Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
agaczar13

Lodówka pod zabudowę-wasze opinie-POMOCY

Polecane posty

Witam, za dwa miesiące czeka mnie zakup sprzętów pod zabudowę, największy problem mam z lodówką jest ich mniej. Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia. Proszę o plusy i minusy sprzętów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam lodówke ale nie do zabudowy. My mamy w kuchni wszystko zabudowane oprocz lodowki, bo te lodowki pod zabudowe sa po prostu MAŁE! napprawde niewiele mozna schowac. Moim zdaniem liderem w lodowkach to ELEKTROLUX. My mamy w kolorze INOX ponad 2 metry (najlepiej jak najwyzsza bo nad lodowka zawsze masz niewykorzystane miejsce. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seksualna niebezpieczna 28
ponoc lodowki do zabudowy sa mniejsze. mnie odradzno i kupilam sobie taka jaka chciałam w kolorze czarnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedyś kupiłem lodówkę
mam zanussi, pod zabudowę. Wystarczy. czy dzisiaj aż tak dużo żywności przechowujemy ? mrozimy ? co do "kup jak największą" to nie do końca się to sprawdza. powietrze będzie chłodzić ? zwróć uwagę na klasę energetyczną, pobór prądu, ilość półek, możliowości regulacji odstępu między półkami, ilość tzw. balkoników itp itd. kolor to kwestia gustu więc dla mnie to sprawa drugorzędna. przede wszystkim energooszczędność, długość gwarancji. jeśłi lodówka z zamrażarką to dobrze by była aby dla zamrażarki był osobny agregat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedyś kupiłem lodówkę -> też wychodziłem z takiego założenia ale kupiłem dużego SHARP'a i sęk w tym że upchana lodówka to nie to samo co przestrzeń w której stoją produkty i chodzone nim powietrze - zwłasza w lodówkach z systemami zapobiegania powstawaniu pleśni - no ale o gustach się nie dyskutuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie polecam do zabudowy bo ..my musieliśmy zmienić na nowszą czyli może się zepsuć.. a można kupić dwudrzwiową, w kolorach,małą , dużą... sensowny wydaje się zakup słupka na piekarnik i kuchenkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fioletowe irysy
Ja niedawno miałam ten sam dylemat, ale przeanalizowałam wszystko i kupiłam tradycyjną lodówkę (mimo, że reszta sprzętu jest do zabudowy). Lodówki do zabudowy mają o wiele mniejszą pojemność, trudno też dostać taką z wystarczającą dużą zamrażarką - a dla mnie to było jedno z najważniejszych kryteriów. Wybrałam więc lodówkę z zamrażarką ponad 110 litrów, klasa energetyczna A++, specjalna komora na świeże warzywa i owoce (naprawdę działa, przekrojony na pół pomidor bardzo długo utrzymuje świeżość). Jeżeli lodówka w inoxie, to polecam wybór modelu z uchwytami do otwierania - inox jest dość trudny w czyszczeniu (choć niezłym patentem jest przetarcie miękką szmatką z odrobiną oliwki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fioletowe irysy
A propos powyższego postu minerwy - każda lodówka może się popsuć. Moja szwagierka kupiła lodówkę do zabudowy 9 lat temu i do tej pory jest bezawaryjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za opinie...sęk w tym,że ja też raczej jestem za wolno stojącą w tym sęk,lepiej będzie pasowała ta do zabudowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fioletowe irysy
agaczar - pytanie, czego oczekujesz od tej lodówki. Moja musiała być duża, z dużą zamrażarką - a nie da się tego zrobić w standardowej zabudowie. Więc poza lodówką cały sprzęt mam w zabudowie. Wybierałam różne marki, cecha wspólna - prosty wygląd i kolor inox. Myślę, że wygląda to bardzo dobrze i nie żałuję, że zdecydowałam się na lodówkę wolnostojącą. Moja szwagierka natomiast ma nową kuchnię z piękną zabudową, ale do tej pory przeklina lodówkę, która dla czteroosobowej rodziny robi się już za mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaletą lodówek do zabudowy jest fakt, że doskonale można wpasować je do wnętrza kuchni. Lodówka schowana jest za wtapiającymi się w zabudowę drzwiami i tylko czujniki temperatury widoczne są na zewnątrz. Dzięki temu możesz kontrolować temperaturę, bez konieczności otwierania lodówki. Najważniejsze żeby była pakowna i miała dobry układ półek. Jak ta Gorenje NRKI55288 o wymiarach 177,5 x 54 x 54,5, czyli wcale nie odbiegającą bardzo od pojemności lodówek wolnostojących. Posiada ona też specjalną szufladę Cool'n'Fresh - do przedłużenia czasu świeżości produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fioletowe irysy
W pojemności lodówek nie chodzi o ich zewnętrzne wymiary - to kwestia obudowy. Trzeba spojrzeć na pojemność w litrach. I ważny jest układ półek i szuflad, bo nawet największa pojemność staje się niepraktyczna przy złym układzie półek. Moja lodówka ma pojemność 341 litrów, a zamrażarka 116 - nigdzie nie widziałam tak dużej do zabudowy (a może źle szukałam?). A znalezienie lodówki do zabudowy z zamrażarką ok. 100 litrów to już w ogóle wydaje mi się mission impossible...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy jakie kto ma potrzeby.My mamy zabudowaną i wcale mała nie jest i dla nas wystarczająca. Nie chcieliśmy jakiegoś kloca,no i wolnostojąca po prostu zepsułaby mi całą aranzację kuchni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fioletowe irysy
Laleczka, zgadzam się z Tobą, zresztą wyżej o tym pisałam. Trzeba dokładnie przemyśleć, na czym na zależy. Ja stawiałam na zamrażarkę i dobrą klasę energetyczną (A++), natomiast szwagierce zależało na ładnym wyglądzie, a teraz żałuje, bo pojemność mała - a wiadomo, że jak sprzęt dobrze działa, to choćby nie wiem jak był denerwujący, to i tak nie wymieni się go na lepszy, bo zawsze są inne wydatki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za wszystkie opinie...ja chyba zdecyduję się na zabudowę Whirlpool ART 766/NFV ma system no frost i stosunkowo spory zamrażalnik jak na takie lodówki. Lodówka i pozostałe sprzęty będą w ścianie zabudowanej, nad lodówka też będę miała jeszcze szafkę więc puszki konserwy które teraz stoją w lodowce będą stały w szafce. Zobaczymy czas pokaże czy był to trafny wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze jedno??? czy szuflady w zamrażarce są pełne??? czy na drutach??? dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bootsyyy
ale chrzanicie, mam już w drugim swoim mieszkaniu lodókę do zabudowy - wcale nie jest mniejsza wśrodku :O:O skąd wam sie to wzieło? nie jest mniejsza, gorsza, nie psuje się, prosukty nie są 'upchane' :P jezuuu:D Mam elektrluxa akurat i jetem bardzo zadowlona. Jelsi masz miec kuchnie zabudowaną to idiotycznie bedzie wyglądała 'goła' lodówka:O zwłaszcza jeśli to aneks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co mi zrobisz
podnoszę bo mnie też interesuje ten temat za chwilę będziemy robić kuchnię i trzeba podjąć jakieś decyzje, pod wszystkie inne agd planujemy zabudowę, nie wiemy co z lodówką:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fioletowe irysy
bootsyyy - Wszystkie lodówki do zabudowy, która ja oglądałam (a to nie znaczy, że widziałam wszystkie, która dostępne są w Polsce, ale na pewno kilkanaście) miały znacznie mniejszą pojemność, co można sprawdzić w specyfikacji produktu dostępnej na stronie producenta. To nie są czyjeś wymysły, tylko obliczenia pojemności lodówki. Ja dodatkowo mam porównanie z lodówką do zabudowy szwagierki, z której kiedyś okazjonalnie korzystałam. A czy się psuje czy nie, to pewnie kwestia niefartu, bo myślę, że każdy producent od czasu do czasu wypuści z fabryki jakiegoś bubla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gil
dlaczego upierasz się przy tej pod zabudowę, teraz lodówki mają tak fajny wygląd, że szkoda ukrywaćwydane pieniążki za meblami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×