Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość OliwiaWaw

Macie takie okna?

Polecane posty

Gość OliwiaWaw

Jestem na etapie wybierania okien do mojego nowego domu. Miałam do tej pory pecha z nieszczelnością okien, nawet tych całkiem nowych (jeszcze w mieszkaniu). Znajomy poleca mi okna Platinium http://luxusportal.pl/pl/wnetrza-i-wyposazenie/prezentacje/oknoplast Nie wiem jakie są teraz standardy, jeśli chodzi o okna. Może ktoś doradzić? Macie takie okna u siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ottakkk
Sam ich nie mam, ale kumpel sobie zamontował, jest fest zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja je kupowałem i są ok - szczelne, mocne, powinny służyć bez problemu latami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oknoplast ma raczej dobre okna więc bez względu na to jaki model wybierzesz powinno być w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiniMig
Szczerze mówiąc nie wiem po co przeplacać. Kupiłem tańsze okna, znanicznie mniej znanej firmy i też się świetnie sprawdzają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OliwiaWaW
A jakiej firmy kupiłeś? Mi te polecano właśnie ale właśnie się zastanawiam czy jednak warto..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość222222
Mam te okna u siebie i jak dla mnie - super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie było takiego wątku, więc napiszę swoje doświadczenia. Chodzi o firmę BRODSERWIS z Boguszowa-Gorc koło Wałbrzycha. Nie chce pisać źle czy dobrze, opiszę swoją historię, a Wy oceńcie. Zamówiłam okna 4 duże i 1 małe do łazienki. Cena naprawdę niezbyt wygórowana (6.500), okna porządne, 2 okna z nawiewnikami, na 4 duże okna rolety blackout, na wszystkie okna zewnętrzne parapety i na 3 duże okna wewnętrzne parapety. Przyjechała ekipa, zdemontowali stare okna (zdemontowali czysto, nie rozwalając pół ściany), niestety zapomnieli o parapetach zewnętrznych, ale ok zdarza się, następnego dnia zamontowali i jest ok. Parapety zewnętrzne na dużych oknach- bez zarzutu, wewnętrzne natomiast zdecydowanie za długie - miara była ze starych, większych okien, nowe były mniejsze, ale parapety zostały po starej długości. Obróbkę robił mi ktoś inny, nie firma okienna, szpalety mam nie panoramiczne i po obróbce miałam ponad 20cm parapetu w ścianie- koszmar (standard to max 5 cm). Najgorszym problemem było okienko w łazience. Parapet zewnętrzny krzywy- z jednej strony wysunięty bardziej i w dodatku jedna strona podchodziła do góry. Nie była to różnica 1 cm, tylko tak ogromna, że z ulicy było widać, ale zawołałam, przyjechał monter- poprawił. Tak poprawił, że mój pracownik, który wykonywał inne prace remontowe w mieszkaniu po nim poprawiał :( . Po oględzinach okna okazało się, że po uchyleniu okienka- jedna strona opada i skrzydło drzwiowe (lewy dolny róg) wisiał niżej, niby nie wiele, bo jakieś 3-4mm, ale przy tak małym oknie okropnie widać. Za mieszkanie będę płacić raty przez kilkadziesiąt lat, i nie chciałam patrzeć na krzywiznę, tym bardziej, że nie za to zapłaciłam. Był pracownik firmy Brodserwis, powiedział, że tego nie da się zrobić, niestety nie było mnie przy tym. Zawołałam więc ponownie Pana, przyjechało dwóch, więc podniosłym tonem zapytałam "jak to się nie da poprawić"? Poza tym zahaczyłam temat zbyt długich parapetów wewnętrznych, to jeszcze podnieśli na mnie głos, że mogłam zrobić szpalety panoramiczne, że to wina, tych, co obrabiali (obrobione mam super). Powiedzieli również, że nie ma rzeczy idealnych i te okno może takie być, że nie poprawią i mogę złożyć reklamacje na okno- złożyłam wiec reklamację. Tak się składa, że zanim posprzeczałam się z pracownikami w/w firmy opinie na temat mojego nieszczęsnego okna dostałam od kilku osób- okno było przekoszone, źle wstawili, ale ostro się kłócili, że dobrze, że zmierzone, i dali do zrozumienia, że sie nie znam. Czekałam 2 kolejne tygodnie na rozpatrzenie reklamacji skrzydła okiennego ( mieszkanie już było w zasadzie wyremontowane, tylko łazienka nic- stała przez to okno). Reklamacja uznana pozytywnie poczekałam tydzień, przyjechał Pan serwisant od firmy produkującej okna i stwierdził po bardzo krótkim czasie, że okno jest przekoszone, posprawdzał, i rzeczywiście monterzy źle zamontowali. Długo chłopina grzebał, aż ciemność go zastała, tak poprawił, że w sumie nie razi w oczy. Byłam wściekła,, że tyle czasu czekałam, żeby firmie BRODSERWIS udowodnić zły montaż okna, chciałam pobiec do firmy następnego dnia i zażądać natychmiastowej poprawy, ale Pan od montażu reklamacyjnego natychmiast sprowadził mnie na ziemię mówiąc "proszę już tam nie iść, bo jeszcze gorzej Pani spaprają". Mimo to, poszłam. Nie zażądałam poprawienia okna, ponieważ muszę zwolnić obecne mieszkanie i nie mogę czekać, tym bardziej, że pracownik jest na zwolnieniu lekarskim przez kolejne 3 tygodnie... Rozmawiając z szefem, powiedziałam jaka jest sytuacja, a szef próbował zwalić winę na złe okno i stwierdził, że po jakimś czasie przestanie mi przeszkadzać krzywe okno, że jemu też kiedyś meble w kuchni montowali i zostawili szparę między meblami a skosem i z czasem się przyzwyczaił... Najgorsze, że mówił to ze spokojem i uśmiechem :/ . Ja stwierdziłam, że zapłaciłam za dobrze wstawione okno, i za to Szef pobrał opłatę, a że czekam baaaardzo długo na poprawienie okna i sie nie doczekałam, poprosiłam o zwrot za montaż tego okienka. Po namyśle (4 kolejne dni) Szef zwrócił mi 66.50zł. Taka batalia za źle zamontowane okno. Poza tym nie mam tych nawiewników zamontowanych do tej pory, ale poczekam na koniec remontu. Najgorsze jest to, że pracownicy kiedy im zarzuciłam nieudolność zaczęli na mnie krzyczeć, dwukrotny przyjazd Pana S. montażysty skończył się nędznym "nie da się, nie ma rzeczy idealnych" oraz długim postojem w remoncie, oraz , że szef nie był w stanie przyjąć do wiadomości, że po prostu zwyczajnie pracownicy dali "ciała" i ciężko było mu to zrekompensować. Szkoda, bo okna są fajne, nie takie drogie, a tu taka przykra i męcząca sytuacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sunsin
Przecież producentów okien jest cała masa na rynku najlepiej się wybrać po wszystkich porównać oferty i wybrać najlepszą. My jesteśmy ze Zduńskiej Woli zrobiliśmy tak wybierając finalnie okna z Budvar bo mieli dla nas najlpeszą ofertę jak nie wiecie czy są gdzieś u Was poszukajcie - http://www.budvar.pl/ dobry wybór okien naprawdę może procentować w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ForGo
Nie wiem czy macie gdzieś Drutex u siebie, ale też warto w przypadku okien ich rozważyć http://www.oferteo.pl/drutex chyba najbardziej aktywna firma w mediach z polskich producentów okien. Oczywiście tak jak ktoś wyżej napisał najlepsze jest po prostu porównanie ofert i wybranie najlepszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o firmę, to swoje okna zakupiłam tutaj http://okna-internorm.pl Są świetne. Ładnie się prezentują oraz dobrze sprawują. Solidna firma a cena rozsądna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy bardziej skomplikowanej stolarce choćby do inwestycji komercyjnych to podpowiem Okno Plus – http://oknoplus.com.pl. Współpracujemy z producentem parę lat, zawsze podchodzą do każdego zamówienia z zaangażowaniem, dbają o produkcję, nie ma jakiś wadliwych sztuk w ich dostawach. W Radomsku jest czynny na Krasickiego punkt z przedstawicielem marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ostatecznie zdecydowałam się na okna drewniane mimo że są droższe od plastików, ale wyglądają zdecydowanie lepiej. Współpracowałam z firmą www.famix.pl która zajęła się pomiarami, transportem i montazem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo fajnie nam się żyje w domu odkąd wstawiliśmy nowe okna w końcu jest cicho i tak bezpieczniej. A już najbardziej przy nawałnicach różnego typu to przy nowych oknach można się poczuć w domu rzeczywiście pewnie. Okna są kupowane na Krasickiego u pana Rafała, producent OknoPlus, modele Swiss form, warto o nie podpytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość era

Ja sobie chwalę markę Safedoor jeśli chodzi o Kraków. Kupowałem u nich okna, drzwi i ostatnio też bramę garażową Wiśniowski (z montażem). Montaż zrobiony bardzo fachowo, mają autoryzowanych instalatorów, czyli chodzi o to, że byli szkoleni przez samą markę co do montazu więc wiedzą jak to poprawnie i precyzyjnie zrobić żeby brama pracowała bez prowokowania jakiś usterek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tara

Zależało mi na oknach ze skandynawskim know how, bo słyszałem o nich wiele dobrego. We Wrocławiu można znaleźć w OknoPrim, pośrednictwo dla OknoPlusa producenta i akurat mają coś w tym stylu. Okna w pełni szczelne, płynnie chodzą, sporo możliwości indywidualnego dopasowania, także kolorystycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×