Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość febbaa

ogrzewanie podłogowe - kto ma? jak się sprawdza?

Polecane posty

Gość febbaa

jak w temacie - czy zdaje egzamin? tzn. czy rzeczywiście podłogowe zamiast kaloryferów potrafi ogrzac pomieszczenie?? pomijając fakt ze podłoga ciepła itd. - czy może być jedynym źródłem ciepła? Chcę zrobić w przedpokoju, łazience, kuchni - a wiec pod płytkami, w pokojach pod drewnem nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie się sprawdza, mam małe dziecko i naprawdę jest to wygoda gdy malec często na czworaka chodzi i bez pantofelków. A rachunki nie duże my mamy do węglowego podpięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mamy podłogówkę:) Jest super - ja polecam. Ciepło w nogi a to plus bo mamy małe dziecko. Fajnie jak z wanny wychodzisz na ciepła podłogę:) I jest bardzo ciepło w domu. Małym kosztem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość febbaa
hhmm.. ja ni emma dziecka i nie raczkuję ;) a więc warto czy nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
wg mnie, nie ogrzewnie podłogowe nie daje ciepła na cały dom przy dzieciaczkach owszem, sprawdza sie dzieciaki siadaja pupa na podloge i biegaja po niej golymi stopkami ale rotacji cieplego powietrza to to nie ma i rachunki sa duze do tego nie daj Boze jakas awaria bedziesz musiala zrywac cala podloge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość phantaryj
w dużym domu to się nie sprawdzi. ale w małym tak. moi rodzice mają i sobie chwalą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moja kuzynka ma i
sobie chwali :-) Ona ma nowy dom ok140m parterówkę,dobre okna i ocieplony dom-to też swoje robi nie ukrywajmy ;-) ogrzewanie ma na groszek (piec) w domu ma wręcz gorąco (salon ma wielki połączony z kuchnią i jadalnią-a więc dużo przestrzeni do ogrzania ). Jeśli Ty Autorko chcesz tylko w kilku pomieszczeniach typu kuchnia,przedpokój to myślę ,że się sprawdzi to ogrzewanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość holaholahola,
wszystko do czasu, jednak nie zycze zadnej awarii wtedy dom bedziesz miala przewrocony do gory nogami to tylko pieknie wyglada tak samo jak wszyscy na poczatku montowali sobie lodowki, zamrazarki, zmywarki w zabudowie teraz, po krotkim uzytkowaniu siedza i placza kolejny wydatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlynia
Ja mam podłogówkę i jest super. Trzeba tylko pamietac, że podłogowe ogrzewanie ma dużą bezwładność - zwykłe grzejniki szybko sie nagrzewają i szybko oddają ciepło. Podłogówka potrzebuje czasu, żeby nagrzac płytę podłogową - to logiczne przecież. Zaletą jest oczywiście ciepła podłoga, ale też brak kaloryferów - nigdzie nic nie wisi :-) Podłogówkę mamy w salonie, kuchni, jadalni, łazience i korytarzach. W pokojach są tradycyjne grzejniki. Również ze względów zdrowotnych. Od ciepłej podłogi unoszą się w góre drobinki kurzu - jak się śpi to akurat lecą w nos. Przynajmniej teoretycznie, bo nie zauważyłam dyskomfortu jak zdarzy mi się usnąć w salonie ;-) Generalnie jestem zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość febbaa
mam duże mieszkanie, ale tak jak pisałam - ogrzewanie podłogowe robię tylko pod płytkami, w pokojach bede miała drewno... które aczej ni lubi podgrzewania :) p.s. Co do sprzetu w zabudowie - ja sobie bardzooooo chwale! nigdy wiecej białych czy inoxowych świecących lodówek! :P No, nic, widze ile ludzi tyle tematów... Jednak zrobie to podłogowe bo... w przedpokoju nie przewiduję kaloryferów, kuchnia ma dwa woelkie okna...pod którymi bedzie ciąg blatów kuchennych a wiec kaloryfery nijak się tam mają...łazienka wiadomo - ciepła podłoga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość febbaa
gratuluje kultury osobistej :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia1617
my mamy w domu ogrzewanie podlogowe w pomieszczeniach gdzie sa plytki-wiadomo ze zima plytki sa zazimne:) -czyli lazienka, kuchnia, przedpokoje. ale nie jest to jedyne zrodlo bo dodatkowo sa tez w tych pomieszczeniach kaloryfery. mysle ze takie podlogowe samo to za malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia1617
ale sa tez minusy ogrzewania podlogowego szczegolnie przy malym dziecku poniewaz kurz sie unosi mniej wiecej na wysokosc siedzacego na podlodze dziecka-:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość córuniamamuni
U mnie w domu rodzice zrobili ogrzewanie podłogowe tylko w łazience - w sumie taka fanaberia, bo zwykłe kaloryfery też są. Ale zrobili żeby było ciepło w stopy jak się z wanny wyjdzie ;) Niestety, coś się popsuło - jak się włączy to wybija korki w całym domu :D No i w efekcie od paru lat ogrzewanie to nie jest używane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nakorbke
w łazience to fajna rzecz, ale w całym mieszkaniu raczej zbędna fanaberia. nie wyobrażam sobie domu bez włączonych zimą kaloryferów... choć być może przy ekonomicznym piecu takie ogrzewanie podłogowe zdałoby egzamin? swoją drogą, jakie kotły macie u siebie? ja wyczaiłam niedrogi sprzęt u Dziubarczyka, ale może polecicie coś jeszcze godnego uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nakorbke
w łazience to fajna rzecz, ale w całym mieszkaniu raczej zbędna fanaberia. nie wyobrażam sobie domu bez włączonych zimą kaloryferów... choć być może przy ekonomicznym piecu takie ogrzewanie podłogowe zdałoby egzamin? swoją drogą, jakie kotły macie u siebie? ja wyczaiłam niedrogi sprzęt u Dziubarczyka, ale może polecicie coś jeszcze godnego uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oMarika
Ale można spokojnie ogrzać całe mieszkanie za pomocą podłogówki i nie traci się miejsca na grzejniki. Wbrew pozorom nie trzeba mieć w całym domu gresu żeby zrobić takie ogrzewanie można śmiało kłaść np. deskę warstwową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perelunia
Ogrzewanie podłogowe zyskuje coraz większą popularność, a to o czymś świadczy. Np. System TECEfloor firmy TECE jest systemem ogrzewania niskotemperaturowego, przez co eksploatacyjne nakłady energetyczne są niskie.Pozwala ekonomicznie wykorzystać nowoczesne źródła ciepła tj. kotły niskotemperaturowe, pompy ciepła i kolektory słoneczne. Zapewnia równomierne rozłożenie temperatury w pomieszczeniach. Eliminuje kłopoty związane z konserwacją grzejników umieszczonych np. pod parapetem .Dodatkowo jest integralną częścią podłogi, przez co nie zakłóca ogólnego wyglądu pomieszczeń. No i zmniejsza ilość miejsc powstawania i osadzania się kurzu. Także zalet jest wiele. A od wczoraj dodatkowo firma TECE wprowadziła fajną promocję. Przy zakupie systemu TECEfloor otrzymuje się profesjonalna odzież roboczą http://www.tece.pl/pl/aktualno%C5%9Bci/tece+w+mediach/Wiosenna+Promocja+TECEfloor+_237_633.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale chyba montaż i same produkty kosztowały sporo, prawda? Słyszałam jednak, że przy ogrzewaniu podłogowym długo się czeka, aż będzie ciepło w domu i do tego ogrzewanie jest szkodliwe dla zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Supper
http://www.ekoheat.com.pl tutaj sprawdź, słyszałem że tam projekty robią- link powinien działać- kopiowałem z komunikatora - nie wiem czy sie nie pomylił koleś, ale chyba git- mi działa ;P Dobre projekty robią z teg oco słyszałem- można zadzwonić i doradzą co i jak za free :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam od dwóch lat ogrzewanie podłogowe wodne, robione przez pana z http://instalacjeceramika.mazowsze.pl/. Sprawuje się super. Bardzo przyjemnie jest chodzić po ciepłych panelach i płytkach, zwłaszcza w łazience i salonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sprzet pod ogrzewanie podłogowe kupowalem w 3e heating we Wrocławiu. Samo ogrzewanie – super sprawa. Zwłaszcza zima człowiek nie marznie rano jak wychodzi w szlafroku z łazienki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przestańcie z tymi drobinkami kurzu.. Ludzie przy zwykłych kaloryferach to się kurzy. No chyba że jak ktos ma podłogowe ustawione na wysoką temperaturę to się będzie kurz unosił albo jak się nie sprząta. Jak jest dobrze wykonana podłogówka i ustawiona na 20stopni to kurzu nie będzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam ogrzewanie podłogowe w całym domu i uważam że jest to bardzo dobre rozwiązanie,sprawdza się i daje dużo ciepła a jest przy tym niezwykle ekonomiczne. Można pokusić się takze o stylowe dodatki w postaci lampy podłogowej,ja swoją zamawiałam na MultiLampy.pl i jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, ja tez zamierzam zrobić ogrzewanie podłogowe w całym domu 170m2 i popieram poprzednika ze trzeba nie sprzątać żeby kurz się unosił !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbabciulka
mam juz trzeci rok (Lazienka,kuchnia i korytarz) ,jest podpiete do Co,ale kaloryfery tez sa,wiec nie bucha cieplo z podlogi ,tylko lekkogrzeje i narazie jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie widze wad takiego ogrzewania. Osobiści posiadam tzw maty grzewcze od www.tom-el.com.pl . Dzięki nim mamy bardzo cieplutko i jesteśmy zadowoleni. Dzieciaki całą zimę bawią się na podłodze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam ogrzewanie podłogowe od nich http://www.instalmark.pl/ i jestem bardzo zadowolona. Moim zdaniem to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie w miejscach, gdzie nie ma jak powiesić grzejnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×