Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
amita

na co zwrócić uwagę kupując nowe okna?

Polecane posty

jeśli ktoś ma o temacie pojęcie,to proszę o jakieś rady,bo te współczynniki i inne dane mnie przytłoczyły.Może możecie polecić jakąś firmę konkretną.Wszelkie porady mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablak
Amitko - Profil. W zasadzie to rama okna -musi mieć odpowiednio termoizolacyjny profil. Pięciokomorowy to już jest lepszy /i wyższe siedmio czy dziewięciokomorowe. Komory są to w ogromnym skrócie "komory powietrzne" wewnątrz ramy których im więcej, tym cieplejszy profil czyli ogólnie okno. Liczba komór pomaga nam w przybliżeniu określić termoizolacyjność okna. Ważna jest też liczba szyb. Zwykła okno jest dwuszybowe. Energooszczędne trójszybowe /super jak przestrzenie wypełnione są gazem. Jeżeli jednak Twój domek nie jest pasywny, nie zawracaj sobie głowy oknami o profilach 9komorowych, zeby okno nie było cieplejsze niż ściana.:) Ogólnie profil dwukomorowy to taki standard i najniższa półka. Okno może /nie wiem czy powinno/ mieć nawietrzaki czyli taką malutką kratkę wentylacyjną u góry na ramie. To wentylacja chroniąca przed zawilgoceniem. Tyle tylko ze przy tych 5komorowych i z potrójną szybą to się chyba mija z celem. Wystarczy wietrzyć. Ważne są tez okucia (klamki i wszystkie zamku które decydują w znacznym stopniu o jakości okna Jeśli masz okna nisko bądź boisz się złodziei - kup okno z zamkiem na kluczyk. Spokój kiedy wyjeżdżasz, wychodzisz czy śpisz. Drzwi balkonowe - ważne by miały wewnątrz taką gałkę zatrzaskową, ze jak wchodzisz na balkon to możesz przymknąc drzwi. Ogólnie jak wybierasz firmę to odwiedź znajomych którzy mają okna tej firmy. Kilka razy zamknij i otwórz okno. Okno powinno być stabilne, nie wyginać się, nie trzeszczeć, być raczej ciężkie. Okucia (klamki) nie mogą chrobotać i być rozdygotane. Nie możesz mieć wrażenia że okno jest lekkie i jakieś takie niestabilne. Kiepskie okno będzie "wydawało odgłosy" podczas otwierania, trzeszczało, chrupało. ważne są też parapety oferowane przez firmę, jeśli nie ma wyboru to... :-P Ale się napisałam... mam okna dobrej firmy od 6 lat i jestem nimi nadal zachwycona i jedno okno innej firmy, któe właśnie chrobocze, trzeszczy przy zamykaniu i jest jakieś takie dziwnie lekkie. Nie jestem zadowolona. Polecam firmę Turplast z zachodniopomorskiego. Firma ma własną fabrykę i nieustannie wdraża nowe technologie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O,wielkie dzięki.Okna mają być do mieszkania,piętro wyższe.Komory,wspominał gościu o tym.Współczynnik ciepła im wyzej tym lepiej? jedne okna mają 1,54 dużo,mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablak
Nie kupuj 3 komorowych , raczej 5cio. A współczynnik, raczej im niższy tym lepszy, chodzi o to by ciepło nie przenikało przez okno (na zewnątrz) ani do środka w czasie np. upałów. Wklejam pomoc /ze str. producenta: "Profil 5-komorowy CLASSIC Podstawowe cechy systemu CLASSIC: * głębokość profilu dla ramy i skrzydła - 70 mm * wąska widoczna cześć ramy, w standardowych kombinacjach profili ościeżnica/skrzydło 120 mm * klasyczna linia skrzydła i oszczędna forma * wykorzystanie listew retro oraz nakładek ozdobnych daje szerokie możliwości użycia tego systemu w budynkach zabytkowych * zastosowanie nakładek aluminiowych na ramie i skrzydle daje dodatkowe możliwości kolorystyczne * optymalny stosunek własności ciepłochronnych i sztywności * w standardzie okucia ROTO NT – o okuciach czytaj więcej>>> * nowoczesne jasno-szare uszczelki EPDM w białych profilach, czarne uszczelki EPDM w profilach okleinowanych * w zależności od kombinacji profili oraz rodzaju przeszklenia można osiągnąć współczynnik przenikania ciepła Uw na poziomie do 1,2 W/(m2K) ze standardową szybą zespoloną o wartości Ug=1,0 W/(m2K). Przykłady: -dla okna jednoskrzydłowego 1200x1500 wartość Uw wynosi 1,35 W/(m2K), -dla drzwi przesuwnych 3600x2200 - 1,26 W/(m2K) * w zależności od kombinacji profili można osiągnąć wartości tłumienia dźwięku Rw na poziomie 31dB przy użyciu szyb standardowych. Zastosowanie specjalnych szyb dźwiękochłonnych umożliwia uzyskanie ponad 40 dB w zależności od okna." Amitoko, moim zdaniem współczynnik 1,54 jest rochę za słaby. Może chodzi o kono 3komorowe? Nie kupuj takiego, dzisiaj 5 komorowe to taka podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablak
Poza tym o estetyce decydują też uszczelki/taki paseczek cieniutkiej gumy przy samej szybie. U mnie przy białym oknie cudnie prezentują się szare, czarne są troszkę ordynarne, choć ma j większość producentów w standardzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablak
Te szyby zespolone to chyba 3komorowe są. Co do wartości współczynnika musisz gdzieś jeszcze poszukać, bo napisali ze ta kombincja MOZĘ osiągnąc współczynnik 1,22 ale to chyba przy lepszych profilach no i tej szybie zespolonej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie się wydawało,że jak wiekszy to lepiej ;( bo polecono nam firmę sprowadzającą "okna z Krakowa"podobno bez wad,jako najmniej opadające i jesli coś wyniknie to nie trzeba prosić o poprawkę.A inna firma,oferująca troszkę tańsze,budvar,ma niższy ten współczynnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Durna ja,powinnam najpierw zapytać żeby wiedzieć o co męczyć gościa.Ale w sumie tak z głupia frant weszliśmy.Niby mamy plan,ale u nas to zawsze "kiedyś".Ogólnie mam ciepłe mieszkanie,ale po plerach ciągnie przy kompie,bo komp przy oknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowana jestem na brąz,ale i tu jest brąz bo brąz :) i brąz na białej powloce.Albo raczej na białym oknie brązowa powloka.Gość mówił,że przy normalnym użytkowaniu ta warstwa się nie uszkadza.Niby tylko kolejne 10% do góry z ceną,za całość wykonaną w kolorze,ale i tak jakoś mi drogo wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablak
Co do cen to nie wiem bo okna mam kupione kilka lat temu. Co do współczynnika -jest to nie współczynnik ciepła (tu bym się zgodziła z twoim intuicyjnym rozumowaniem że im wsp. ciepła wyższy tym okno cieplejsze:)). Ale mówimy o współczynniku PRZENIKANIA ciepła. A ciepło ma przez okno nie przenikać, tylko zostać w pomieszczeniu. Im jest on niższy tym okno cieplejsze. Podzwoń sobie do tych firm. na telefon mówią wszystko. Zapytaj o okno w konkretnym rozmiarze itd, np: -wymiar... -5komorowy profil /lub 7mio -szyba zespolona z gazem -dwuskrzydłowe -skrzydła uchylnorozwierne Niech ci podadzą współczynnik dla konkretnego okna lub dla modelowego okna. Sprawdź jak długo istnieje firma. U mnie ew. poprawki wykonywane są ekspresowo, nieodpłatnie i przez najlepszą ekipę. Coś nie tak, zawieje, dom siądzie -przyjeżdżają natychmiast i regulują okno, serwis jest darmowy. To bardzo ważne. A w mieszkanku nie masz wymogów że okna z zewnątrz mają byc np. białe? U nas robią już dawno okna dwukolorowe, w domu masz brąz a na zewn. biały. Znam też takich co sobie zrobili odwrotnie, na zewn. brąz, bo elegancko wygląda domek a w środku białe:-D Nieporozumienie dla mnie choć neiktórzy nie chcą brązowego okna w domu, taki gust... Jeszcze raz: współczynnik przenikania ciepłą -im niższy tym lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz,u nas jest tylko wymóg,że nie mogą odbiegać od standardowych,choć jedna sąsiadka ma granatowe.Ogólnie ma być białe lub brązowe,charakterem przyjęte do ogólnego wyglądu.My już tak pod zabytek podchodzimy,i obok urzędy,więc siary nie wolno robić.Akurat w tym to się orientuję,bo jestem zarząd spółdzielni,tylko ta technika ;) Ja oczywiście napiszę pismo do siebie,i sobie odpiszę,ale jeśli ktoś nie zglosi a konserwator się doczepi to był już przypadek,że mieszkaniec musił zmienić okno. Zawsze jeszcze dodaję wzmiankę,że jak wyjdzie ci grzyb to radź se sam :( Stąd już wiem o wentylacji.Aczkolwiek nie przypuszczałam,że jeszcze tyle innych czynników jest ważnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablak
Im dalej w las tym więcej drzew.:) Tak naprawdę to jak człowiek mało wie to jest bardziej zadowolony. Ja mam dużą wiedzę na różne tematy techniczne i przy zakupach czegokolwiek staję się ekspertem w tej dziedzinie. Muszę wszystko wiedzieć. Trochę jest tych pierdółek ale w końcu chodzi o późniejszą funkcjonalność na lata. Np u mamy brakuje w jednym oknie uchylnego otwierania a jest potrzebne jak cholera przy zwierzakach w domu. Nawet jak masz balkon to nie stawiaj na wietrzenie drzwiami balkonowymi bo to duża czyli łatwiej odkształcająca się powierzchnia. Okno przy drzwiach balkonowych /dobrze jest/ jak się też otwiera normalnie i uchylnie. Otwieranie uchylne to nieduży wydatek ale masz go już na zawsze i nie musisz zdejmowac doniczek do wietrzenia:) I jeszcze coś z moich analitycznych obserwacji. Nie rób sobie okna jednoskrzydłowego (zawsze tańsze i to kusi). Jak masz dwa skrzydła, nawet w małym oknie, to możesz sobie na jedną połówkę zamontować siatkę na komary -nawet jeśli na zewnątrz masz skrzynki z kwiatami na parapecie:). Ja mam kwiaty za oknem /jednoskrzydłowym i nie mogę założyć siatki na lato co doprowadza mnie do szału:-P Dobranoc amitko -wiem ze dobrze wybierzesz te okienka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablak
A! Niektóre kamienice mają takie wysokie okna, które mają dwa skrzydła a nad nimi jeszcze taką jedną szeroką, niezbyt wysoką szybę /ale tłumaczę...:-P mam nadzieję że rozumiesz te wypociny. I wtedy super jak to górne skrzydło też się otwiera. Tam zakładasz siatkę i masz spokój przed latającymi stworzeniami /co się docenia dopiero jak staje się posiadaczem owej cudownej siatki:-D p.s.-tez mieszkam w zabytku i w strefie A Rudera się sypie ale wszystko trzeba kupować z najwyższej półki... Dobranoc.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie co prawda zabytkowe,ale niemiecka perfekcja.Mieszkam na osiedlu z 1931 roku robiacego niegdyś za niemieckie koszary.Czego Armia radziecka i nasze remonty nie zniszczyły,trwa do dziś.A jest to konstrukcja solidna. Esperci dali jej sto lat trwania bez remontu(wyłączając kataklizmy) Fakt,im bardziej w las...Jutro zadzwonię do handlujących i zadam kilka pytań,bo jeszcze pogrzebałam w necie.Dziekuję Ci bardzo za zainteresowanie,zwrócilaś mi uwagę na kilka problemów.Nie wyobrażam sobie oszczędzać na takiej inwestycji(choć u mnie tych okien niewiele w sumie) Gość namawiał,żeby obniżyć koszt,to dać jakąś "atrapę" Taki zawias to koszt ok,30 zł.Fakt,spodziewałam się taniej, ale przecież nie zaoszczędzę 3 dychy,żeby se w okna pluć.Moje stare są nie kiepskie,wadą ich jest samo szkło,czyli zimnica,hałas i nie uchylanie się.O ile reszta nie bardzo mnie rusza,tak niemożność otwarcia okna u mnie jest dyskonfortem.Bo mam kwiatki,kwiatki,kwiatki i kwiateczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mąż czuje "pismo nosem" i doskonale wie,dlaczego chcę wywalić te stare .No,żeby się cholerki,uchylały...z kwiatów nie zrezygnuję,nie ma mowy,prędzej zrobię eksmisję sponsorowi strategicznemu.Bo złośliwie narzeka,że okna nie można uchylić.A jak w kuchni otworzę to mi pizga a on udaje,że nic.Co tylko zauważył: ja nie chcę żebyś,zanim je zamontują,siadła i zaczęła ryczeć,że nie tak je sobie wyobrażałaś. Dlatego muszę wybrać takie,cobym za rok nie darła się na starego,że mi pozwolił kupić dziadostwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XYZ001
Wszystkim mogę ODRADZIC okna i drzwi z firmy "OKNOPLAST" Kosiński Witold # ul. Boczna Kasprowicza 8 # 37-100 Łańcut W ogóle nie umieją montować okien i drzwi, demontować zresztą też. Zdemolowali nam całe mieszkanie. Ściany są poobijane, brudne. Dodatkowo leje się woda w czasie deszczu do mieszkania. Okna nie maja na całości założonych uszczelek, same się zamykają choć nie ma przeciągu, a Panowie, którzy montowali powiedzieli, ze nie wiedzą jak je wyregulować !!! Złożyliśmy reklamacje i nikt nawet się nie odezwał. Teraz pewnie czeka nas sprawa w sądzie. Poza tym zostawiają straszny syf w domu, na klatce schodowej i na osiedlu, ramy ze starych okien zostawili na trawniku!!! Jeśli nie chcecie przezywać takiego koszmaru jak ja to lepiej nie zaczynajcie współpracy z ta pseudo firmą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Orientujecie się może gdzie teraz można kupić dobre okna? Czy ktoś może podrzucić jakiś link do firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybierając okna kierowałam się tym, że nie mają przepuszczać hałasu. Na szczęście w grupie astrum zapewnili świetną izolacją termiczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słyszałam że grupa astrum proponuje okna skonstruowane przez grupę konstruktorów i inżynierów, należących do światowej czołówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Okna to jest jedna sprawa, drugą istotną rzeczą sa szyby … ostatnio się przekonaliśmy o tym – warto trafić na doświadczoną i wykwalifikowaną ekipę ,która dobrze podpowie i będzie w stanie sprzedać dobry jakościowo produkt, z polecenia znajomych szyby zamówiliśmy w http://www.bojar.com.pl/ podejście do klienta oraz realizacja zamówienia na wysokim poziomie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cichosza30
ja tutaj brałam - http://www.makra-met.com.pl - jest to firma, która polecili mi znajomi, więc miałam zaufanie i wszystko poszło zgodnie z zamiarami - bez problemu przyjechali, zamontowali, a wymierzyli wszystko bezplatnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupując okna warto wiedzieć, że: -najdroższe są okna nietypowe (łuki, koła, trapezy) -najtańsze białe, później okleina jednostronna a dwustronna jeszcze drożej -jeśli macie duże okno tarasowe warto wybrać przesuwne www.izoplast.lukow.net.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba wiedzieć przede wszystkim, jakie okna się chce. Specyfikacja też jest ważna. Warto wybrać odpowiednie profile, dobrej klasy. Takie profile można np. giąć, jak to robi firma http://www.dkv.com.pl/. Dzięki temu powstają bez problemu okna np. okrągłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba przede wszystkim zwracam uwagę na jakość profili. Ja swoje okna kupowałem w http://artmar-lublin.pl/. Jestem zadowolony, bo proponowali okna o solidnym profilu, nie odkształcającym się, nie wyginającym. Szyby są eleganckie, nie paraują po montażu. Jednym słowem jest to dobre rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliwka00
Trzeba na pewno zwrócić uwagę na wykonanie okien i może posłużyć się pomocą fachowców. Moja mama jak wymieniała okna to korzystała z usług http://euro-windows.pl/ Wszystko dokładnie obmierzli, przygotowali i zamontowali. Pełen profesjonalizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może w podpowiedzi co do szyb pomogą Ci z http://www.bojar.com.pl/ ja kompletnie nie miałam pojęcia na co się zdecydować. Udany zakup okna wiąże się również z dobrym wyborem szyby ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A z tych okien co byście poleciły? www.famix.pl/famix/avante-technologie .Mąż jest zdecydowany, ale on zawsze szuka sam, a ja bym chciała jednak zasiegnąć jeszcze czyjejś opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zwroc uwage na ramy okna i na to jak sa wykonane, przy okazji podczas wstawiania okien sprawdz czy wszystko dobrze zostalo zamontowane :) ja kupowalam okna tutaj www.schwarz-firma.eu/index.php/2013-12-16-15-43-30/profile i jestem naprawde zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z mężem chyba przepytaliśmy wszystkich znajomych i rodzinę zanim się sami zdecydowaliśmy na okna. Nie lubie gadania sprzedawców, jakim oknem bym się nie zainteresowała to go zachwalają, że jest najlepsze, energooszczęde itp. Firm jest sporo, ale najczęscie przewiajałay sie okna Avante, Drutex, Oknoplat i VEKA. U nas wybór padł na energooszczędne Drutexy http://www.grubek.pl/oferta/20/okna-witryny-fasady-okna-pcv-drutex.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aggin
Jak ktoś ma problem ze zrozumieniem tych współczynników i innych parametrów, to warto pogrzebać nie co po stronach producentów i poszukać tego typu poradników http://www.ekoplast-krakow.pl/porady w których wszystko jest świetnie wytłumaczone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×