczki lub ryż +dowolna surówka. Można też obsmażyć kotleta z piersi z jednej strony, po przewróceniu na wierzch położyć plaster ananasa i na niego plaster sera żółtego, smazyć na małym ogniu pod przykrywka do zrumienienia spodniej części i lekkiego roztopienia sera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smarkuuula
zrobię,z tą kieszenią :D widziswz ,opłacało mi się was wywołać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mam dla ciebie propozycje na prosty kurzy biuscik ;) kazda piers lekko pieprzysz, kladziesz na niej ze 3 listki szalwii (jak nie masz, to moze byc jakas inna zielenina lub nawet suszone ziola) i owijasz w bardzo cienki plaster wedzonej szynki. jak szynka nie jest bardzo slona, to mieso warto tez troche posolic. takie zawiniatka podsmazasz na rozgrzanym tluszczu (maslo z oliwa) na lekko brazowo z kazdej strony (jakies 2 min. na strone), a potem wkladasz je na nastepne 10-15 min. do goracego piekarnika (200*C), aby sie dopiekly w srodku. gdy biusty sa w piekarniku, na patelnie po ich smazeniu polej mala iloscia bialego wina (lub nawet wody lub wywaru), odczepia sie wtedy latwo przyrumienione resztki po kurczaku, a potem dodaj troche pieczarek (b. cienkie plasterki), sol. pieprz i ew. troche zieleninki i bedziesz miala lekki sosik do piersi z piekarnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×