Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zaniepokojona_mama

Odwrócona osmoza czy kupić

Polecane posty

Gość zaniepokojona_mama

Jest zaniepokojona jakością wody kranowej. W moim województwie (dolnośląskie) co i rusz słyszy się o skażeniach wody z kranu i o niebezpieczeństwie wynikającym z jej spożycia. Nie dalej niż na początku miesiąca był kłopot z bakteriami laseczki zgorzeli gazowej. CZY JA MAM DAWAĆ TAKĄ WODĘ SWOIM DZIECIOM? Jeżeli mam sobie zacząć z tym radzić to muszę kupić filtr. Myślałam o odwróconej osmozie. Pytanie do tych co używają - kupić czy nie kupować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem o czym mówisz. W Legnicy niedawno bakterie laseczki zgorzeli gazowej. Nie daje dzieciom wody z kranu. Zastanawiam się nad jakimś filtrem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asienkakaka
Kiedyś byłam bardzo sceptycznie nastawiona na wszelkiego rodzaju uzdatniania wody. Uważałam, że wodociągi dbają o jej jakość nie tylko u swojego progu, ale także na końcu ujścia tj. w moim kranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FitMamusia
Możecie powiedzieć coś więcej na temat odwróconej osmozy? Co to jest za filtr? Naczytałam się w internecie, że filtry osmotyczne są szkodliwe i mają negatywny wpływ na zdrowie. To jak? Jak działa odwrócona osmoza? Czym to się różni od dzbanka filtracyjnego. Mam wodę ze studni, nie mam żadnych filtrów. Z jednej strony woda z kranu wydaje się czysta, ale kamień w czajniku spędza mi sen z powiek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Osmostar
Odwrócona osmoza jest obecnie najczęściej wybieranym filtrem kuchennym. Mimo tego, niektórym ludziom nazwa tego urządzenia wciąż kojarzy się z domokrążcami chodzącymi w latach 90 po domach po to, by przekonać nas do kupna kiepskiej jakości produktu za kilka tysięcy złotych. Nie każdy jednak wie, że odwrócona osmoza to proces, nie zaś samo urządzenie. Co więcej, jest to obecnie najdoskonalsza metoda filtracji. Odwrócona osmoza pozwala na usunięcie zanieczyszczeń o wielkości znacznie mniejszej od bakterii, a nawet wirusów. Z wodą uzyskiwaną dzięki odwróconej osmozy mamy do czynienia na co dzień – nawet jeżeli nie jesteśmy tego świadomi. Proszę, zaczerpnięte ze strony http://www.osmostar.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krytyczna
Powiem wam że korzystam z odwróconej osmozy już jakiś czas i nie wyobrażam sobie teraz innej wody. Ten filtr niszczy wszystkie najmniejsze bakterie i wirusy ale ma genialną funkcję mineralizowania przefiltrowanej wody tak że woda podawana jest w dwóch wersjach: woda czysta - do posiłków i napojów, woda zmineralizowana - nie trzeba kupować butelkowej :) jeśli chcecie podaję link http://sklep.osmoza.pl/filtr-do-wody-odwrocona-osmoza-ro7-p-1.html ja mam konkretnie ten model

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malgosia R
A ja kupilam filtr z firmy Hydropure. Jestem z niego bardzo zadowolona. Co wiecej mineralizator otrzymalam gratis, ktory wzbogaca wode o pierwiastki zycia. Pan monter przyjechal do mnie i za darmo zainstalowal filtr pod zlewem. Firma, jako jedyna w Polsce, oferuje wieczysta gwarancje, wiec jak cos sie popsuje za 5-10lat to monter bezplatnie wymienia czesci na nowe. Dodatkowo moj filtr ma rezonator bioceramiczny, ktory ozywia wode, dzieki czemu woda, ktora pije aktywuje inne czasteczki w moim organizmie! Naprawde polecam. A tutaj podaje kontakt do mojego Przedstawiciela, ktory jest bardzo milym i sympatycznym czlowiekiem. Odpowiedzial na wszystkie moje pytania i dodatkowo jeszcze zaoferowal duzy rabat! Mozecie smialo do niego dzwonic: tel 886 292 933. POLECAM! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zadowolona Gosia
Za namową blogerek kulinarnych zakupiłam filtr Puricom Stella. Sklepu nie podaję żeby niczego nie reklamować. Nie wyobrażam sobie picia herbaty na wodzie nieprzefiltrowanej, różnica jest kosmiczna. Jeżeli ktoś będzie chciał mi wciskać, że woda przefiltrowana dzbankiem jest dobra to odsyłam go tutaj http://www.kulinarny-blog.pl/system-filtrujacy-puricom-stella-test/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie jakoś dzbanki filtrujące bardziej przekonują, a te Dafi są dobre i cenowo na moja kieszen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie z kolei sa filtry wody montowane przez http://www.gc2000.pl/index,6,1,uslugi.htm i jesli chodzi o uzdatnianie wody to służą bardzo dobrze, zarówno na zakładzie jak i w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lauretta
Dokładnie, żadne tam dzbanki - nie ma to jak porządny filtr. Ja mam akurat odwróconą osmozę z Aqva-System. Woda rzeczywiście jest dużo smaczniejsza. To bardzo dokładny filtr, wyłapuje nawet najdrobniejsze cząsteczki, więc mogę mieć pewność że woda jest krystalicznie czysta i mogę podawać ją dzieciom. W zasadzie nie kupujemy już wody butelkowanej, bo to w sumie taka sama kranówka i na tym można oszczędzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga Milska
Ja też korzystam z filtra odwrócona osmoza Puricom Stella i różnice w jakości wody widać gołym okiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
grunt to porzadny filtr. I najlepiej kupić w profesjonalnym sklepie a nie jakiejś sieciówce. Jedne z najlepszych filmów są w http://sklep.osmoza.pl/ - sama u nich kupowałam filtry do wody + jonizator wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Duzy wybór urządzeń filtracyjnych i systemów odwróconej osmozy znajdziecie w tej firmie http://gc2000.pl/. Moim zdaniem najlepiej byłoby się z nimi skontkatkować, bo oni pochodzą indywidualnie do każdego przypadku i na pewno wam doradza. Maja rózne certyfikaty i pozwolenia, także można im zaufać. Ja wcześniej kupiłam taki tani dzbanek i to nic nie dawało , a odkąd stosuje filtry od GC to widać znaczną poprawę stanu wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dwa lata temu kupiłem pierwszy jonizator wody ponieważ chorowałem na cukrzyce i znajomy mi polecil wodę jonizowaną. Teraz mam fajny, nowoczesny jonizator (z tych droższych) i jest to bardzo wygodna forma pozyskiwania wody, zdrowej wody. Korzystałem z oferty http://sklep.osmoza.pl/ to chyba największy taki Sklep w Internecie, mają super wybór według mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, ale nie przesadzajcie z kosztami, proszę tutaj - http://www.prostozkranu.pl Akurat pod tym względem wiele się w ostatnim czasie zmieniło. Działanie tych filtrów jest naprawdę zadowalające - woda nadaje się wtedy realnie do użytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka03
Polecam Firmę Aquakros. Maja bardzo fachowe doradztwo, warto zapytać i zadzwonić ale aby dobrać uzdatniacz trzeba mieć badania na bakterie i fizykochemiczne. To jest podstawa. Firma Akuakros montowała nam uzdatniacz bo w badaniach wyszło dużo manganu i żelaza ale okazało sie, że trzeba założyć tez lampę UV bo wyszły bakterie Coli. Dodam, że mamy studnie. Nareszcie w domu jest dobra woda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stacja uzdatniająca Viessmanna powinna w zupełności wystarczyć... Mam u siebie taką zamówioną w firmie 3e-heating i problem z brudną wodą zniknął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapewne posiadasz zmiękczacz wody Aquahome. Jest to linia urządzeń marki Viessmann, dzięki którym możliwe jest uzdatnianie wody w domach jednorodzinnych lub mieszkaniach, poprawiając jakość zarówno wody studziennej, jak i pochodzącej z wodociągów. W celu ułatwienia wyboru odpowiedniego urządzenia do własnych potrzeb, polecam skorzystać z specjalnie przygotowanego bezpłatnego kreatora doboru produktu. https://aquahome.pl/kreator-doboru-produktu/ Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cały system do uzdatnienia wody w mieszkaniu zamówiłam w firmie http://gc2000.pl gdzie najpierw zrobili testy pomiarowe a potem mogłam wybrać odpowiedni model uzdatniacza. Zdecydowanie polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość after RO
Aktualnie w moim kranie płynie woda z chlorem, siarkowodorem i gruz (węglan wapnia CaCo3 i inne różności)... Polecam system odwróconej osmozy: Aquaphor Morion DWM 101 M. Woda po filtracji ma takie parametry: - 7,5 ph, - 0(zero) TDS , po mineralizacji 40 mg/l, (Ca, Mg, K,P), - dodatkowy filtr uzdatniający na wyjściu wody z systemu osmotycznego zmienia ORP (potencjał redukcyjny), który jest na poziomie -200mV ~ -300mV, - brak konieczności kupowania wody butelkowanej, - woda jest smaczna. Rocznie oszczędzimy sporo. Koszta eksploatacji zwrócą się w 0,5-1rok w rodzinie 2-3 osobowej. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saraa130
Problemy z wodą... niestety coraz częściej o tym słyszymy. Ja nie mam z tym problemu odkąd zakupiłam system uzdatniania wody od firmy Oriontec dla domu. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy tutaj jest choć jedna osoba, która faktycznie kupiła i użytkuje od jakiegoś czasu system o. osmozy czy tylko same krypto reklamy? Nie mają wstydu dziś ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymek RO
Tak, kupić. Mam od niedawna system RO7 100GPD za 300zł(najtańszy system RO do wody pitnej jaki znalazłem na znanym portalu z miernikiem DTS gratis). Woda jest czystsza niż jakakolwiek ze sklepu. Jednakże jest też pozbawiona minerałów. Jeśli ktoś robi sobie wielodniową głodówkę i pije wodę osmotyczną, to może się to dla niego źle skończyć. Jeśli spożywamy posiłki, to uzupełniamy z nich minerały i woda może być ich pozbawiona. Ten jonizator to pic na wodę. Mineralizator dolomitowy też mineralizuje tak słabo, że aż żal. Filtr węgłowy z kokosa coś tam zmienia smak, więc pewnie też coś doczyszcza z lotnych związków. Ogólnie mam system RO5 z którego jestem bardzo zadowolony, a niebawem kupię do tego porządny mineralizator(posiadam podwójną wylewkę) i będzie RO6. Polecam każdemu, kto dba o zdrowie, chce trochę zaoszczędzić i nie taszczyć więcej wody ze sklepu w plastyku. Koszt wymiany filtrów wstępnych co pół roku to ok. 15zł + raz na rok wymiana liniowego z kokosem ok. 10-15zł + porządny mineralizator jeśli ktoś chce. Membrana może posłużyć nawet 10-15 lat, przy wymianach wcześniej podanych filtrów i dezynfekcji oraz przeprowadzaniu przepłukiwania membrany co jakiś czas(zdjęcie na kilka litrow ogranicznika przepływu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja również mam od jakiś 2 lat i naprawdę widzę sporą różnicę do poprzedniego domu. Zakładała nam to firma https://www.wofil.pl, rozwiązanie jest naprawdę fajne i gdybym miała podjąć jeszcze raz taką decyzję to zdecydowałabym się ponownie na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×