Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mam pytanie do Was..

Mam dom 250 m2, ogrzewanie gazem. Mamy pytanie...

Polecane posty

Gość mam pytanie do Was..

Narazie tam nie mieszkamy, ale jest wykańczany i jest właczone delikatne grzenie. Tak na 11 stopni. Za dwa miesiace przyszedł mi rachunek 1200 zł:( kurcze to nie za duzo. To ile bedę płacic jak tam bede mieszkać i temp będzie 21 st?????? Az się boję:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz rachunek nie jest zbyt miarodajny- najwiecej zawsze kosztuje nagrzanie murów- wyziębiony i często jeszcze niedosuszony budynek jest bardziej paliwożerny. Zależy też co oznacza termin wykańczany- ocieplenie jest? Niemniej jednak budynek tak duży i grzany gazem będzie generował spore rachunki- a jakie to sie okaże po 2-3 miesiacach grzewczych przy załozeniu, że niewiele sie zmieni (np nie przybędzie ocieplenie stropu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dezirers
to dostaniesz rachunek za gaz tak gdzieś 1600-1800 zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaalllaaa
Moja bratowa ma dom 270m ogrzewany gazem i po otrzymaniu rachunku 2000/mc przerzuciła się na kominek. Zmień piec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
Mój poprzedni dom miał 210 m2 plus ogrzewany garaż. Ogrzewanie gazem, piec dwufunkcyjny. W zimie prawie codziennie dodatkowo paliliśmy w kominku. Rachunki za gaz dochodziły do ponad 2 tysięcy w miesiącach zimowych. I to już było po zamianie na gaz miejski, bo wcześniej mieliśmy butlę na działce i to była dopiero masakra i po wprowadzeniu maksymalnych ograniczeń w ogrzewaniu. Dom dociepliliśmy (prawie 200 tysięcy) i wymieniliśmy piec na inny, ale niewiele to dało. Teraz mamy pompę ciepła i dom zaprojektowany tak, żeby był energooszczędny (chodzi nie tylko o izolację, ale o inne rozmieszczenie pomieszczeń, wielkość i umiejscowienie okien itp). Ma 235 metrów powierzchni plus 60 metrowy garaż ogrzewany w zimie do 15 stopni. Za cały zeszły rok zapłaciliśmy za ogrzewanie plus podgrzewanie wody 2100 złotych, czyli niecałe 200 złotych miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni1000000000000000
cszok, cięzko mi uwierzyc, mam 3 kondygnacje, cos koło 200m2, i ogrzewamy gazem +kominek głównie w weekendy, na tyg nie mam czasu i małe dziecko, w domu ustawiony regulator tak , ze nie moze spasc ponizej 20stopni, piec Vailant, czy cos takiego, kondensacyjny z regulatorem pogodowym, rachunki najwiekszy 750 za 2 mies mrozne, potem 500 około 2 mies. plus pare m drewna, kominek z nawiewami jak chodzi to automatycznie trzyma temp i gaz sie wgasza, ja jestem zadowolona na maxa od 4 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem ale spróbuj
Przede wszystkim zmień piec - to ważne. wejdź na www.pogrosiku.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weź już przestań
reklamować wszędzie tą durną stronę :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia,..
Ja mam ogrzewanie na olej, domek 250m koszt roczny 18 tyś. W domu mamy ciepło. Myślałam,że ogrzewanie gazowe jest dużo tańsze ale jak tu niektórzy piszą 1800-2000 to przyznam,że zaskoczona jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruanda
Ostatni rachunek miałam na 1800 z groszem. Temperatura 21 stopni, z tym że piec się wyłącza w ciągu dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomywaczka z klasą
Co Cię zaskoczyło?! Jak piszą że 2 000 miesięcznie to przy 6miesiącach zimy wychodzi 12 000 jedynie a TY płacisz 18!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I nie pierdolcie o zmienianiu pieca bo pawia puszczę. Izolacja termiczna pewnie jest do bani a nawet jak będzie ocieplenie a będzie kupa mostków termicznych to jeszcze większy kanał. Ocieplone muszą być stropy, (zewnętrzne podłoga i sufit), wszystkei ściany, odpowiednei drzwi i okna i wtedy można dyskutować. I jak widze jak ktoś ociepla styropianem 5cm to też się w głowę pukam czemu nie dorzucić klka złotych i nie ocieplił co najmniej 12... czemuś biedny, boś głupi, czemus głupi, boś biedny i tak w kółko... Można jedynei do obecnego pieca dorzucić steriownik za 200zł. Ja grzeję na 20 stopni a jak wychodzę z domu na dłużej to włączam na 16, przychodzę, podrzucam do 20. Kiedynwychodze do pracy top już jest spora oszczędność przez kilka godzin. No i na noc mam ustawione na 18stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomywaczka z klasą
Myślę że przy domku można spać spokojnei jak się w dzisiejszych czasach ociepla min. 20cm. I to musi być bryła ze wszystkicj stron ocieolona i fundamenty też! i w narożnikach łątwo o mostek... ech... temat rzeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość scascsdvedf
Zainwestuj w Solar, ja mam od tego roku to cudo na dachu i rachunki troche spadly, co prawda dziala tylko jak jest slonce, ale i tak odczuwam roznice w rachunkach. A dom tez mam ocieplony z podobnym metrazem. Zakup solara ok 4 tys. ale licze, ze mi sie to zwroci juz w przyszlym roku a reszta to juz z gorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asssssgs
A ja grzeję około 140 m kw. plus 2 kuchenki i ciepła woda z piecyka dla 6 osób , temp.ok. 20 stopni i płacę w listopadzie 530 zł , w grudniu 660 zł , w styczniu 730 zł teraz nie wiem bo nie dostałam jeszcze faktury. Oczywiście w marcu i kwietniu będą dużo mniejsze rachunki bo na dworze cieplej. Dodam jeszcze że mam stare okna i dom kiepsko ocieplony, więc nie wiem skąd u was tak wysokie rachunki .Węgla potrzebowałabym ok.5-6 ton , plus drewno na podpałkę a za gaz do kuchenek i do ciepłej wody też musiałabym płacić. Mnie się opłaca , jestem bardzo zadowolona , już 9 rok ogrzewam gazem. Bez popiołu czyściutko , super sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asssssgs- a w jakim rejonie Polski mieszkasz? Może ceny gazu sa różne.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JOkolOno
asss... ale to jest dom,czy mieszkanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asssssgs
To dom na wsi , woj małopolskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asssssgs
Dzisiaj dostałam rachunek za gaz, 640 zł za cały miesiąc od 11.01 do 10.02.Jestem zadowolona , sami przyznacie że to nie jest dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 9079456
co to jest pompa ciepła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogrzewacie może swoje domy paliwem z biomasy? Pellety to chyba jakaś nowość u nas bo nigdzie nie mogę znaleźć opinii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnaMari
A co to znaczy u nas? W niektórych rejonach Polski to już całkiem popularne paliwo, niektóre (jak np. Małopolska), dopiero je odkrywają. Ma swoje zalety - ekologia, oszczędność kosztów. Coraz więcej osób pali pelletem. Co dokładnie Cię interesuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrzej Wysocki
Witam! Proponuję zapoznanie się z ogrzewaniem za pomocą pelletów Selmet Lava i Olimp. Pellet to ekologiczne paliwo z biomasy- ze względu na właściwości energetyczne - zaliczany jest do najbardziej efektywnych źródeł energii, wykorzystywane do ogrzewania domów i innych pomieszczeń. Pellety Stelmetu przekraczają parametry wartości opalowej wymagane przez certyfikaty DIN oraz DINPlus. Dla pelletu LAVA ta zawartość to ok. 19,00 GJ/kg a dla pelletu OLIMP ok 20,00 GJ/kg, (wartość opalowa była wyższa niż 18,00 GJ/kg) Chętnie odpowiem na Wasze pytania! Pozdrawiam Andrzej Wysocki eRzeczkik Selmet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ohoo, odezwały sie firemki z darmowymi reklamami :O Czego sie spodziewałas mając taką duż powiezrchnie, ze zapłącisz 300 zł m-nie za gaz?:) duzy dom, duze koszty, niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam dom 150 m, ogrzewany wyłącznie kominkiem z rozprowadzeniem powietrza do każdego z pomieszczeń. Dom konstrukcji szkieletowej. Za cały sezon grzewczy w zeszłym roku wyszło nam ok 1600 zł. 150 zł za metr drewna, lubimy ciepełko więc temperatura w domu to ok. 25-26 stopni. Sąsiedzi mają 180m dom murowany i chodzą w bluzach i czapkach w domu, bo nie mogą go nagrzać, a chcą żyć oszczędnie. My po zimie zabieramy się za budowę domu ponad 300m powierzchni użytkowej i do tej pory nie wiem czy zdecydować się również na konstrukcję szkieletową, czy jednak mury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balabina
25-26 st. chrysteee, chyba bym zemdlała :O mam kominek, gzreje, faktycznie przy samym kominku, w najbliższych jego miejscach jest tyle, ale w dalszych ponieszczeniach jakies 20 st. (zalezy jak długo sie gzreje) W takiej temp. 25 st. ciężko wytrzymac, naparwde :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no, niektórzy to takie bajki piszą. Np- 235 m. i 2100 zł za rok -,czyli niecałe 200 zł miesięcznie. Przecież nikt w to nie powinien wierzyć - fantastka napisała tylko dlatego żeby zirytowac tych którzy płaca dużo. A nawet nie dużo -ale normalnie. Ja płacę za 140 m około 600 zł miesięcznie zimą . Mam około 20-22 stopnie C. Pewnie można mniej . ale 200zl za 235 m. domu to żart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ocieplanie grubym styropianem musi byc połączone z doskonałą wentylacją. Inaczej zrobimy z domu puszkę bez powietrza. Mam ocieplony dach i grube ściany. Sciany bez styropianu . Wolę temperaturę 21 stopni i lepsze powietrze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×