Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wafelek

masa do wafli

Polecane posty

Gość wafelek

zna ktos przepis na masę do wafli? najlepiej jakby była bez mleka w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mleko skondensowane
w puszce wstawiasz do garnka z wodą i gotujesz chyba jakieś pół godziny [ale nie jestem pewna], a potem otwierasz puszke i smarujesz wafelki... pycha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klementynka
pół godziny to za mało,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hessia
o, miałam podać ten sam przepis- mleko kondensowane w puszce, gotujesz 1,5 godziny, potem czekasz aż puszka trochę ostygnie i gęstą masą przekładasz wafle. Pychotka, ale na raz nie zjesz dużo- to chyba zaleta;) . Kiedyś jeszcze jadłam przekładane Nutellą, albo konfiturami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmm..
dobre są z serkiem homogenizowanym.. albo z jakimś dzemikiem.. ale z serkiem pychotka..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatazja
można przełożyć budyniem lub kieielem, albo na przemian raz tym raz tym, moja ciocia tak robi, dobre są ;) a z tym mlekeim w puszce- popieram, pychotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochane kłopoty
a jak zrobić masę czekoladową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to moze jeszcze wiecie
czy taka masa nadaje się do takich "orzeszków" no takie co to kiedys jadło się na weselach, wyglądają jak przechy włoskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bahama.
MASA CZEKOLADOWA po prostu mleko skondensowane KAKAOWE ugotuj w puszcze - długo, ponad 2 godziny, jak przestygnie wymieszaj z orzechami i palce lizać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pamelaxxx
ja mam dobry pszepis 1l mleka 1,5 szkl cukru kakao margaryna M leko gotowacz cukrem az bedzie miał złoty kilor dodać margarynę i kakao gotować na małym ogniu aż zgęstnieje smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnia masa smakuje tak samo jak ta z mleka skondensowanego tylko, jest dużo szybsza i dużo tańsza. chociażja osobiście wolęgotować puszkę, bo mleko z cukrem trzeba cały czas mieszać, a całość gotuje się pewnie jakieś 45 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marakesz
A ja mam taki przepis i nikt mnie nie przekona do innego: kostka masła + szkl. cukru + 3/4 szkl.mleka + kakao + cuk.waniliowy rozpuszczam w garnku aż cukier całkowicie się rozpuści. Gdy przestygnie dodaję mleko w proszku i miksuję żeby nie było grudek. Posmarować wafle i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×