Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość krawcowa amatorka

Maszyna do szycia

Polecane posty

Gość krawcowa amatorka

chcialabym zakupic maszyne do szycia. to bedzie pierwsza maszyna w moim zyciu, ale chcialabym miec cos dobrego, cos co przetrwa dluzej niz rok. zastanawiam sie nad BERNINA bernette 56, nad SINGER 2259 oraz SINGER 118. czy jest ktos, kto potrafilby mi doradzic cos odpowiedniego? z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja kupilam na allegro maszynę
z tych tanich firmy INOTEC. Mam ją już 2 lata i często na niej szyję, ani razu się nie zepsuła. Razem z wysyłką zapłaciłam koło 200zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krawcowa amatorka
dziekuje za odp.to rzeczywiscie bardzo tanio! ale chcialabym sie dowiedziec czegos wiecej na temat tych marek. moge przeznaczyc okolo tysiaca zlotych na maszyne, wiec chcialabym czos sprawdzonego. czy masz moze jakas opinie o berninie albo singerze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kupiłam na allegro maszynę
niemiecką marki Pfaff w idealnym stanie, jest cięzka ,bo ma obudowa metalowa i świetnie szyję chociąz to model z przed kilku lat. Te dzis robione to Chiny w plastkikowej obudowie i z czescimi zamiennymi czesto jednorazowymi...starsze, orginalne modele sa najlepsze.Tez kosztowała nie całe 200żl z wysyłka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krawcowa amatorka
a nie balas sie, ze rozwali Ci sie po 2 uzyciach? jakos nie ufam allegro... pfaff to swietna marka i podobno niezawodna, ale akurat mam mozliwosc wybrania miedzy bernina a singerem. masz opinie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest w internecie sporo opinii
nawet na forum Muratora , jest dział maszyny do szycia....wolę starą kupic na allegro firmową, na zdjęciach widac jej stan, mozna poprosic na maila o inne...niż plastikowa nowa. Czytałam na forum,że juz singer też nie jest jak dawniej, a jesli chce się miec nowa dobrą to koszt ok. 1500 najmniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam Singera, ale nie szyję dużo. Mam ją ze 7 lat i jestem zadowolona, nigdy się nie zepsuła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam starego singera, ma cos ok 25 lat. Teraz szyję rzadko ale kiedyś maszyna chodziła na okrągło (moja mama dorabiała jako krawcowa). Maszyna przeszła może ze 2 większe naprawy, a tak to szyje jak złoto. No ale teraz już takich trwałych rzeczy nie robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Singer jest rzeczywiście najlepszy i to nawet na dużo więcej niż rok, starszy model mam już w domu od 5 lat i nawet się nie zajknął, a tu jest fajny nowszy model http://www.electro.pl/produkt-SINGER_Maszyna_do_szycia_4210_09_09_2B_Karty_do_gry_GRATIS-45124,195.html i rozważam go w ramach prezentu dla kuzynki bo jej się niedawno z arki zepsuła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety nie otwiera się..ale jak bedzie dziewczyna trochę chciała czasu poswięcic to forum murator i w tematach maszyny do szycia..polecam tez te opinie innym amatorom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie polecam kupowania na aukcjach. Kupiłam maszynę do szycia, czekałam na nią ok miesiaca po interwencji Allegro maszyna "przyjechała" do mnie. Brudna - widać żwe uzywana i całkiem inna niz ta na zamieszczonej fotce. Zwróciłam. I znowu interwencja Allegro, Stek epitetów z mojej strony , grożba powiadomienia policji o przestępstwie i po ok 2 m-ca znalazły sie pieniązki na koncie!! UFFF. Nigdy więcej takich wrażeń!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja mama ma Łucznika
i ze dwadzieścia lat działa, bez zarzutu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sluchajcie a wiecie cos na
temat berniny bernette? znacie taka maszyne? jesli tak, to prosze o jakiej komentarze, bo planuje zakupic a nie wiem czy to jest jakis szajz czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla amatorów jak najbardziej może być Bernina najczęściej sprzedawany, top produkt w promocji Bernette E55. Najuboższa i najtańsza wersja maszyny. Tak czy inaczej jest bardzo funkcjonalna i nie stwarza problemów użytkowych. wyposażony jest w 13 ściegów w tym: użytkowe, elastyczne i dekoracyjne. Model ten posiada półautomat do wykonywania dziurki na wymiar guzika w 4 cyklach. Po jego zastosowaniu możemy dokładnie i szybko ją wykonać. Podczas szycia istnieje możliwość regulacji gęstości obrzucania krawędzi dziurki. Możemy również regulować szerokość dziurki - co ma duże znaczenie przy jej szyciu na materiałach o różnych grubościach. Dodatkowo zamontowana regulacja balansu gęstości krawędzi dziurki pozwala uzyskać jednakową gęstość obu brzegów dziurki. Mozna ja dostać na megamedia.pl w granicach 700 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie wydaje mi się, że najlepsze są maszyny SINGER i chyba nie są takie drogie z tego co widziałam. Na magicznej planecie coś za ponad 300 zł widziałam. Z tego co kojarzę, to cena bardzo atrakcyjna, jak za taka maszynę, bo w innych miejscach widziałam za naprawdę duże pieniądze taką maszynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam Singer 2250
ok .400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam Singer 2250
ok .800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drahhma
no wiec ile? chyba raczej te 400 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam łucznika i jestem zadowolona.Niepamiętakładnie ile kosztowała,ale ok 230zł chyba w auchanie,a mam ją jakieś 3lata!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Singer 2250 kosztuje poniżej 400 złotych :-) - przynajmniej na electro.pl w tej cenie go widziałam. Marka dobra i ten model też warto kupić. Można się jeszcze rozejrzeć za czymś od Juki lub Brothera. Wszystkie te marki są godne polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, SINGER z pewnością się spisze bo moja ciocia ma taki model - i zawsze mnie ta cała "maszyneria" bardzo interesowała, nawet kilka razy sama spróbowałam ale to jednak nie jest dla mnie ;P Trzeba mieć do tego powołanie :) A i Singer jest na medialux.pl na pewno w cenie ok. 350 złotych. Ale to już zalezy od modelu. Nie wiem, który najbardziej wam odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja polecam Łucznika
polskie, niedrogie, dobre mam model Ewa, jest super do amatorskiego uzytku - podstawowe funkcje, bez udziwnien. jakby sie zepsula (jeszcze sie nie zdarzylo) to łuczniki łatwo gdzieś naprawić, u mnie w miejscowosci jest Pan, ktory od kilkudziesieciu lat trudnił sie naprawa maszyn do szycia (teraz jest na emeryturze, jak byl mlodszy - czasu PRLu - to w kazdym polskim domu byla maszyna do szycia, bo gdzie tu kupic dobre ciuchy, no i z napraw mozna bylo wyzyc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj krawcowe krawcowe
tylko espresso się wypowiedziała merytorycznie zachwalacie swoje maszyny, a żadna z was nie napisała o ich funkcjach , tylko piejecie peany o samej marce i o niczym więcej:-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A o Redstar chyba jeszcze nie pisałyście (mam nadzieję, że dokładnie sprawdziłam ;)) - dokładniej model R10 - Nie jest tak droga jak Singer; ma 21 ściegów (w tym muszelkowy i dekoracyjny - bardzo je lubię ;) i to wszystko co maszyna do szycia powinna mieć. Redstar w zupełności wystarcza. Też jest na medialuxie w necie. Ale maszyny kupujecie właśnie w internecie czy macie swoje sklepy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawiec damski
Maszyna powinna być: 1. nawlekana z przodu-będziesz mogła szyć podwójną igłą. 2.chwytacz rotacyjny tzn.kręci się wokół - nie wahadło (do przodu i do tyłu), bo to klekocze. Lepiej aby chwytacz nie był leżący. 3.ramię maszyny i lewa jego strona (tu gdzie jest igielnica) powinno być cienkie tak jak w starych maszynach, bo te, które mają obudowane grubo igielnice są nie wygodne, po prostu utrudniają widoczność, no i są to takie "łomoty". 4.na płytce ściegowej najczęściej nie ma kresek.Chodzi mi o roweczki, na prawo od igły co pół cm. od 1 do 3 cm. ( zarysujesz je pilniczkiem iglakiem). Te roweczki zastąpią Ci przykręcaną linijkę dodawaną do maszyny.One umożliwiają utrzymać równy odstęp szycia od brzegu np. przy obszywaniu dołów spodni 2cm. Przystawiasz dół nogawki do kreski i szyjąc masz równy odstęp od dołu. Nie podaję marki ani klasy maszyny. To tylko kryteria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawiec damski
Do poniższego dodaję, że maszyna musi mieć wyłączane ząbki aby zrobić rygielek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×