Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

achaja82

Parapetówka - brak kuchni

Polecane posty

Za dwa tygodnie przeprowadzam się do nowego mieszkania gdzie nie ma jeszcze kuchni - trzeba poczekać jeszcze ze 4 tygodnie. Chcę urządzić parapetówkę no i przydałoby się coś do jedzenia. Potrzebuję jakies pomysły na jedzenie do przygotowania, którego nie potrzeba kuchenki. Do dyspozycji będę miała mikrofalówkę i parowar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość --------------
udka z kurczaka lub pałeczki z mikrofalówki, tylko trzeba je przykryc taka specjalna folia do pieczenia do mikrofali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myslałam może o jakieś sałatce, albo jakies fajne kanapeczki. Kurczak to nie bardzo, bo pewnie nie bedzie tyle miejsca żeby każdy mógł spokojnei usiąść przy stole. A tak na marginesie to dobry jest taki kurczak z mikrofali ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parowar - przekąski warzywne na ciepło, pieczonego kurczaka też można zagrzać lub w mikrofali, koreczki serowe z różnym,i dodatkami, wiesz co , na prawdę możliwości jest bardzo wiele, tylko skup się. Dużo dobrych rzeczy można kupić gotowych. Więcej inwencji!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie uważam aby kupowanie gotowych rzeczy było wykazywaniem się inwencją :o Chciałabym zrobić coś oryginalnego i liczyłam na pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem po co uskuteczniasz tutaj jakies dyskusje. Skoro nie chcesz pomóc to nikt Cię do tego nie zmusza. A jeżeli ktoś ma jakis pomysł to będę wdzięczna za wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaaaaaaaaaaaaaaaa
a moze - jakas deska z serami roznego typu - plesniowymi ; - koreczki, - pewnie jakis popcorn, - mozna kupic nachos (chyba tak sie nazywaja te chipsy trojkatne, dosc twarde?) i pokroic warzywa (wersja dietetyczna, zawsze sie znajdzie jakas kobitka na diecie na imprezie - pokroic marchewke w slupki, selera i jakie chcesz twardsze warzywa) i zrobic do tego roznosmakowe dipy, najlepiej z gestego jogurtu, ja robie z balkanskiego i dodaje do tego smakowe kostki z knorra (do jeden miski czosnkowe, a do drugiej paprywkowe) mozesz oczywiscie zrobic inne sosy, ja dalam takie prosciutkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaaaaaaaaaaaaaaaa
a jakbys jeszcze szukala inspiracji to ja czasem zagladam na strone www.smakimprezy.pl, mozna cos wyszukac fajnego, prostego i wygladajacego atrakcyjnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaaaaaaaaaaaaaaaa
prosze bardzo ;) mam nadziej, ze impreza sie uda ;) a na tej stronce ja zwrocilam uwage na te male okragle kanapeczki z czyms, da sie na to polozyc dowolne skladniki, fajne, mozna sobie wziasc 'na raz' i nie trzeba bedzie przy tym siadac ;) aaa i jak robisz parapetowke to moze poszukaj przepisow na fajne drinki ;) nie musi byc jakis skomplikowany, bo na pewno narobisz sie przy samym przygotowaniu imprezy. ogladalam kiedys 'nigelle ekspresowo' i ona robi rozne takie koktajle alkoholowe do duzego dzbana i potem leje gosciom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakersy a do tego: -żółty,miękki ser z czosnkiem -makrela wędzona,ser biały,cebulka,rzodkiewka -inne pasty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie masz kuchni .. nie masz miejsca przy stole To po co ta parapetówka ? Jak wykończysz wszystko to wtedy zaproś gości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No co za bzdury - parapetówka się nazywa jak nazywa, bo to właśnie pierwsza impreza na nowym mieszkaniu, z założenia ma być niewykończone i niegotowe. A prezentów nikt nie ma obowiązku przynosić. Amita, przybliż ten żółty ser z czosnkiem, co? A do autorki - sałatki, jajka na twardo z majonezem i szczypiorkiem lub faszerowane, jak już dziewczyny podawały czipsy i warzywa z dipami to też proste a zawsze popularne. Jeżeli możesz przygotować gdzieś indziej, łatwo można zrobić paszteciki z ciasta francuskiego (gotowe ze sklepu) lub drożdzowego nadziewane np. pieczarkami, zasmażaną kapustą kiszoną, malutkimi kiełbaskami (np. kabanosy). Wiele osób lubi też przaśne wiejskie jedzenie, czyli chleb, smalec i ogórki małosolne na przykład. Z kolei dla miłośników surowizny można spróbować tatara (zwykłego, z wołowiny, albo z łososia) czy sushi. Trywialnie prostym a efektownym drinkiem jest wódka z sokiem pomarańczowym, do której na samym końcu wlewamy łyżeczkę-dwie grenadiny - daje ciekawy efekt kolorystyczny i wzbogaca smak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię ser żółty starty na tarce o mniejszych otworach jak jarzynowa i do tego wciskam dwa, trzy ząbki czosnku, dodaję pieprzu i całość mieszam z majonezem. Ostre ale pyszne jak ktoś lubi czosnek. Sałatka z paluszków krabowych : dwie paczki paluszków krabowych, puszka groszku konserwowego, mały ząbek czosnku przeciśnięty przez praskę, dużo zielonej natki pietruszki, puszka kiełków sojowych , należy odcedzić i pokroić , można dodać dwa ogórki konserwowe drobno pokrojone, sól i pieprz do smaku, całość wymieszać z majonezem. Sałatka ryżowa : 3/4 szklanki ryżu ugotować, dobrze odcedzić, 15 dkg szynki lub szynkowej, pieczarki konserwowe (słoik lub dwa) , kukurydza konserwowa , ser żółty, mały por, sól, pieprz do smaku , całość mieszać z majonezem. Szynka, pieczarki i ser pokroić w kostkę, por w półtalarki. Ostrożnie z solą. Ryż możesz ugotować w innym miejscy np, może u koleżanki, która będzie u ciebie na tej imprezie. I nie potrzebnie się obrażasz, bo jeśli piszesz,że chcesz coś oryginalnego , to tylko było to sprecyzować. Powinnaś napisać , co cię jeszcze interesuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszło mi do głowy ,że ryż możesz kupić gotowy, gotowany na sypko u ciamciamów tzn. w knajpce wietnamskiej czy w ogóle azjatyckiej jadłodajni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulki serowo- śledziowe: kostka sera białego tłustego (lub w/g uznania ) , tacka śledzi ala Matijas , łyżka masła, 2-3 łyżki śmietany. trochę majonezu, liście sałaty. Ser i śledzie zmielić w maszynce do mięsa.Rozetrzeć z masłem. Za pomocą dwóch łyżeczek formuje się kulki i układa na liściach sałaty , a następnie śmietaną wymieszaną z majonezem, polewa się je i ewentualnie posypuje natka pietruszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurza stopka - to nie jest tak, że mieszkanie będzie nie wykończone - właściwie będzie brakowało w nim tylko kuchni, bo nie wiedzieliśmy, że tak długo się na nie czeka. Stół oczywiście będzie i to niemały, no ale około 20 osób raczej nie zmieśći, tak żeby każdy mógł się swobodnie rozsiąść, poza tym nie chciałabym z imprezy robić posiadówy. jolkaz - dzięki za przepisy, sałatka z paluszków krabowych wygląda apetycznie i muszę przyznać, że połączenie białego sera i śledzi mnie zadziwiło :) Co do drinków to znam kilka przepisów i grenadyna jest moim ulubionym do nich dodatkiem. Ale obawiam się, że towarzystwo będzie raczej piwno - wódkowe i mało kto zdecyduje się na drinki, ale dobrze mieć jakies w zanadrzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Staropolskie obyczaje*
Zastaw sie a postaw ..kuchni jeszcze nie ma ale impra musi byc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żeby zrobić PARAPETóWKę, wystarczy mieć w mieszkaniu parapety(jak nazwa wskazuje), dawniej robiło sie parapetówkę jak nawet stołu nie było:D Napoje i przekąski ustawiało się na parapecie właśnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajeszka
temat nieco wiekowy ale aktualny :) ja własnie też się przeprowadziłam nie ma jeszcze wszystkiego w domu a imprezę, dzięki za przepisy mi też się przydadzą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaHera
O kurde, brak kuchni? to faktycznie masakra. Myślę, że najlepszym pomysłem będzie, jak sobie po prostu zamówisz jakieś gotowe sałatki i zimną płytę w jakiejś firmie cateringowej. A tak na przyszłość, jak już będziesz urządzać sobie kuchnię, to możesz zerknąć na magicznaplaneta.pl - mają duży wybór i dobre ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no niby radzicie jej zaplacic
a nielepiej poczekac jeszcze dwa tyg z imprezą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za ograniczeni ludzie
Parapetówkę robi się w warunkach remontoo-budowlanych często. ja robiłam parapetówkę na jakieś 30 osób, a mieskznie było w stanie surowym, przed remontem generalnym, później byłoby mi szkoda :p. Teraz zapraszamy max 10-15 osób, inaczej nie ma opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no niby radzicie jej zaplacic
no ja rozumiem wszystko ale bez kuchni raczej by mi się nie chciało nic robic, a zamawiac gotowego jedzenia tym bardziej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×