Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Nie umiem myć okien

Nie umiem myć okien?

Polecane posty

Gość Nie umiem myć okien

Nie wiem czemu, ale gdzieś od dwóch czy trzech lat nie wychodzi mi mycie okien. Żebym nie wiem jak polerowała, zawsze zostają smugi. Myję tak samo od wielu lat, a kiepsko to wygląda. Może używam złych środków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ci poradze
nigdy nie myj w słońcu,zawsze jak jest cien weź środek taki jak uzywasz -ajax czy coś tam i poleruj starą gazetą bedą cacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też miałam z tym problem. Zawsze się śmiałam jak ojciec mi mówił, że najlepiej myje się gazetami. Przecież teraz są specjalne ściereczki. nawet ściągacz sobie kupiłam. I co? I myję gazetą, jestem zadowolona. Dzisiaj właśnie myłam okno, więc pewnie jutro będzie padać :) U mnie tak zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooliwka
myje plynem do myci szyb samochodowych,, jest super i tani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co to znaczy .............
nie umiem... Ja myje okna tylko i wyłacznie płynem Mr Muscle... najlepiej żółtym lub zielonym ... juz ktos tobie poradził, że nigdy jak swieci słońce, bo powstają smugi i to prawda ... Nie ma sily musi sie udać ... powodzenia :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suzyy
proponuję mycie okien płynem do szyb (takim jakimś znanym droższym) i koniecznie ręcznikami papierowymi, na pewno się uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek do kożucha
Moje obserwacje: - środki do mycia okien specjalne i specjalniejsze to pic na wodę, można używać MrMuscle ale jak polerujesz byle g... to smugi i tak zostaną -> najważniejsza jest szmata do polerowania, wtedy nawet woda z Ludwikiem bedzie super :D - to nie mycie w słońcu powoduje smugi, słońce je tylko uwidacznie ;) Tak wynika przynajmniej z mojego doświadczenia, myte w cieniu szyby są cacy, w słońcu te cholerne smugi i tak stają się widoczne :o A z ta gazetą to co za patent??? Polerujecie szyby gazetą? O_O Bo jak działa to chyba spróbuję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Normalnie, płyn i gazeta zamiast szmatki. Tak się kiedys mylo okna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie umiem myć okien
-kwiatek do kożucha- właśnie o takie "zrozumienie" mi chodziło. O to, że po polerowaniu zostają smugi. I myję jak zajdzie słońce.Kiedyś myłam sama, teraz proszę męża o wykończenie, ale smugi i tak zostają. W ubiegłym roku jak jechałam na urlop, to widziałam w wielu domach przy drodze te smugi.Uważam, że z tymi dzisiejszymi środkami musi być coś nie tak. Jeśli chodzi o gazety, to druk brudzi ręce, a szyby nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja myję wodą z płynem do naczyń, a potem używam płynu \"window plus\" gold dropa (jest niedrogi) i wycieram i poleruję papierowymi ręcznikami lub papierem toaletowym (byle nie kolorowym, hihihi), na smugi nie narzekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hohohooo
ja też nie wiem , po co mi te wszystkie cuda do szyb , skoro szyba to takie same szkło , jak szklanki , to płynem do naczyń załatwiam problem - nieduzo , kilka kropelek na miskę wody i leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlotaraczka
trzeba myc woda z amoniakiem a potem gazeta jest tez dobra ale niezbyt latwa. Natomiast sciagacz jest super a gazeta tylko do wykonczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo dobrze czyści
szary papier toaletowy,nie zostają po nim smugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja myje specjalną ścierką z czegośtam (taka niebieska jest, jak znajde opakowanie to napisze co to za cudo). najpierw myje woda z plynem ramy, a potem gorącą wodą myję tą ścierką. i NIE POLERUJE. ZOSTAWIAM DO WYSCHNIĘCIA. nic poza tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czym myjecie ramy
mam plastikowe okna i ramy robia sie żółte, czym to wybielić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spróbuj cifem i szczotką tylko nie przyciskaj mocno. jest tez takie cos co sie zwie odtłuszczacz uniwersalny meglio, dystrybucje womax czestochowa. mi ładnie zeszły plamy z ram po tyum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czym myjecie ramy
dzięki za radę, poszukam w sklepach tego odtłuszczcza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwona_nesca
Ja mam prosty i wypróbowany sposób, kiedyś tez miałam same smugi na oknie: 1) najpierw zmywam kurz z okien zwykłą wodą z płynem np. do mycia naczyń (zazwyczaj robię to gąbką) 2) następnie myję okna zwykłą czystą wodą, używam przy tym ręczników papierowych lepszej jakości, bo te tańsze są beznadziejne, spejcjalnie do mycia okien kupuję te droższe. 3) Odrazu na sucho wycieram też ręcznikami papierowymi. Nie uzywam zadnych mr. Muscel czy jakiś innych płynów w sprayu tylko woda+ płyn do naczyń. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta scierka to inaczej pucerka. Ona jest z irchy,a produkuje ją Vileda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie rozumię jak można mieć problem z myciem okien, teraz jest tyle specyfików że tylko psik psik szmatka pucen i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używam takich specjalnych ściereczek z mikrofibry chyba. Wystarczy ją namoczyć w wodzie i przetrzeć okno. Żadnych smug :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze co do tego odtluszczacza. nie wiem czy znajdziesz go w sklepach bo moja mamcia kupuje go od jakijs dystrybutorki firmy womax (www.womax.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co mi tam...
Propozycja nie do odrzucenia...:D zacznijmy myć okna to może spadnie trochę deszczu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He he, mnie już namawiają, żebym umyła okno (bo jakoś tak zawsze jest, że jak umyję, to zaraz pada :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używam zawsze CLINA i jest spoko. Nigdy żadnych smug i do tego super błysk. Nie trzeba polerować tylko wytrzeć do sucha. POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×