Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oli_22

parkiet czy panele?

Polecane posty

Gość oli_22

co radzicie położyć parkiet czy panele??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakcię stać
to dobry parkiet + najlepszy lakier chociaż ja uważam, że lepszy parkiet nawet nie najlepszej jakości niż panele. ja mam taklie średnie panle, nigdy się nie blyszczą w kiku miejscach szybko się uszkodziły i trzebva by zmieniać kawał podłogi, panel podobno się gorzej wymienia niż parkiet moi rodzice mają parkiet, i teraz już trochę przestaje wyglądać (ma 7 lat) bo trochę poczerniał w miejscach gdziebczęsto chlapie się woda. no i parkiet ma niewątpliwie tą zaletę, że można go wielokrotnie cyklinować i lakierować, a po taki zabiegu wygląda jak nowy polecam parkiet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oli_22
dzieki za rade, jednak dokładnie nie znam kosztów parkietu ale z tego co wiem to jest chyba droższy. Może macie jeszcze jakies inne rady? a co z utrzymaniem tego i użytkowaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oli_22
dzieki za rade, jednak dokładnie nie znam kosztów parkietu ale z tego co wiem to jest chyba droższy. Może macie jeszcze jakies inne rady? a co z utrzymaniem tego i użytkowaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kila
ja wole parkiet. jest lepszy od paneli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a może deski
a podłogi są w archiwum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam
deski drewniane...parkiet juz dawno nei modny za to deski są cool:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sok
Jak muj poprzednik polecam ci ruwniez deski podlogowe .Jednak jest to strasznie droga inwestycja Co do paneli podłogowych szybko sie zurzywaja (kolor sie zdziera i po czasie widac pliśnie ) parkiet to hyba najlepsze rozwiazanie j na twoim miejscu polozyl bym parkiet. Drorzszy od paneli ale takrze o wiele trwalszy sorki za wielka ilosc bledów hehe pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sok
Jak muj poprzednik polecam ci ruwniez deski podlogowe .Jednak jest to strasznie droga inwestycja Co do paneli podłogowych szybko sie zurzywaja (kolor sie zdziera i po czasie widac pliśnie ) parkiet to hyba najlepsze rozwiazanie j na twoim miejscu polozyl bym parkiet. Drorzszy od paneli ale takrze o wiele trwalszy sorki za wielka ilosc bledów hehe pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jestem bardzo zadowolona z paneli. co prawda mam je dopiero 3 miesiace, ale latwo sie czysci i naprawde niezle to wyglada. My wybralismy te opcje, bo panele sa tansze, ale moze kiedy bedzie nasstac na parkiet:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jestem bardzo zadowolona z paneli. co prawda mam je dopiero 3 miesiace, ale latwo sie czysci i naprawde niezle to wyglada. My wybralismy te opcje, bo panele sa tansze, ale moze kiedy bedzie nasstac na parkiet:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bratek
Ja tez mialam taki dylemat 2 lata temu mialam zniszczony parkiet i chcialam panele zalozyc.Ale znajomi odradzali mi , wiec parkiet wycyklinowalismy i wyglada super .Podloga jak nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rocky*
Panele sa okropne i nikomu ich nie polecam.u mnie moze ladnie wygladaly przez jakis rok a potem zaczely odpryskiwac,a przeciez chyba nie kazdego stac zeby co rok wymieniac podloge w mieszkaniu.Pomimo iz producenci daja nam nawet 10 lat gwarancji to tylko podpucha,ja raklamowalam to wiele raz i nic az wkoncu dalam sobie spokuj:(a ta firma to classen.Teraz tez sie zastanawiam nad deskami i to nawet te tansze jakosciowo nie odbiegaja od drozszych,bo tu chodzi i tak tylko o wyglad a nie wytrzymalosc.A calkowity koszt parkietu wraz z polozeniem ma porownywalna cenie z polozeniem desek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdecydowanie parkiet albo jakies deski, do paneli łatwo czepia się kurz i już po 2 dniach od mycia lataja po mieszkaniu koty wieczne sprzątanie! Kuzynka ma parkiet i wyciera go prawie sucha szmatka raz na 1,5 tygodnia( dodam że straszna pedantka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bessina
Ja mam panele z Classena- straszne badziewie. Jak są nowe to ok ale po roku uzytkowania ( dzieci) okropieństwo. Miejscami wydzierają się , kurz łapie się całymi kłębami, znać miejsca składań itp. Nie polecam- chociaż są tanie nie kupuj bo będziesz żałować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja mam parkiet
13 lat w przyszlym roku planuję cyklinowanie czyli odnowienie. Z parkietem nie ma dużo pracy, odkurzam no i myje czysta woda, albo wodą z Ludwikiem (bardzo mała ilość płynu, żeby nie było dużo piany) to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a może spróbuj
deskę barlinecką? ostatnio była promocja desek barlineckich dębowych i kosztowały coś koło 70 złotych za metr.....to nawet taniej niż te panele z najdroższych półek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość df34trt
przepraszam ze odkopuje temat, ale jak czytam te brednie na temat paneli to mi sie robi nie dobrze. wiem ze bylo to 2 lata temu. ludzie wy naprawde jestescie zacofani. wystarczy przeczytac specyfikacje. nie dziwcie sie sie panele po roku czasu traca kolor, scieraja sie itp, kupujac jakis badziew za 50-70 zl/m2 !!! naprawde wystarczy troszke poczytac. akurat na dzien dzisijszy to sa panele lepsze od tych sprzed 2-3 lat. nie ma juz \"plywajacej podlogi\" przy panelach (chyba, ze z tych za 30 zl/m2). teraz panele dorownuja cena i wytrzymaloscia do parkietu (nawet ponad 200zl/m2) i osiagaja grubosc do 14 mm !! przy czym wzrasta klasa scieralnosci (AC5, AC6). ja wybralem panele, poniewaz mam dosyc cyklinowania i lakierowania co 1-2 lata nawet przy zastosowaniu najlepszego lakieru. wynoszenie mebli, cyklinowanie, pozniej wyprowadzka na 3-5 dni (i nie mowcie ze sa lakiery bezwonne bo to bzdura). mam znajomych ktorzy uzywaja paneli ponad 3 lata bez najmniejszego uszczerbku na panelach (przy odpowiedniej konserwacji). polecam przeczytac lekture na temat paneli i wybrac optymalca opcje. naprawde panele nie sa takie straszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie panele leżą już 9 lat-i są jak nowe.Nie ma żadnych szczelin ani nie są wytarte czy zniszczone.Używam do mycia Sidolux do paneli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kris28
Co prawda ja osobiście jestem zwolennikiem prawdziwej drewnianej podłogi, poniekąd artykuł na tej stronie http://www.parkiety.krakow.pl/?sklep,doc,pol,glowna,1412,0,643,1,promocja,ant.html potwierdził moje obawy związane z panelami to jednak nie zniechecam nikogo do ich montażu - przede wszystkim ze wzg na cenę.... sam osobiście panele położyłem w piwnicy zaadaptowanej na pokój ( tak w ramach oszczędności). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kris28
link powyżej się uszkodził wiec na tej stronie http://www.parkiety.krakow.pl w dziale aktualności piszą piszą o naszych wątpliwościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olafson
Witam, co prawda, parkietu nie mialem nigdy i moja ocena jest subiektywna. Mam w swoim M panele [szwedzkei Pergo] kupowalem je 10 lat temu i wybralem opcje najtrwalsza... jakies tam bzdury, zw 100 lat gwarancji itd... smialem sie z tego bo kto zyje 100 lat :) ale kupilem ze wzgledu na wyglad, parametry, twardosc, szybkosc i bezkolizyjnosc montazu i szwedzkie pochodzenie:) W lutym minie 11 lat jak leza i znosza dziecko, rowerki, wylane soczk, zupki etc... 2 koty biegajace i wile radosci domowych. Wygladaj jak nowe. Na laczeniach nie ma szczelin, blyszca sie i w ogole wygladaja swietnie. Maja 2 uszkodzenia: jedno jak spadla na nie zabytkowa maszyna do pisania - jakies 15 kg zelastwa i drugie mniejsze gdy spadlo z deski zelazko :) zelazko poszlo do smietniak :) przenoszenie mebli i tego typu eskapaday nia maja wplywu na ich trwalosc. polecam. za jakis czas zmieniamy mieszkanie na wieksze i sadze, ze znow wybiore jakosciowo b. dobre panele tylko w innym kolorze. zmiana musi byc :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wolę parkiet
wierzę, że są porządne i dobrej klasy panele, za odpowiednią cenę, ale jak mam wydać tyle kasy, to wolę jednak drewno na podłodze. Prawie całe moje życie w mieszkaniu mieliśmy parkiet - pamiętam jedno cyklinowanie na 15 lat, za jakieś dwa lata będzie następne, na razie mieszkanie jest wynajmowane. A podłoga wygląda bardzo dobrze. W swoim mieszkaniu dałam się M. namówić na deskę bambusową. O ile kolorem i ogólnie wyglądem jestem zachwycona, o tyle twardość nie jest taka jak zapewniał pan w sklepie (sklep zajmujący się tylko deskami na podłogi). W sypialni i mniej używanych pomieszczeniach sprawdza się super. W salonie mniej, ale wygląda pięknie, więc nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bednarski
Osobiście nie zdecydował bym się na panele laminowane, szczególnie jeśli ktoś posiada małe dzieci. Nie od dziś wiadomo, że zawierają wiele "niezdrowych" chemikaliów użytych do ich produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my mamy parkiet
ale bardziej podobają mi się panele i przy remoncie właśnie je chcę położyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakajaka
ja mam panele juz od 13 lat i nic sie z nimi nie stało;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cykliniarz
jakoś panele bardziej mi odpowiadają... wyglądają fajniej niż parkiet a i mniej z nimi zachodu. Osobiście bardziej podobają mi się ciemne panele, ale w tym salonie: http://konkursowysalon.notlong.com który zdobył 1 miejsce w konkursie na najładniejszy salon są panele jasne i prezentują się bardzo elegancko. Puki co nie widzę naprawdę nic co przemawiałoby za parkietem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdasdasdadsa
parkiet, zdecydowanie. ładniej wygląda, jest prosty z utrzymaniu i bardziej trwały niż panele. Mam parkiet całym domu, dębowy. Mieszkałam tez w panelach. To jak niebo i ziemia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×