Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa333333

Macie już zrobione balkony?

Polecane posty

Właśnie dziś dokończyłam balkon, byłam na targach ogrodniczych i dokupiłam brakujące roślinki - całe 5 metrów skrzynek posadzone :) Co prawda w jednej skrzynce tulipany a w drugiej bratki - więc trzeba będzie wymienić nasadzenia, ale to się później zrobi, dalii np. nie kupiłam jeszcze, bo jakieś małe sadzonki, będą akurat za tulipany. Chyba pierwszy raz w życiu nie będę mieć aksamitek, tylko dwie żółte dla kontrastu w heliotropach wsadziłam. A jak w tym roku będą wyglądać wasze balkony? Napiszcie, jaka wystawa i jakie macie rośliny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już balkony?? Majowe przymrozki nocne i śnieg wyleczyły mnie z nadgorliwości na zawsze. Balkon najwcześniej po zimnej Zośce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bez przesady co roku na weekend majowy mam balkon zrobiony i dość wyrośnięty, w tym roku wyjątkowo późno się tym zajęłam nic mi nigdy nie zginęło, a mieszkam w rejonie całkiem zimnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie, właśnie! dobrze, że mi przypominasz, ze to czas aby zając się balkonem i przyprowadzić do niego wiosnę! Teraz ja będę się zastanawiać co by tu, gdzie by tu, jak by to na moim balkonie umieścić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Truskawki i poziomki już kwitną jak dzikie, rosną zioła w dużej (ponad metr na metr) skrzynce, czekają doniczki na pomidory (jutro albo pojutrze kupię), pierwsze rzodkiewki i sałaty będą za kilka dni. Jeszcze myślę o fasolce szparagowej i może paprykę spróbuję wyhodować w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa333333
o, to widzę, że bardziej ogródek niż kwiatki, też fajnie ja kiedyś na balkonie miałam nawet ziemniaki w dużej donicy, to całkiem ładne rośliny a jaki smak mają własne wyhodowane :) ja już wczoraj, po robotach działkowych, wypoczywałam sobie wśród kwiatków na balkonie bajka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ogródek, ogródek, kwiatków się zasadniczo nie je, więc nie mam cierpliwości, żeby się nimi zajmować ;) jak mi zostanie wolne miejsce to coś tam kwitnącego się znajdzie, ale jako "zapchajdziura" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niektóre można zjeść, takie na przykład na czasie teraz bratki, albo nasturcje później :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
marza mi sie wlasne roslinki, ale mam dwie lewe rece do tych rzeczy, najpierw musialabym troche postudiowac w necie albo kupic jakas pozycje ksiazkowa. bez tego ani rusz :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
można zacząć od tych "żelaznych" które przetrwają wszystko oprócz pustynnej suszy, ale woda do życia jest niezbędna, to wiemy wszyscy polecam aksamitki i begonie stale kwitnące obie rośliny mają sporo wariantów kolorystycznych i urosną na każdym balkonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziekuje za inspiracje :) na dobry poczatek sprobuje z tymi aksamitkami i begoniami, moze jest szansa, ze mi nie 'wyzdychaja':o jesli bede je podlewac systematycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pewno się uda :) ja dziś pół dnia na balkonie przesiedziałam, jeszcze trochę ciasno, bo pełno kiełkujących doniczek z mieczykami i daliami na działeczkę, ale jeszcze z tydzień i pójdą w dzicz, a ja będę miała luzik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślę o taśmach do balkonu próbowałyście takie coś montować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakiś kolejny spamerski syf zapewne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa333333
nie, nie próbowałyśmy montować badziewnych taśm są kratki, siatki i pnącza od tego, żeby sobie balkon zasłonić, a nie plastikowe taśmy jakieś jak tam wasze balkony? ja podlewam teraz dwa razy dziennie i jeszcze mi mimulusy padły, jutro sobie wsadzę gazanie w ich miejsce bratki jeszcze się trzymają, pelargonie rosną, część lewizji wyniosłam na skalniak i też wsadziłam gazanie, bardzo lubię te kwiatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w tym roku wysadziłam poziomkę. Kwitnie i owocuje rewelacyjnie. Już mam plan by na przyszły rok wysadzić jeszcze jedną skrzynkę poziomką. Aktualnie w drugiej rośnie fasola, ale średnie plony z niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja już jakiś czas temu zasadziłam kwiatki, ale zdecydowanie czegoś mi brakowało. Stare plastikowe meble nie zdobiły, a na nowe, piękne prosto ze sklepu nie miałam pieniędzy i wtedy trafiłam na artykuł, który zainspirował mnie do wzięcia spraw w swoje ręce - i to w dosłownym znaczeniu. ;) Polecam: http://www.dopoznania.pl/warszawa/pl/porady_i_newsy/porady/eko_meble_zrob_to.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina546
Ja jeszcze nie bo trochę jeszcze w tym sezonie za wcześnie, ale zastanawiam się nad zakupem już jakiś fajnych okazów na balkon i dobrego nawozu, aby całe lato ładnie kwitły. Wiele takich ofert nawozów widziałam na: http://florexpol.eu/51-nawozy , co o nich sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniec kwietnia za wcześnie? bzdura, zawsze robię balkon przed weekendem majowym ja dziś skończyłam - bratki, szałwia, lawenda, heliotrop, bidens, aksamitki, groszek pachnący akurat na weekend majowy zabiorą się do rośnięcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie nocą są jeszcze przymrozki albo w okolicy 2 st.więc balkon musi poczekać.Na razie hartuję fuksje,które zimowały w piwnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A u mnie śnieg i lekki mróz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
śnieg to chyba już w górach tylko? na wschodzie temperatury dodatnie, bez szaleństw, ale mam 8 st. za oknem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×