Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Majunia02

Mszyce

Polecane posty

Gość Majunia02

Moją piękną różę zjadają mszyce.Pomocy. Kto zna jakiś domowy sposób na te paskudztwa. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 kg świeżych, nie kwitnących pokrzyw lub 200g. suszonych roslin pokrzywy, zalewa sie 10 litrami wody na 12-24 godzin. Wyciąg bez rozcieńczenia stosuje się zapobiegawczo przy występowaniu mszyc i przędziorków na różnych roślinach.Przy dużym nasileniu mszyc trzeba kilkakrotnie opryskiwać rośliny, w odstępach kilkudniowych.Należy dokładnie opryskać dolną jak i górną część rośliny. A jeśli nie to , to pozostaje chemia. Preparaty roślinne są dobre, ale trzeba powtarzać często opryski. Preparatów roślinnych na różne "robale" jest całe mnóstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponadto proponuję lekturę pt. "Preparaty roślinne" w ochronie i nawożeniu roślin - autor : dr.Hanna Legutowska. '

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wstyd przyznać, ale ja robię zbiory ręczne mszyc... nie mam dużo roślin, tylko to, co na balkonie, więc jakoś daję radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pirimor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ten tego ten
coca-cola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam kota, to żadna chemia nie wchodzi w grę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, podobno można też pryskać coca-colą (tylko tą oryginalną, nie jakąś podróbą Polo-Cocty itp) Na ile to skuteczne nie wiem, bo nie spotkałam się nigdzie z opisem skuteczności tego zabiegu - ale skoro odrdzewia i mleczne zęby rozpuszcza to i mszycom pomoże się na tamten świat przenieść? :P Tylko czy potem jakieś grzyby się nie przyplączą, jak liście będą słodkie? Chyba że jak juz mszyce odejdą, to trzeba wodą prysnąć, żeby to zmyć. Na pewno nie będzie śmierdzieć tak pięknie jak potrafi pokrzywa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majunia02
Dzięki wszystkim za rady,uśmiałam się z tej Coca-Coli...Może spróbuję , nie mieszkam w Polsce nie mam dostępu tu do pokrzyw , ale kiedyś skutecznie stosowałam na włosy (ze 20 lat temu),którymi do dziś mogę się chwalić,bo są długie na 1m.,gęste i zdrowe... Gdyby ktoś jeszcze miał coś na temat mszyc chętnie poczytam... Dzięki Wam wszystkim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja słyszałam że
wkopuje się ząbki czosnku wokoł rosliny zaatakowanej przez mszyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitula
Pod czereśnią rosnie pełno czosnku, a na wszystkich końcówkach drzewka siedzą mszyce.Zrobiłam też wyciąg z czosnku, popryskałam truskawki na balkonie, a te paskudy dalej tam siedzą. Chyba wezmę się za ręczne zbieranie, chociaż mnie trochę otrząsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E_P
W niedzielę rano oglądałam jakiś program tv o ogrodnictwie,tam wypowiadał się specjalista (anglik) 1 l wody + 4 krople płynu do naczyń. Wszystko wstrząsnąć i popryskać, ja tak zrobiłam ale nie wiem jakie efekty, bo nie byłam jeszcze na działce. Inny przepis przeczytany tu na forum: 1 l ciepłej wody + 20 C dodać plaską łyżeczkę sody oczyszczonej+4 łyżki oleju jadalnego. To wszystko wstrząsnąć i popryskać. Tego nie próbowałam. Zyczę powodzenia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E_P
Myślę że trzeba to przestudzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje róze całe są w mszycach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majunia02
Dzięki wszystkim,wypróbuję któryś sposób i dam wam znać jak się sprawy mają...Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, a zna ktoś z was jakas firme, ktora zajmuje sie ogrodami? w sensie ma jakies rosliny, preparaty itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tu możesz się odezwać, jeśli chodzi o naturalne i w sumie skuteczne (wypróbowane na moim ogrodzie) środki ochrony roślin - http://www.koppert.info.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ponawiam temat, co dobrze chroni rośliny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja także mam problem z mszycą, jak to zwalczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
adwqDEZMeR3qbS3MvuRY7n9s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×