Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smutna12344321

nie umiem urządzić mieszkania

Polecane posty

Gość smutna12344321

nie umiem urządzić, tak, by było ładnie. jest zwyczajnie. przyzwoicie i zwyczajnie. oglądam mnóstwo rzeczy w sklepach, w internecie, a jak przyjdzie co do czego, to kupuję rzeczy tradycyjny i zwykłe. zazdroszczę tym osobom, których mieszkania wyglądają gustownie, są przemyślane, dopasowane kolorystycznie, u mnie takie nie wiadomo co. mam dopiero wyremontowane pokoje i przedpokój. pokój dziecka całkiem skończony, nasz prawie, i jeszcze jeden, który czeka na umeblowanie. przedpokój stoi pusty, bo nie mam na niego koncepcji. ileż tak można czekać na natchnienie, które nie nadejdzie... beznadziejna jestem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ważna opieka
JAk nie ma się natchnienia to trzeba szukać porady u architektów, przecież od tego są. Nie każdy ma wyczucie smaku, koloru, trzeba się z tym pogodzić, może nie jesteś dobrym dekoratorem wnętrz, ale np. jesteś naprawdę świetną księgową, do której wszyscy przychodzą po radę. Dajmy się wsyztskim wykazać. Nie ma ludzi idealnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a może Ty sie dobrze czujesz wśród tradycyjnych przedmiotów? nie zmieniaj tego na siłę, tylko jakoś podkreśl. Nie każdy musi mieć nowocześnei urządzone mieszkanie. By było ono przytulne, potrzebne jest to coś - zawsze inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna12344321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna12344321
do tego mały okrągły stoliczek na lampkę, większa ławę, duża szafę z tego samego systemu, i starą kanapę, która jest do wymiany, aha i fotel. wszystko w ciepłych, miłych odcieniach. w sumie to wszystko to podoba mi się, ale nijak tego nie umiem ustawić tak, by mi pasowało. cały szyk mi psują drzwi wejściowe do pokoju, bo naprzeciwko są balkonowe. firanki tez mam tradycyjne - do ziemi, nie umiem się przekonać do innych. i serwetę szydełkową na stoliczku ale do kuchni to na pewno kogoś wezmę, niech mi rozrysuje, bo sama nie dam rady przedpokój spędza mi sen z powiek. ma kolor mocnego różu wpadający w bordo - na opakowaniu było napisane rubin. jakie tu wstawić sprzęty? jasne, ciemne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość happy man
aj nie ma się co załamywać... przecież jak znajdziesz coś co Ci się spodobało - wystarczy przyoszczędzić i kupić. Zazwyczaj urządzając mieszkanie ekscytujemy się pięknymi folderami a jak przychodzi do zakupów to nie mamy odwagi na choćby nutę ekstrawagancji, a potem żałujemy. Zobaczcie: http://skroc.pl/ekstrawagancja tu odwagi nie zabrakło - możne nawet o kroczek za daleko, ale wow! Można sobie to przyjąć za inspiracje. Trzeba wykrzesać z siebie odrobinę odwagi. Odwagi, żeby być szczęśliwym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna12344321
chyba o ten brak odwagi między innymi się rozchodzi. nawet jak ostatnio szklanki kupowałam, to zastanawiałam się z 15 minut, a i tak wzięłam te najprostsze i teraz mi zal, ze nie inne. i tak praktycznie z każdą rzeczą. nie potrafię zaszaleć. postanowiłam sobie, ze teraz, jak coś będę chciała kupić, to wezmę tę dziwniejszą/oryginalniejszą wersję. zobaczymy, co z tego wyniknie :) przeglądam galerie na deccorii i tam widzę wiele fajnych pomysłów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poduszka pod uszka
pocieszę cię, że ja również nie mam wyczucia architektonicznego i dekoracyjnego. z nutką zazrości oglądam wszystkie programy dekoratorskie i też bym tak chciała. Właśnie zaczynamy remont, na dniach i też miało być w końcu prosto i zwyczajnie, jak zawsze, bo nie mieliśmy z mężem żadnego pomysłu. Ale odwiedziliśmy kolegę i jemu urządzał mieszkanie architekt wnętrz. Szczęka nam opadła, że tak fajnie mieć można, że to nie tylko w telewizji. Skontaktowaliśmy się z nim, i dość tanio robi nam projekt. Zaczęliśmy oszczędzać i zbierać kasę by mieć tak jak nam się marzy. zobaczymy co z tego wyniknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monnikkka
czasem prosto jest dużo lepiej , przesada tez nie jest dobra, i ważne żeby było przytulnie. A żeby nadać atmosferę nie trzeba wielu rzeczy, wystarczy wybrać jakieś fajne wazoniki, zasłonki,itp. dobrać kolorystycznie (dywan, kapa, zasłona,itd z jednym przewodnim kolorze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monnikkka
a choćby jadalnia z zamieszczonego przez Ciebie linku wygląda bardzo fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztuka, zeby wszystko do siebie pasowało i nie męczyło w codziennym użytkowaniu. Do pokoju z takimi meblami, jak na zdjeciach widzę zieloną groszkową tapete (albo fiolet), na jednej ze ścian z wyraźnym wzorem. Możesz pokombinować z zasłonami, poduchami. Do przedpokoju beda pasować zarówno ciemne jaki jasne meble, dobierz je w zależnosci od oświetlenia/wysokości, wielkości pomieszczenia. A tak poza tym - klasyka jest zawsze wygodna, niekoniecznie modna. Co mogę polecić - kombinuj z dodatkami, wybieraj proste formy, jakby co, bedzie łatwiej o zmiane, np. pod wpływem Twojego nastroju czy potrzeb dziecka. Np. do pokoju dziecka kalsyczne proste surowe w formie meble - białe, bukowe lub mahoniowe w kolorze, kontrastowa ściana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna12344321
annawioleta - groszkowego nie mam, ale za to oliwkę :) w sumie jestem zadowolona z tego co wyszło, zasłony mam czerwono-rude w duże kwadraty i do tego fotel o podobnym deseniu. Kolorystycznie to do siebie pasuje, ale nie umiem tego ustawić, nie wiem, co powiesić na ścianę. mam mało ozdób, bo nie lubię. chyba przestanę marudzić, bo silenie się na oryginalność nic nie da, skoro co innego mi się podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaHera
Ojejku - też miałam ten problem. ale grunt, to na spokojnie usiąść i zastanowić się, czego się chce. Ja np. urządzałam mieszkanie w multizakupy.pl i bardzo mi to pomogło, ponieważ mogłam się na spokojnie zastanowić. A produkty okazały się bardzo dobre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie lubie bibelotów (kurzołapów), dlatego jedynymi półkowymi dekoracjami, które trawię, są ramki ze zdjęciami. Nie cierpię wazoników, figurek ozdobnych - i nie mam tego na widoku. Umiar wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A... Te zasłony nie bardzo widzę... :-( Może coś ala oliwka wzorzysta? dodatki (poduszki, abażury) w beżach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda kuchareczka
A nie chciałabyś jakiś mebli kutych do przedpokoju, z metaloplastyki? Lustro...stoliczek...wieszak. Ja jestem zauruczona przedmiotami z metaloplastyki, idealnie się komponują we wnętrzach urządzonych klasycznie, nadają wyrafinowania i elegancji. Na allegro pełno tego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna12344321
wczoraj wieczorem szalałam z meblami w pokoju i wiecie co? tak poprzestawiałam, ze teraz mi się podoba! więc jeden pokój mam prawie z głowy, jeszcze tylko ze trzy obrazki kupię na pustą ścianę. a może zdjęcia oprawię i powieszę... zostaje przedpokój wrrr... zobaczę tę metaloplastykę, ale ja to raczej drewno lubię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna12344321
no cóż, wstyd się przyznać.. przejrzałam tylko jedną stronkę z metaloplastyką... okazało się, że ja już mam w pokoju świecznik i dwie małe kwadratowe podstawki pod świeczki z tego materiału.. nie wiedziałam, że to metaloplastyka, ładne było, więc kupiłam :) może dokupię jeszcze jakiś kwietnik, bo mam taki pusty kąt między szafką a zasłoną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie temat ozdób na ścianach załatwiaja kwiaty - na deskach, półkach, kwietnikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna12344321
widziałam, Ewa, Twoje kwiaty, bardzo ładne. Ja nie mam takiej ręki do kwiatów. paprotka ledwo zipi, fikus gubi liście, geranium dziczeje. pięknie mi rośnie posadzony przeze mnie daktyl (ma już 70 cm). o, i storczyk mi kwitnie, ale on w kuchni stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna12344321
anawioleta. zasłony są super, bo czerwono rude, a na tym tle oliwkowe kwadraty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie przepadam za kwiatami w dużej ilośći. Jeden - dwa na dom wystarczą... Ale bardzo podoba mi sie pomysł z kutymi MEBLAMI DO PRZEDPOKOJU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna12344321
http://www.dastal.com.pl/ przejrzyjcie ofertę. faktycznie śliczne. mam z tego katalogu aż 3 rzeczy jak się okazało (to znaczy, może nie z tego, ale takie same) i karnisze też podobne więc może nie jest ze mną aż tak źle :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To może zdaj się na fachowców? :) Skorzystaj z firm, które aranżują wnętrza w profesjonalny sposób;) Możesz poszperać w internecie i znaleźć jakąś fajną firmę. Ja słyszałem o n-design, na ich stronce masz galerie w jakim stylu mniej więcej urządzają mieszkania. Moim zdaniem są świetni! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tarralikitak
smutna12344321, nie smuć się! Jak się tak widzi elementy do aranżacji wnętrz osobno to czasem może być naprawdę trudno je połączyć w wyobraźni tak, żeby w rzeczywistości ze sobą współgrały. Ja żeby wszystko ładnie wyglądało czytam czasopisma wnętrzarskie, różne artykuły w internecie i oglądam programy o aranżacji mieszkania. Bardzo ciekawe audycje znalazłam na stronie: http://www.urzadzamypodklucz.pl/ (w dziale aktualności). Mi się przydały, myślę że dla Ciebie też mogą być pomocne. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RafałkaUm
Może zainspiruj się czymś? Ja też nie czułam się dobrze w temacie urządzania mieszkania, ale inspirowałam się stroną www.impresje24.pl także polecam wszystkim sprawdzić jakie niesamowite rzeczy, meble i dodatki tam mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi duzo pomogli eksperci z DCN Gallery. Doradzili chociażby w kwestiach dodatków i dzięki nim na ścianach mam teraz extra dekoracje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×