Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość taksiezastanaaiwam

Lidl czy biedronka?

Polecane posty

Gość taksiezastanaaiwam

Jak w tejmacie.. Gdzie taniej? Gdzie zakupy bardziej się opłacają i jest większy wybór produktów? Jak przedstawiają się ceny lidla w stosunku do biedronki? Na co dzień kupuję w biedronce, jednak niedaleko mnie wybudowano Lidla i zastanawiam się, że nie zacząć kupować tam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie przesadzaj
To idź i sobie porównaj ceny. Takie trudne? Poza ceną jest jeszcze jakość, jednemu nie odpowiada biedronkowa innemu zaś z Lidla na przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taksiezastanaaiwam
A czy tak trudno udzielic odpowiedzi gdy zna się obydwa sklepy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale masz problemy
pfff :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tam wolę
Lidla, mająfajne produkty, moim zdaniem nawet chyba jest większy wybór i można płacić kartą, a to dla mnie jest istotne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wybieram sklep
w zależności co chcę kupić. bo jedne rzeczy są dobre i sie opłacają w biedronce a inne w lidlu. obydwa sklepy mam blisko także kupuje różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka niestety idzie
już na masówkę. Coraz gorsza jakość i coraz mniejsze opakowania. Ale oczywiście są rzeczy które warto tam kupić, np 100% soki antonówka, czarna porzeczka, mrożonki warzywne, papier toaletowy , mają fajne żele pod prysznic spa i spory wybór świeżych warzyw i owoców. Mają dobre twarożki Delikate i niektóre żółte sery. Zdziwiłam się ostatnio - jadłam przepyszną kiełbaskę podsuszaną - okazało się że to biedronkowa z Wiejskiej Gospody czy jakoś tak. Kupuję też polędwiczki surowe pakowane po 1 sztuce Mój luby uwielbia ich trufle z Magnetica :) Z Lidla są rewelacyjne makrony z mąki durum, ryże i kasze, przecier pomidorowy w kartoniku, przyprawy Mikado, kabanosy, puszki z groszkiem, kukurydza i fasolą. no i pieczywo :) - chleb drwalski mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie warto kupować w obu sklepach :) Mam upatrzone produkty, po które idę do jednego bądź drugiego. Częściej jednak w Biedronce, bo mam bliżej i przyzwyczajenie swoje robi. Każdy musi sam ocenić. W Lidlu są dobre produkty mleczne, super pieczywo (często jeszcze cieplutkie; chleb drwala - palce lizać), dobre środki chemiczne. Dużym minusem tego sklepu są promocje - mają tylko to, co wykładają pierwszego dnia. Nie ma co liczyć na dowiezienie towaru. Dlatego jak coś mnie interesuje idę od razu. W Biedronce, moim zdaniem, jest większy wybór owoców. Kosmetyki, często firmowe, w atrakcyjnych cenach. Świetne są bułki z dynią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wolę biedronkę. Jest taniej, a jak się ma sokole oko, to można znaleźć perełki. Najlepszy jednak jest Auchan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Biedronce opłaca się maślanka za 1.99, twarogi, zupki chińskie, owoce/warzywa, izotoniki, jaja, pasty na chleb, mrożone zapiekanki. Omijać cały regał z flakami, mielonkami itp. W Lidlu wszystko drozej, ale opłacają się słodycze, chemia i croissanty. W obu marketach fatalny wybór piwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghhgfg
e tam, w biedronce piwo się opłaca bo jest 10% wieksze. jest Lech, Warka, Carlsberg, Desperados i inne a ich ceny też fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale te piwa są ciepłe, drogie i puszkowe (bleee) u mnie w monopolowym jest zimniusieńkie tyskie klasyczne za 2.09 (jak się ma butelkę na wymianę) w biedronce opłaca się też ta najtańsza woda mineralna za 0.69, jest bardzo wysokiej jakości, lepsza niż te reklamowane w TV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghhgfg
ciepłe owszem, ale co to za problem schłodzić w domu. wiadomo, że butelkowe są tansze jak masz butelke bo za nią nie płacisz, ale mi akurat byłoby wstyd łazić z butelką na wymianę (tak wiem, głupota, ale jestem kobietą :D) tyskie też jest w biedrze, ale to zwykłe i też 10% większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
butelke mozna schowac do plecaka i nikt nie zobaczy, ekspedientki nie takie rzeczy widziały ; piwo z puszki jest okropne, czuć je aluminium ; jak się idzie na imprezę czy do parku, to nie ma gdzie schłodzić ; a ta promocja jest 'po wuju', 10% więcej a 30% drożej względem butelkowego, ale widać niektórzy się na to łapią :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghhgfg
akurat z ceną nie przesadzaj i jesli mowa o piwach puszkowych to takie porownuj. a ja sie nie mam zamiaru klocic, bo w gębe ludziom nie zamierzam zaglądać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja lubię Lidla wydaje mi się, że jakość jest lepsza niż w Biedronie (mówię o produktach marki Lidl vs produkty wyprodukowane dla Biedronki, bo w biedronce znajdziemy przecież też produkty znanych z innych sklepow marek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uhmmm@#%
są rzeczy, po które chodzę do lidla, a następnie idę po inne do dronki. W lidlu mięso, frankfurterki, wafelki Roger, ser żółty, pizza mrożona (lepsza niż z dronki), makaron, płyn do kibla, koci żwirek, mydło, podpaski. Czasem bielizna niemowlęca i rajtki/skarpety, bo są zupełnie niezłej jakości. W dronce syropy do rozcieńczania Dar Lata - produkowane przez Łowicz i rureczki waflowe z kremem (pyszne) produkowane przez Tago. Frytki mrożone, warzywa na patelnię, keczup, ryż, cukier, kawa, srajtaśma, płyn do prania, płukania i mycia naczyń. Czasem warzywa, jak mi się nie chce dymać na bazarek (lidl w tym względzie kompletnie odpada). Lazania gotowa (znacznie lepsza niż z lidla). Pieluchy mają identycznej jakości i konstrukcji, różnią się jedynie rysunkiem i opakowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mięsa Lidlowskie 'Pikok' są całkiem niezłe, w przeciwieństwie do tych z Biedry. Parówek 'Nasze Smaki' nie wziąłbym do ust, nawet gdybym nic nie jadł przez tydzień. Sery twarogowe tu i tu są identycznej, dobrej jakości, w Biedronce dużo tańsze. W Biedrze są też niezłe te kaszki (do zalewania wrzątkiem) za 0.69, bardzo kaloryczne i zdrowe jak na swoją śmieszną cenę. Kaszki te w kubeczku (Delicata?) są również za***iste, w Lidlu odpowiednika brak. Ogólnie wydaje mi się, że Biedronka jest lepsza, jedyny minus to brak własnej piekarni, wielu ludzi nie zamyka tych klapek na bułki i potem one są twarde, nawet jak dzisiejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdsjk
Ja kupuję tu i tu. W jednym to jest dobre, a w drugim to. W biedronce waciki, makaron durum, chleb żytni, herbata remsey, mleczko garnier, wkładki, płyn do naczyn kraft, a w Lidlu - sok vitafit, krakersy, podpaski, delma, nie pamietam. warzywa i owoce w jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie zaufany od lat Lidl.Ale tez robie czesto zakupy w hipermarketach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Takie ciało....
W lidlu są bardzo opryskiwane chemikaliami warzywa:/ Wiem, bo jestem bardzo wrazliwa na takie rzeczy i nawet dwukrotne umycie nic nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma porównania...
...lidla i biedronki to dwa zupełnie inne sklepy z innym asortymentem, wiec co tu porownywac, nie oszukujmy sie ale biedronka ma tanie i niskowartosciowe rzeczy, dlatego są idealne dla tych co kasy nie maja, lidl to juz standard, mieszkałam parenascie lat na zachodzie i nigdy lidl mnie nie zawiodł jakoscia ani tam ani w polsce. W biedronce razi mnie brud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też uważam, że Lidl jest dużo lepszy od biedronki, w której towar wala się po podłodze i opakowania pełne i puste ma sie pod nogami w lidlu może i nie ma też pięknego wystroju, ale ogólnie jest porządek druga sprawa - w Lidlu nie ma takich tłumów jak w biedronce trzecia - można płacić kartą czwarta - są lepsze towary - i jeśli idzie o asortyment i o jakość w biedronce byłam kilka razy, bo mam ją po drodze, ale za kazdym razem tylko się wkurzyłam i nie kupiłam tego, co chciałam do lidla muszę chodzić specjalnie, ale raz na 3-4 tygodnie jestem po chemię, pikoka, makarony, rogery i jeszcze parę rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem tak biedronka wygrywa. 1.Polskie produkty 2.lepsza jakosc 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem tak biedronka wygrywa. 1.Polskie produkty 2.lepsza jakosc 3.mniejsze ceny Produkty robione dla biedronki sa dobre. Robia dobre firmy np. oryginal cola robi hoop cola a w lidlu freeway to masakra. W biedronce sa jogurty bakoma za 1,80 i 400gr. ketchupy sosy i musztardy robi devery itp Biedromka ma same dobre firmy POLSKIE i za tanie pieniadze co do idla to lipa napoje lipne soki maly wybor nie to co w biedronce caly regal. LIDL TYLKO WYGRYWA PIECZYWEM A TE PRODUKTY NIEMIECKIE DO NICZEKO WODNITE I OSZUKANE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blurzasimpfun1981zzpbc
Powiem tak biedronka wygrywa. 1.Polskie produkty 2.lepsza jakosc 3. Jasne http://GET7.pw/fcq6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość khatinfanka1988qxisp
ciepłe owszem, ale co to za problem schłodzić w domu. wiadomo, że butelkowe są tansze jak masz butelke bo za nią nie płacisz, ale mi akurat byłoby wstyd łazić z butelką na wymianę (tak wiem, głupota, ale jestem kobietą ) tyskie też jest w biedrze, ale to zwykłe i też 10% większe. Jasne http://fancyurl.altervista.org/23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajnygość
Zapraszam do Lidla w Lidlu jest taniej i jest więcej produktów i to jest najlepszy supermarket na świecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×