Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eklerka***xyz

odkurzacz piorący- tak czy nie?

Polecane posty

Gość eklerka***xyz

właśnie planuję zakup odkurzacza piorącego. Ciągle "chodzi" za mną jeden model Zelmer model 919.5SK... W związku z tym mam pytanko- czy któraś/yś z Was używa tego odkurzacza? jak się sprawuje? czy jest głośny? Czy ma dobrą siłę ssania? Jeśli używacie innego odkurzacza piorącego- napiszcie swoje opinie. Czekam z niecierpliwością;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eklerka***xyz
nikt mi nie pomoze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 34...
no więc włąśniue ja zamawiam pana z takim odkurzaczem do prani aczasem... oczywiście dośc rzadko bo ni epiore dywanó co misieac pzreciez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam wodnika trio zelmera
i bardzo sobie chwalę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eklerka***xyz
no własnie chodzi o to, ze ten model, o którym wspomniałam to odkurzacz wielofunkcyjny- jest zarowno pioracym odkurzaczem jak i takim zwykłym z workami- taki 2w1. chciałabym znać opinie użytkowników tego odkurzacza. jesli chodzi o wodniki, to różnie o nich mówią. na rainbowa na razie mnie nie stać;(. znam parę osob, które używają airqueen lub rainbowa i są baaaardzo zadowoleni. na razie nie jestem w stanie zapłacić kilka tys. za odkurzacz, dlatego szukam tańszej wersji;) Ten model zelmera (aquawelt) bardzo mnie zaintrygował właśnie ze względu na swoją funkcjonalność. Może w końcu odezwie się ktoś z użytkowników tego modelu? dziękuje za dotychczasowe odpowiedzi;) Chcę kupic taki odkurzacz ze względu na wydatki zwiazane z czyszczeniem dywanów w domu. Mam kilka dywanów, tapicerowane meble... już nie wspominając o praniu tepicerki w samochodach- daltego chcemy trochę zaoszczędzić- w rozrachunku zakup tego odkurzacza będzie nas mniej kosztował niż najmowanie od czasu do czasu "czyścicieli";)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
tylko dolicz do kosztow cenę profesjonalnych proszkow i płynow -są drogie .Taki domowy odkurzacz tylko pozornie dobrze wypierze ci dywan.Te profesjonalne mają dużo większą moc ,żeby wyciągnąć wszystkie brudy.Pierwsze moje osobiste pranie to był przemoczony dywan ,drugi wyprany z wierzchu ,dałam sobie spokoj.Zamawiam czyszczenie 3-4 razy w roku ,dywany są suche,dobrze wyprane .Teraz zimą wyniosłam je na snieg i pieknie odświezyłam.Natomiast bardzo chwalę sobie turboszczotkę ,ktora odkurza dywan tak jak bym go porządnie wytrzepała.wiele modeli ma ją w zestawie.Jak już kupować to polecam karchera ale i tak upieram się ,że nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to jest akcesorium
po jakiemu to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eklerka***xyz
rzeczownik "akcesorium" synonimy: akcesorium, dodatek, przyrząd (z MEGAsłownik) uczymy sie języka polskiego, uczymy całe życie;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jestem za domowym odkurzaczem
Do Zlemera środki czystości kosztują: Dywanopuc (proszek do prania) - ok 12-13 zł Neutralizator piany - ok 11-14 zł Rzeczywiście - strasznie drogie :p Jeśli chcesz np uprać jeden fotel, bo ktoś Ci wylał herbatę będziesz wzywać pana z odkurzaczem czy może trzeć szczotą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeden_moment
Nie używałam nigdy tego odkurzacza, ale moi rodzice mają jakiś odkurzacz piorący w domu i sa zadowoleni. Piorą raz na jakiś czas wszystkie dywany w meiszkaniu i mama już nie musi zapierdzielać z gąbką i się nadwyrężać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eklerka***xyz
no i własnie o to chodzi... nie trzeba męczyc się ze szczotą, wynosić na zewnątrz, szorować, wkurzać się przy tym... już nie wspomnę o tym, ze jak pojawi się dziecko w domu, to czyszczenie tapicerki bankowe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eklerka***xyz
mam rainbow---> to rainbow nie ma dwóch osobnych pojemników- na wodę i na worki??? zelmer ma te dwa rozwiązania- nie trzeba za kazdym razem używac wody jako filtra;) choć uważam, ze ten sposób walki z kurzem jest lepszy... przy tradycyjnych workach- zawsze kurz wydostaje się poza odkurzacz..mimo najlepszych filtrów;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam rainbow
No ten, który my mamy jest tylko na wodę. Może przy takim na worki faktycznie trochę kurzu ucieka, ale można kupić taki odświeżacz powietrza - mały zbiornik na wodę podobny jak ta część na wodę w rainbow, podłącza sie do pradu na chwilę, tylko jest trochę głośny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam rainbow
Zaleta rainbow - wlewa się parę kropelek jakiegoś olejku z aromatem - np. eukaliptus, morski czy jaki się chce i w czasie odkurzania wydobywa się ten zapach a w pomieszczeniu pozostaje świeżość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam Zelmera
niestety poprzednika Trio, choć chyba nie ma strasznie dużej róznicy Przykro mi, że Cię rozczarowałam :) Generalnie jest tak, że każdy sprzęt ma wady i zalety, uważam jednak, że plusów jest więcej :) Poza tym, Zelmer to dobra polska firma, ma mnóstwo serwisów, części i akcesoria są w sumie wszędzie, łatwodostępne, niedrogie. Sama musisz pomyśleć, czy będzie Ci się chciało bawić z wlewaniem i wylewaniem wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eklerka***xyz
mam zelmera----> oj, no szkoda, że nie aquawelt;) cóż... czekam nadal... obawiam się jednak, że prędzej przekonam się na własnej skórze jaki jest ten odkurzacz, niż uzyskam tu odpowiedź;) zelmer od lat ma dobra opinię.... sama zawiodłam się już na electroluxie, philipsie i innych firmach;) sprawa serwisowania też jest bardzo istotna. pozdraiwam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eklerka***xyz
ten odkurzacz piorący chcę sobie kupić rownież ze względu na użycie w nim filtra wodnego. powyżej uszu mam już wiecznie pękających worków papierowych lub tych pseudo-worków materiałowych.... tylko kurz z nich leci. poza tym jak chcę z nim zejść do piwnicy, by opróżnić zawartość- to po drodze część mi się wydostaje na zawnątrz- nie ma na to rady!!! no i ta możliwość dodania sobei olejku do wody- coś wspaniałego!!! był u mnie w domu pokaz airqueen- cudo! zachorowałam na ten odkurzacz, jednak uważam że jest zdecydowanie za drogi (za dużo pośredników między producentem a nabywcą..w dodatku każdy chce zarobić;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Ale są też odkurzacze z filtrem wodnym bez funkcji prania ,tylko do odkurzania.Są duzo tańsze od reinbowa.Używając go masz pewność,że żaden kurz nie ucieka ci z odkurzacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eklerka***xyz
--->joela przykłady, przykłady proszę! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO EKLERKA***XYZ Mam odkurzacz aquawelt 919.5 sk,jestem bardzo zadowolona z niego bardzo dobrze sie sprawuje w praniu dywanow i kanap,ssanie ma dobre po 3 godzinach dywan jest suchy,pierze dokladnie (oczywiscie dywany prane co kilka miesiecy a nie co 10lat!bo napewno zadent odkurzacz turbo nie dopierze) Nie kupuje jakis tam drogich proszkow i neutralizatorow piany!tylko VANISH szampon do mechanicznego prania (dozuje plyn wedlug zalecen producenta) dywany i tapicerki lsnia i pachna czystoscia! Uzywam go tylko do prania,bo do odkurzania jest troche ciezki. Ma tylko jedna wade troche glosno pracuje! Kupilam go rok temu i naprawde polecam bo jest nie drogi co do jakosci. Wspomne jeszcze ze mam duze mieszkanie i duzo dywanow,kanap i sprawdza sie super!!! POZDRAWIAM:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"mam rainbow Przeklinam dzień, kiedy moi rodzice kupili ten odkurzacz, bo to gł. ja odkurzam, nie oni, tata praktycznie wcale, nie dość, że co odkurzanie trzeba zmieniać wodę, czasem nawet więcej razy przy 1 odkurzaniu, to jest to ciężki odkurzacz." heh dokladnie.Tez mam ten odkurzacz.A raczej mialam,bo juz nie mieszkam z rodzicami.Ale odkurzalismy z rodzenstwem na zmiane.Z tym,ze ja mialam chyba starsza wersje,bo juz dawno temu go kupili.I jeszcze moja siostra w domu zostala i musi zapierdzielac teraz ona sama.A jeszcze trzeba pokoj na gorze(poddaszu odkurzyc)i w tym celu trzeba sie wdrapac na gore z tym odkurzaczem po drabince-makabra.Aha no i wode wylac,dokladnie wyplukac zbiornik i jeszcze wyczyscic zbiornik i caly odkurzacz od wewnetrznej czesci:/i oczywiscie silniczek wyszczotkowac specjana szczoteczka do tego przeznaczona(jak szczotka do zebow).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem baaaaardzo zadowolona ze swojego zlemerka aquawelt!!! Polecam wszystkim lubiącym porządeczek;) filtr wodny to rewelacyjne rozwiązanie- nie musze wymieniać i kupować worków do odkurzacza, a jedynie wlewam czystą wode i wylewam syfy po odkurzaniu;) jedyny minus tak ogólnie to gabaryty- faktycznie jest duży i dość cieżki, ale ma duże kółka, więc wielkiego problemu nie ma;) co do mycia wszystkich części- to może być problem w bloku, gdzie jest mało miejsca. Ja mam jedną łazienkę, która słuzy za suszarnię wszystkich częsci po odkurzaniu (należy myć filtry, pojemniki, rury,itp.). W dużym domu to wygodne. W szoku byłam, gdy po pierwszym odkurzaniu ujrzałam syfy w wodzie- naprawdę potrafi ten widok popsuć humor... Aquawelt jest zdecydowanie tanszy od wszystkich rainbowów i airqueenów razem wziętych. I w sumie niewiele się różnią te odkurzacze... no chyba jedną rzeczą- aquawelt nie ma unkcji nawilżania powietrza,ale z tym można żyć;))) mam pytanko- jakiego neutralizatora piany używacie do piorących odkurzaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odkurzacz piorący, to znakomita sprawa, przynajmniej jak dla mnie. Przede wszystkim można pozbyć się tego ohydnego kurzu, ale też doprowadzić do ładu i składu dywany, które wydają się być już zniszczone i nie nadające się do użytku. Taki dobry odkurzacz piorący się naprawdę przydaje. Cenowo stoją rożnie takie sprzęty, ale na magicznej planecie widziałam takie urządzenia w bardzo atrakcyjnej cenie, więc można sobie tam zerknąć i sprawdzić jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli odkurzacze piorące to tylko dwie dobre firmy przychodzą mi do głowy. Karcher i zelmer. Zelmer jest bardziej popularny. Ja też proponuję się zainteresować Zelmerem Aquawelt. Ma podwójny system oczyszczający, filtr hepa, a dodatkowo może odkurzać na sucho. W electro.pl widziałam go za około 600 złotych. Mozna się zainteresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zelmer
hej ja kupilam wczoraj zelmera 616 i za przeproszeniem huj mnie strzela ! chcialysmy odkurzyc i nic nie dziala ! pojechalysmy z mama do sklepu gdzie go kupilysmy i tam ku zdziwieniu dzialal jak wrocilysmy do domu i chcialysmy go spradzic...klapa nie dziala nie wiem czy my jestesmy za glupie do tego odkurzacza czy co ? wezcie pomozcie bo rece opadaja a co gorsze to kasy nie zwroca nam za niego trzeba sie meczyc albo z nim albo z innym modelem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mostia
Ja też myślę o odkurzaczu piorącym ale czy aquawelt dobrze myje podłogi i co ważne fugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilo23
Mam odkurzacz piorący Zelmera i jestem zadowolona kupiłam go na działallność i sprawdza się na usługach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mama sobie kupiła ostatnio ten: http://tnij.org/k1kn Jest bardzo fajny. W sumie jak na taki duży odkurzacz - całkiem lekki. Poza tym powiem szczerze, jak zobaczyłam jak wygląda woda po odkurzaniu na mokro, dowiedziałam się ile brudu siedzi w dywanach. Myślę, że będziesz z niego zadowolona, zwłaszcza, że kosztuje całkiem niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolika
ja piorącemu mówię nie... na początku może ok, ale ja teraz wolę proszki do prania dywanów, a nie piorące odkurzacze. Co do odkurzaczy natomiast preferuję automatyczne, działające same, mam sama taki http://www.robojet.pl/product_info.php?products_id=7 i jest super, radzi sobie z moimi dywanikami, nie mam grubych więc jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie nie jeszcze raz nie...Miałam kiedyś taki odkurzacz. Zajmuje dużo miejsca, zużywa dużo wody a ile robi bałaganu przy praniu dywanów czy kanapy! Uważam że najlepiej kupić odkurzacz kolumnowy, słyszałam że w tym roku wszedł na rynek odkurzacz SEBO, do tej pory można go było zamówić z zagranicy a teraz już jest dostępny dla każdego, zajmuje mało miejsca a jak chcemy uprać dywan czy kanapę możemy zamówić za małe pieniądze firmę piorąca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×