Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mona*

Parkiet dębowy

Polecane posty

Gość mona*

Witam! Posiadam w domu stary parkiet debowy, zostal wycyklinowany i narazie mam dylemat, czy olejowac czy woskowac a potem pastowac pasta i polerowac? napewno nie chce lakierowac bo podloga ta straci swoj urok. A MOZE NA SUROWE DROWNO MOZNA ODRAZU PASTOWAC? Prosze o rade niewiem sama jak zrobic tz jak lepiej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paniusia taka
ja lakierowałam! Nigdy by mi sie nie chciłało zajmowac surowymi deskami.Mase roboty i efekt nie zawsze zadowalajacy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mona*
dziekuje ale nie chce lakierowac, chce pastowac mam floterke i chce miec taka podloge!:) tylko niewiem czy olejowac czy za woskowac wczesniej ludzie pomozcie kurcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dlaczego lakierowana
podłoga ma stracic urok???, jak polakierujesz najnowszymi lakierami, które nie zmieniają koloru to bedzie ładnie wyglądać i będziesz miała spokój na 10lat, a olejować trzeba co 2 lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mona*
bo lakierowana wyglada jak sztuczna , jak wykladzina , a mojej mamy znajoma pastuje i ma taka fajna stara podłoge fajny kolor i te słoje:) naprawde ma charalkter. ZDECYDOWALAM SIE NA OLEJOWANIE:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani melancholia
Posłuchaj ja mam parkiet dębowy i nigdy nie lakierowałam i nie będę lakierować. Po wycyklinowaniu po prostu pastuję pastą pałacową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie pani
jakos nie wyobrazam sobie podłogi wypastowanej ,Jak jest z kurzem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bez lakieru
parkiet ? Daj spokoj, w mieszkaniu się żyje, mieszkanie to nie muzeum :-D, radzę od razu zrobić lakierem bo sie zarobisz i efekt bedzie po pewnym czasie żaden :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alelen
Kiedy wydaje mi sie ze Mona ma racje. Wszak drewno ma wlasciwosci bakteriobojcze, i jest zdrowe dla czlowieka. Duzo bardziej zdrowe niz wszelakie tworzywa sztuczne czy lakiery. Niestety nie mam doswiadczenia z utrzymywaniem takiej podlogi. Tez sie chetnie dowiem. Byc moze kiedys tez sie dopracuje drzewa na podlodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani melancholia
Jak pisałam wcześniej na wycyklinowny parkiet pasta najlepiej Pałacowa.Mieszkam w kamienicy ,która liczy sobie conajmniej kilkadziesiąt lat.To dom rodzinny .Od zawsze podłogę się tylko pastowało.Oczywiście kiedyś co rok się wiórkowało,ale ja to sobie usprawniłam i po prostu dwa razy do roku zmywam takim płynem agata do zmywania parkietu i potem pastuję.Ktoś pytał jak na codzień utrzymać czystość?Po prostu co jakiś czas się pastuje i froteruje froterką/od lat mam froterkę elektryczną/.Mnie tak odpowiada.Podłoga jest wspaniała i nie zamieniłabym jej na żadną inną. Jeszcze jedno- mój mąż jest specjalistą od drewna i zabezpieczeń. Nie ma lakierów obojętnych dla zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ===smutna hania===
pani melancholio czy mozesz wysłać zdjęcie Twojej podłogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzi
Witam,mam stary parkiet dębowy.W niektórych miejscach lakier wytarł się do deski.Mam dylemat.Czy jest sposób,by uzyskać z parkietu dębowego ciemną podłogę?Czy muszę położyć nową podłogę w interesującym mnie kolorze?MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
marzi, pewnie że jest sposób - po pierwsze dokładne cyklinowanie - czyli oczyszczenie powierzchni, a potem możesz kolorować jak chcesz. Tyle tylko, że musi Ci to zrobić specjalista. W Warszawie http://www.parkietstudio.pl/ zajmuje się i naprawą i konserwacją starych podłóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Parkiet najlepiej jest polakierować, deskę olejowaną niestety trzeba szybciej remontować. Ale też jest to jakaś opcja. Natomiast do siebie do domu na pewno bym kupowała parkiet dębowy lakierowany. Już mam upatrzony: http://www.profi-parkiet.com.pl/page/produkty/podlogi_gotowe/hajnowka.html środkowy na dole. Do jasnych mebli będzie wyglądał pięknie <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem, co znaczy zakochać w drewnianym, dębowym parkiecie... Też mnie dopadło. Najlepsze było to, że na początku wcale nie było opcji parkietu, bo chcieliśmy unowocześnić mieszkanie w starej kamienicy... Ale wlazłam na stronę producenta podłóg dębowych http://www.nelaone.pl/ i wyskoczyłam z butów. Teraz mam olejowany parkiet, pod ten parkiet robiliśmy mieszkanie na styl zamożnego mieszczaństwa z okresu stanu międzywojennego. Wyszło - super. Drzwi między kuchnią a jadalnią też są fenomenalne, bo dzięki wysokim pomieszczeniom, mogłam dać dwuskrzydłowe, przeszklone ze szprosami w białym kolorze. Teraz w życiu już bym tego mieszkania nie unowocześniała....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsze deski i parkiety dębowe można znaleźć na www.deskiegzotyczne.eu - również wszelkie inne gatunki drewna oraz preparaty pielęgnacyjne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety pracowanie nad taką podłogą samemu może przynieść skutki odwrotne do zamierzonych, więc ja postawiłam na sprawdzoną firmę przy remoncie podłogi. Zamówiłam w http://www.sapo-podlogi.pl/ - mają duży wybór podłóg drewnianych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olejowany parkiet to jest to !!!! Ja bym olejowała, albo jak pani melancholia pastowała -rany, z pałacową kojarzy się zapach parkietu i z niczym więcej. No, ewentualnie - zobacz na http://www.parkietstudio.pl/ tam jest trochę porad, jakie wybrać wykończenie podłogi. Ale dla mnie - olejowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terree
Jest z czego wybierać jeśli chodzi o naturalne drewniane podłogi na stronie www.parkietydabex.pl ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość houdrys
Nam się marzy parkiet dębowy, najlepiej bielony. Chcielibyśmy kupić jakiś dobry jakościowo w stolicy. Gdzie szukać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalina293
Jak w stolicy, to na pewno warci rozpatrzenia są Parkiet Studio, bo wybór duży, a montaż w pełni profesjonalny. Gwarancja jakości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słuchajcie, ja tez mam dylemat. Niedawno kupiliśmy dom i chcieli połozyć parkiet. Myślałam wlasnie o debowym. Ma ktos doświadczenia z ta firma http://ardi.com.pl/? Słyszałam ze maja Duzy wybor desek drewnianych, podobno jeden z lepszych prodeucentow podłog w poznaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
duży wybór parkietów dębowych oferuje firma http://solidparkiet.pl/. U nich znajdziesz różne odcienie desek dębowych, od jaśniejszych typu dąb czerwony po ciemniejsze typu dąb wędzony. Powiem ci szczerze że chodzi mi po głowie taki pomysł aby zmienić swoją brzydką podłogę w mieszkaniu na właśnie takie deski, an parkiet dębowy, który przetrwa przez wiele lat i będzie pięknie wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klientka5887
www.julomax.pl największy wybór podłóg drewnianych możliwość wyprodukowania pod zamówienie konkretnego produktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pastować i tylko pastować - chamy mogą sobie ułożyć laminat,zawsze lepszy od klepiska, jakie znają z opowiadań babci (chyba, że służyła we dworze i pastowała!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulka332
Parkiet dębowy jak jest dobrze zaimpregnowany przetrwa lata. Ja kupowałam tu: http://komfiro.pl/, mają bardzo fachowych pracowników bo wszystko mi powiedzieli o pielęgnacji, a do tego na stronie mają bloga i zawsze można do nich zajrzeć.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×