Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tojatujestem

naleśniki! kompletna klapa! pomocy

Polecane posty

Gość jakich składników i w jakich
proporcjach uzyłas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pepka
zakladam, ze mleko prosto z lodowki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za mało mąki.... dosyp make. ja wczoraj robiłam nalesniki i mi wyszły bardzo dobre, jak nigdy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pepka
mikser nie ma tu nic do rzeczy, ja zawsze robi mikserem i ciasto zawsze ma odpowiednia konsystencje. po prostu nie mozna uzywac zimnego mleka. mleko ma miec temperature pokojowa, wtedy sie nic nie spieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robie tak: 1litr mleka, 2 jajka, 3szkl. maki, łyzka oleju, pół łyzeczki proszku do pieczenia najpierw mieszam mleko i jajka, potem dosypuje maki po szklance, na końcu olej i proszek do piecz., ewentualnie jesli konsystencja jest niepożadana jeszcze, to albo dolewam mleka albo dosypuje maki, w zależności od potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mleko z lodówki, myślałam że ma być z lodówki. Da się jeszcze uratować to ciasto? czy lepiej do kibelka z nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam zawsze robie z mleka z lodówki.. aby ciasto miało odpowienia konsystencje, czyli konsystencje smietany, wtedy zawsze wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
da się uratowac, dosyp maki i łyzke oleju, wymieszaj i wrzuc na patelnie, usmaż jednego i zobacz, co ci wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo a ja zawsze dodaje zimne mleko i mi sie nie pieni wiec obalam teorie , ze to przez zimne mleko ;-) moze mialas zly dzien ;-) swoja droga ile kucharek tyle racji :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, to wychodzi jakies 20 nalesników z tego :) ja robie dla całej rodziny od razu.. to sobie odpowiedni pomniejsz proporcje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli zrobisz z
szklanki mleka, szklanki wody gazowanej, szklanki mąki, 2 jaj i szczypty soli, wymieszasz rózgą albo mikserem to nie mają prawa nie wyjść!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pepka
no mleko z lodowki + mikser, to klapa, ale do odratowania, poczekaj az piana opadnie, zamieszaj, ciasto samo dojdzie do siebie. jesli ktos miesza cisto widelcem czy delikatnie trzepaczka, to pewnie nie ma znaczenia czy mleko jest zimne czy nie. ja zawsze uzywam miksera i spienilo mi sie moze ze 2 razy - wlasnie z zimnym mlekiem, wiec jesli nie mam mleka o odpowiedniej temperaturze, to podgrzewam troche w mikrofali, a pozniej dolewam zimnego, tak, zeby bylo letnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam zawsze robie z zimnego mleka i mikserem ubijam i się prawie zawsze pieni i zawsze wychodza dobre nalesniki, potem ta piane łyzką wymieszam i jest ok..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to dlatego że
tam trzeba dodać KURZE jaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plyszaq
musi byc duzo wiecej maki, polowe tyle co mleka chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emi-2
Ciasto na naleśniki powinno mieć konsystęcję śmietany. Dobry i sprawdzony przepis na http://naleśnikiprzepis.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emi-2
Ciasto na naleśniki powinno mieć konsystęcję śmietany. Dobry i sprawdzony przepis na http://naleśnikiprzepis.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapkowanie24
hmm, nic o tym nie wiem no ale dostaniecie klapa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapkowanikeka52
:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×