Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Mała83

noże kuchenne proszę o radę

Polecane posty

poszukujemy noży które będę sensownie sprawować się w naszej kuchni nie mogą to być jednak noże które są bardzo drogie bo chcemy kupić kilkanaście różnych nie jestem pewna czy kupowanie jakichkolwiek noży będzie dobrym pomysłem wolałabym jakieś sprawdzone i wasze opinie na pewno nie chcemy kupić jakieś chińszczyzny ważne aby też nie rdzewiały i aby nie trzeba było ich za często ostrzyć znajomi nam polecali jakieś japońskie noże ale patrzyliśmy że to drogie noże więc nadal używamy noży sprzed kilkunastu lat które dostaliśmy w spadku po dziadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no trzy mały do warzyw średni wielounkcyjny (pieczywo, mięso) duży do dużych mięs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko Fiskars. Na allegro spokojnie kupisz zestaw plus ostrzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna dzisiaj
Fiskars dostałam od męża na gwiazdkę kupił na allegro cos pięknego w kuchni :) POLECA !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna dzisiaj
M ! P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noże to trochę dziwny prezent gwiazdkowy ... albo w ogóle nie osobisty, albo bardzo podejrzany, jeśli osobisty ... a co do fiskarsa - mam jeden, właśnie ten śreni, wielofunkcyjny i ostrzałkę ostrzałka jest fajna, a nóż jak nóz, niczym nie rózni się od tych z zestawu za 20 zł no, może uchwytk wygodniejszy, bo nei plastik zwykły, tylko taki gumowaty tepi się tak samo, myje sie tak samo, ostrzenia wymaga tak samo często, jak inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mały do warzyw średni wielounkcyjny (pieczywo, mięso) duży do dużych mięs to dobra rada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam noże fiskars - z tym że w zestawie może są drogie i jak dla mnie nie wszystkie potrzebne, ale ja zakupiłam nóż mały do obierania ciut większy i duży do warzyw i mięsa + ostrzałka fiskars - ostrzy jak szalona - szczerze noże polecam choć mnie się nie bardzo podobały - były takie męskie tzn. wygląd męski mają:) hehe, namówił mnie na nie facet i szczerze polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa co Ty mówisz - dla mnie jest różnica fiskars a zwykły nóż - ma specjalną rączkę - nawet jak jest wilgotna ręka się nie zsunie, ostrze świetnie i rzadziej sie tępi niż zwykły nóż - dla mnie o niebo lepsze niż zwykłe za 20 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o rączce napisałam a cena... ja średni taki nóż wielofunkcyjny, kupiłam właśnie za 20-30 zł, więc dośc tanio i ostrzałkę tez polecam, wygodnia (chociaż mogłaby mieć podgumowany spód, żeby się nie przesuwala po blacie w trakcie ostrzenia) a tępią mi się wszystkie noże jednakowo, pewnie dlatego, że zazwyczaj używam szklanych desek do krojenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam komplet Fiskars - 5 sztuk i ostrzałke, ale tą czarna wrsje a nie tą czrno pomarańczową. Jestem bardzo zadowolona :) Zwłaszcza z noża do warzyw (sporo kroje bo gotuje duzo warzyw dziecku) jest taki szeroki i nóz do chleba tez jest swietny - praktycznie sam kroi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie filetuję ser kroję nożem wielofunkcyjnym takie noże mam dwa, bo często w kuchni działamy z M. "na dwa noże" :) do warzyw mam obierak czyli jeszcze raz, jeśli chodzi o noże, to mam: 1. mały nożyk do obierania owoców i warzyw i innych drobnych robót precyzyjnych (mam dwa, stary, którym m.in. otwieram sloiki albo drapię brudy przylepione do podłogi i nowy, żółciutki, do żywności) 2. dwa noże średnie wielofunkcyjne (z tego jeden fiskars akurat) - pieczywo, wędliny, większe warzywa typu buraczki 3. dwa noże tzw. szefa kuchni, z czego używam jeden, a drugi byl w komplecie i lezy odłogiem - kroję nimi np. kawał mięsa na plastry i szatkuję kapustę tyle wystarcza mi w zupelności i myślę, że wystarczy kazdej przeciętnej "kucharce" i jej pomocnikowi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wg mnie do sera i do chleba jest potrzebny - to jednak to nie to samo co noż wielofunkcyjny. Przynjamniej ten do chleba bym dorzucił. Praktyczna sprawa do świeżego pieczywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chleb niekrojony mam może raz na kwartał albo i nie, więc taki nóz tylko by u mnie lezał i zajmował miejsce niepotrzebnie ser też często kupujemy w plasterkach nigdy nie używałam specjalnego noża do sera, więc może dlatego nie widze potrzeby jego posiadania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam noże z Dick-a, np. z serii superior. Do użytku domowego są w sam raz -do chleba, warzyw. (w granicach 40-100 zł/szt) Natomiast do mięs polecam z serii 1905. Co prawda kosztuje ok. 350 zł ale jest świetny -kuty, 26 cm i bez tego "zęba" między końcem rączki a ostrezem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam victorinoxa może 3 to dobra ilość, mały pikutek, do mięsa i do.... no nie wiem, szefa kuchni? albo do chleba - do chleba! za dużo tego ale za to jest duży wybór na fejsie http://www.facebook.com/pages/Noże-kuchenne/136648153118344 i w porównywarkach http://www.hihawa.pl/produkty/38_No%C5%BCe%20kuchenne.html http://www.byletaniej.pl/No%C5%BCe%20kuchenne.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli o noże to można powiedzieć że jestem specjalistką;p bo u mnie w kuchni często z nich korzystam i ja osobiście zaopatruje się w tym sklepie http://ostry-sklep.com - do wyboru do koloru, jak na razie jeszcze sie nie zawiodłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salomea0903
ja osobiście polecam noże stalowe Global ale fajne sa też Tojiro. z ceramicznych to Kyocera. sama mam ze 2 kupione na hiendkitchen.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adagaskar
A ja korzystam z różnych noży. Wcześniej miałam noże tej samej firmy i z tej samej serii , ale na drodze prób i błędów wybrała sobie noże , które mi najbardziej pasują i nie martwię się tym,że nie są z jednego kompletu , bo mam noże z których jestem zadowolona i z których faktycznie korzystam np. 1. Takumi firmy Fiskars- uniwersalny 2. Santuko firmy Fiskars- do siekania 3. Takumi do filetowania też Fiskarsa 4. Nożyk z ząbkami firmy Victorinox- uniwersalny do wszystkiego a do warzyw mam bardzo stary nożyk, ale mój ukochany firmy...Noteć ( chyba już nie istnieje), ten z pewnością nigdy nie opuści mojej kuchni. Gdzie kupowałam,oczywiście internet, sklep w którym zrobiłam już kilka zakupów i który ze spokojem mogę polecić : http://www.goblet.pl/katalog/noze-kuchenne/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milośniczka zdrowej kuchni
Ja kupiłam świetne noże w internecie , w sklepie z artykułami dla gastronomii http://www.tanake.com.pl/sklep/cat/244/27,Wyposazenie-drobne Nożyki mam haccp ,nie do stępienia praktycznie , bardzo wygodne i jakoś pasują do mojej reki jakby do niej były stworzone. wydaje mi się ze jak dla gastronomii to muszą być lepsze niż normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja kupiłam na Złotych Wyprzedażach zestaw pięciu noży kuchennych Abert za około 150 złotych. Jak dla mnie (amatora) sprawdzają się w zupełności. Dobrze wyprofilowane, łatwo się ostrzy, wyważone, no i z podstawką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie polecam sklep internetowywww.hiendkitchen.com posiadają szeroką ofertę przede wszystkim noży kuchennych Global, noży ceramicznych Kyocera i rożnych innych przydatnych akcesoriów kuchennych tych małych i tych większych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceramiczne noże są spoko - zresztą ostatnio bardzo modne, ja jednak jestem tradycjonalistką i wole noże stalowe mam kilka modeli z japońskiej firmy Tojiro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noże to już chyba zależy kto co lubi, ja mam jeden z tych ceramicznych a resztę normalną w sumie nie kupiłbym sobie takiego noża dostałem go w prezencie i w sumie zadowolony jestem ale co stalowy to stalowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ceramiczne sa teraz w promocji na BP i może kupię na próbe jeden żeby zobaczyć Chociaż jak chodzi o noże to ja mam takie profesjonalne, ze sklepu gastronomicznego http://www.tanake.com.pl/sklep/noze-victorinox i są po prostu rewelacyjne w kuchni i do wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×