Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciapa...

Macie już menu na Boze Narodzenie???

Polecane posty

Gość ciapa...

tym razem świeta spedze sama z męzem , beda to nasze 1 swieta wiec i potrawy postaram sie przygotowac jakies wyjatkowe. kucharka ze mnie dobra;) ale raczej odświętna-zwykle stołujemy sie na mieście wiec tym barziej doceni smak domowego jedzonka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaaaaaaaaaa789
tak barsz z uszkami i to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze za wczesnie
ale zwykle barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, karp w galarecie, łosoś smażony, dużo ciast - sernik, makowiec, jabłecznik. Kluski z makiem itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciapa...
tylko barszcz z uszkami ? troche biednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale dlaczego za wczesnie
na planowanie to napewno nie, zaplanowac wstepnie moglas juz we wakacje bo przeciez i tak od niczego innego twoje menu nie zalezy prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zależy od tego
co zaplanuje zrobić moja teściowa, co moja mama a co mi zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciapa...chwalipięta
U nas menu tradycyjne jak co roku, nie trzeba planować z półrocznym wyprzedzeniem Ciapa... nie tylko Ty świetnie gotujesz, u nas jest domowy obiadek co dzień i na święta tez wykwintnie i smacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppp22
barszcz z uszkami, pierogi z kapusta, kapusniak z grochem, ryba smazona,kutja mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ło matko i córko
a co tu planować??? pogięło was??? potrawy TRADYCYJNE od lat... wszystkie składniki w dowolnym momencie można kupić... a zaczęłaś już lepić pierogi?? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciapa...
no dobrze wobec tego dla tych mniej kumatych kur domowych które tu non stop przesiadują i nie wiedza że świeta to nie tylko wigilia jeste jeszcze 1 i 2 dzien swiat i co podajecie wowczas??? pewnie resztki z wigilii :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciapa... złośliwa
Nikt się nie zachwycił jej pomysłem, to teraz dokopie wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak wyobraź sobie
że u nas tyle jest jedzenia na Wigilijnym stole że później dojadamy to do końca świąt :) Tyle że ja jestem dobrą kucharką nie tylko od święta i mój mąż nie zaznaje smaku domowego jedzenia tylko kilka dni w roku :) bo ma je na co dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak widac Ty
w ogóle nie jesteś kumata bo Ty nic nie podajesz skoro nie wiesz co :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja to kurde mam juz nawet
Menu na wielkanoc i dzien dziecka .:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kozetka
co tej ciapie tak pojechaliscie? jest cos zleho w tym, ze mysli nad potrawami na świeta? A wy juz sie czepiacie slowek itd... Ja tam lubie sobie pomyslec z wyprzedzeniem co zrobic na jakas okazje. Oprocz tradycyjnych dan na wigilie, fajnie jest wymyslic cos nowego a moze i lekkiegi na dalsze dni swiat kiedy to wszyscy sa "przeżarci" i maja dosc karpia i iinnych takich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciapa... pusta
Czytaj ze zrozumieniem - poddałaś pomysł na dyskusję na temat zarcia, jakby juz nie było o czym gadac tylko w październiku o tym co w garnku i na stole za 2 miesiące. Sama jesteś nieuk, skoro masz na tyle tępy łeb, że kilka tygodni musisz planować co łaskawie zaserwujesz mężusiowi od święta, bo na co dzień stołówa. I nie obrażaj kucht, nie masz pojęcia bladego kim są osoby na kafe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kozetka
gdyby ludzie odpowiadali na temat, to nie byloby problemu z wyzwiskami i obrazaniem innych. Ale coz, jesli wazniejsze jest dla Was skryrtykowanie kogos, bo Waszym zdaniem ktos za wczesnie o czyms mysli, to wspolczuje. Zreszta, Autorka w temacie pyta czy macie juz menu na swieta a nie jakie, wiec wystraczylo odpowiedziec, ze nie mamy jeszcze, albo ze mamy stale, to samo co roku, zamiast wyzywac i obrazac ze 2 miesiace wczesniej mysli nad jedzeniem na swieta. Nie pomysleliscie, ze to jej pierwsze samodzielne swieta? Że chce pomyslec wczesniej, chce zeby bylo idealnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja zjem to
a ja zjem to co mi podadzą. Opuszczam ten kraj i wyjeżdżam gdzie jest ciepełko!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kozetka
wracając do tematu mam plan, zeby zrobic chatke z piernika.. taka ładna, z bialym lukrem imitująca snieg.. W zeszlym roku robilam kolorowe pierniczki i Ciastka ze shreka, jakos wyszlo, moze w tym tez sie uda. Co do reszty dan to glos decydujacy ma mama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to w ogole
przeciez nie musicie odpowiadac jak nie macie ochoty. Chcecie sie poklocic to dorwijcie mwza i na nim sie wyzyjcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do menu bożonarodzeniowego polecam książkę Nasierowskiej bodajże "Gwiazdka Wielkanocna". Zawiera ciekawe przepisy na kolacje wigilijne, śniadania wielkanocne oraz posiłki świąteczne w różnych stylach. Tradycyjne oraz bardziej nowoczesne, a także dla leniwych i zapracowanych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiolka173
Ja wynalazłam Nowy cudowny przepis na barszcz dla leniwych. a zwie się: BARSZCZ CZERWONY Z NIBUSZKAMI:) Ugotuj barszcz instatnt według przepisu na opakowaniu, wrzuć gruby makaron najlepiej kolanka albo penne potem wyjaśnie dlaczego. Następnie przucam pokrojone male kawałki pieczarek i mięsa. BARSZCZ Z NIBUSZKAMI GOTOWY a te uszka to własnie makaron do którego wpadły kawałki mieska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka i zuzka
hop do góry;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani na wlosciach
umnie tradycyjnie jak co roku bedzie barsz czerwony z uszkami z grzybami i barszcz grzybowy z uszkami z kapusta. karp i kotlety ziemniaczane a do tego sos z suszonych grzybow. kapusniak z grochem, kapusta z grzybami, kilka rodzajow sledzi, jajka i ryba w galarecie. to na wigilie. drugi dzien obiad to pieczone kurczaki, pieczony schab, gotowane ryby, warzywa, salatki, ieczone ziemniaki i gotowane ziemniaki, sledz w smietanie. na deser pocharki galaretki i kilka rodzajow ciast. na kolacje szaszlyki i salatki i to co zostanie z obiad:) 2 dzien swiat to glownie miesa na zimno salatki, sledzie, sajgonki tosty krewetkowo- sezamowe duzo owocow na odtrucie po swiatecznym obrzarstwie. ja akurat musze wszystko zaplanowac juz teraz bo mam ogromna rodzine i duzo rzeczy przygotowuje nawet miesiac przez swietami i zamrazam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my zawsze dojadamy to co
zostanie po wigilii, tylko obiad jakiś robię, zazwyczaj jest to karkówka czy jakaś inna pieczeń z ziemniakami i sałatką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehe rozbawiliscie mnie
tak i to juz nawet na nast rok, na św. wilekanocne tez:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy to trochę nie za
wcześnie na taki temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiekszym problemem sa prezenty. jednak ja zdecyduje sie chyba na prawo jazdy kolekcjonerskie z clubcard.com.pl . Coraz więcej moich znajomych stawia na tę alternatywę i są zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×