Odpowiedz na ten temat

Paskudny zapach stęchlizny

• karimata_88 2013.12.21 [22:41]
    Przeprowadziłam się do mieszkania, w którym jest kilka szaf wnękowych. Podejrzewam, że właśnie z tego powodu w powietrzu utrzymuje się lekki zapach stęchlizny, który niestety przenosi się na ubrania. Będąc na miejscu w zasadzie już tego nie czuję, ale ostatnio wyjechałam na parę dni i w innym otoczeniu zorientowałam się, że śmierdzi mi każda jedna rzecz w walizce. Czy znacie jakiś sposób na pozbycie się tego paskudnego zapachu? Może są jakieś skuteczne pochłaniacze, które można by ustawić w szafach? Spróbuję wszystkiego - bez różnicy, czy to domowe sposoby, czy jakieś drogeryjne cuda. Ktoś może mi pomóc?
  • pluto20 2013.12.21 [22:46]
    Jeśli jest taki zapach to musi być także gdzieś jego źródło-obstawiam słaba wentylację
  • karimata_88 2013.12.21 [22:49]
    Wietrzę codziennie, więc więcej w tym zakresie zrobić nie mogę. Szukam czegoś, co mogłoby ten smród pochłonąć/zniwelować. Najbardziej mnie te nieszczęsne szafy wnękowe przerażają.
  • gość 2013.12.21 [22:53]
    powinnaś je rozmontować i zobaczyć czy nie ma tam grzyba bo to pleśń jest przyczyną takiego zapachu i pochłaniacze/odświeżacze niczego tu nie załatwią. Pamiętaj też, że pleśnie są rakotwórcze.
  • karimata_88 2013.12.21 [23:06]
    A zakładając, że za szafą faktycznie coś znajdę, to jak można się tego pozbyć? Tylko remont? W ogóle, szczerze mówiąc, mam wrażenie, że one są wmurowane i niespecjalnie da się to rozkręcić. Cholera :/
  • gość 2013.12.21 [23:31]
    Ogrzewać chatę i wentylacja.
  • gość 2013.12.22 [10:26]
    jak za szafą będzie grzyb to trzeba zerwać tynki do cegły i potraktować ścianę specjalnym płynem grzybobójczym. A potem modlić się zeby zadziałał.
  • gość 2013.12.22 [10:34]
    w Leroyu, Praktikerze czy Castoramie znajdziesz specjalne płyny grzybobójcze
    są dwa rodzaje: do likwidacji grzyba i do zapobiegania
    możesz kupić osuszacz powietrza i ustawić w tych szafach czy pokojach
    sprawdz kratki wentylacyjne czy nie są zakurzone czy czymś zapchane
    drzwi w łazience powinny mieć otwory wentylacyjne
    mój mąż sprwdza otwory wentylacyjne przy pomocy zapalniczki, zapaloną zbliża do otworu i jeśli płomień kieruje w stronę otworu jest ok, jeśli kieruje się na mieszkanie to znaczy że jest ciąg zwrotny
    jeśli masz okna plastikowe to ustawiaj klamki w położenie wentylacyjne czyli nie poziomo tylko tak po skosie, lub zamontuj nawiewniki
  • gość 2013.12.22 [10:36]
    jeszcze jeden pomysł:
    w sklepach dla zwierzaków możesz kupić żwirek silikonowy dla kotów, są w opakowaniach 5 kg, możesz go wymieszać z dodatkiem zapachowym do żwirku, nasypać ten żwirek w np. stare pończochy czy skarpety i poukładać w szafach
    pewnie wyjdzie taniej niż te tabletki osuszające z Casoramy
  • karimata_88 2013.12.22 [13:41]
    Może rzeczywiście spróbuję z tym żwirkiem - dzięki usmiech.gif
  • gość 2013.12.22 [22:44]
    będziesz perfumować zwirkiem a syf za szafą zostanie...dziwne to dla mnie, ja bym taki problem starała się "wyrwać z korzeniami" a nie maskować...jak się obudzisz za kkilka lat z chorymi płucami albo rakiem to na likwidację grzyba będzie za późno...
  • karimata_88 2013.12.23 [09:43]
    Tak jak mówię, szafy są wmurowane, nie do samodzielnego wymontowania. Gdyby to było moje mieszkanie, oczywiście starałabym się pozbyć źródła, ale nie mogę po prostu rozwalić szaf i skuć tynków bez zgody właściciela. Umowa kończy się za mniej więcej pół roku i nie zamierzam jej przedłużać. A przez ten czas będę się skupiać na tym,żeby ubrania mi nie śmierdziały.
  • gość 2014.02.27 [10:22]
    Nie myślałaś o tym, że to może być za duża wilgoć w powietrzu? Ja bym Ci poleciła fachowców, którzy się na tym znają. To firma apeco. Ostatnio mojej mamie montowali wentylator. Może coś pomogą i na to?
  • gość 2014.07.09 [09:11]
    Może pop prostu masz wadliwą instalację wentylacyjną lub jest bardzo zanieczyszczona? Ja miałem podobny przypadek i okazało się, że jeden z kominów się zatkał bo jakieś ptaszki sobie tam gniazdo zrobiły. Przez to nie było ciągu w mieszkaniu i panował straszny zaduch. Jak coś to tutaj masz kontakt http://suwar.pl
  • gość 2014.08.06 [11:06]
    Instalacja profesjonalnej wentylacji to spory wydatek, ale z pewnością najszybciej i najskuteczniej rozprawi się z Twoim problemem. Jeśli będziesz szukała sprawdzonej firmy, która specjalizuje się w tego typu usługach, to polecam Ciwww.klima-venta.pl z Wrocławia.
  • gość 2014.12.18 [01:51]
    u mnie tez tak bylo. strasznie nieswieze i przytlaczajace powietrze w domu, w ktorym by sie chcialo tylko spac. Fachowiec polecil mi zamontowac wentylator bo mowil ze w mieszkaniu nie ma przeplywu powietrza. Kupilam tu http://www.amparklima.pl/ odpowiednie urzadzenie i czuc poprawe.
  • gość 2015.01.12 [13:41]
    u nas w całym mieszkaniu tak było (dość stare wynajęliśmy i trochę był problem, nie tylko w kwestii ubrań) myslę,że tak jak wyżej mówią, ozonowanie mieszkania powinno pomóc (u nas zajęli się tym stądwww.destra.com.pl/ozonowanie-pomieszczen.xhtm l ), w wielu wypadkach może tez być grzyb w takim mieszkaniu i lepiej to sprawdzić.
  • margart 2015.02.12 [21:23]
    U mnie w mieszkaniu też mieliśmy ten problem , początkowo nie wierzyła, że ozonowanie pomoże , ale rzeczywiście pomogło. http://alergia-ozonowanie.pl/
  • gość 2015.03.12 [13:37]
    najprościej pozbyć się brzydkiego zapachu zamawiając usługę ozonowania:www.airozone.pl
  • gość 2015.04.22 [14:54]
    dzięki ozonowaniu można skutecznie zlikwidować przyczyny i źródła nieprzyjemnego zapachu. www.airozone.pl
  • gość 2015.04.22 [14:59]
    Skończyłeś, reklamiarzu?
  • gość 2016.08.24 [11:40]
    to może być grubsza sprawa - możesz mieć mnóstwo bakterii w wentylacji a to jest bardzo prawdopodobne, gdyż wilgoć im sprzyja. faktycznie spróbuj ozonowania, bo nie tylko pozbędzie się smrodu ale i zlikwiduje bakterie.
  • gość 2016.08.29 [21:15]
    Żeby sie pozbyć nieprzyjemnego zapachu to dobrym pomysłem bedzie przeprowadzenie ozonowania powietrza. mi to pomogło gdy też borykalam się z problemem brzydkiego zapachu w mieszkaniu. Warto sprawdzić, taką usługę świadczy np. http://ozongenerator.pl/
  • gość 2016.08.30 [06:27]
    Ze swojej strony mogę poradzić usługi ozonowania, miałem źle działająca wentylację, ponieważ układ był zanieczyszczony i należało go porządnie wyczyścić i zdezynfekować.
  • gość 2016.09.30 [11:58]
    u nas też tak było okazało się że wilgoć zrobiła się na ścianie za kanapąsmutas.gif powodem wszystkiego była słaba wentylacja w mieszkaniu. Po zamontowaniu nawiewników problem się skończył. Mogę polecić firmę www.nawiewniki-szczecin.pl , która u nas i u znajomych montowała nawiewniki, bardzo dobrzy fachowcy.
  • gość 2016.12.05 [13:04]
    Na takie problemy najlepsze jest oznowanie, bo zabija brzydki zapach już na zawsze. Można poczytać o tym tutaj: http://www.airozone.pl/pl/ozonowanie/czym-jes t-ozonowanie.html
  • Veteniette 2016.12.05 [13:52]
    Trzeba znaleźć przyczynę problemu i nie ma innej rady. Jeżeli ona nie zostanie usunięta to nieprzyjemny zapach będzie powracał.
    http://silver-service.pl/
  • gość 2016.12.05 [13:53]
    nie chce mi sie juz tu pracowac. Jak bede mial okazje wracam. Sorry
  • gość 2017.06.26 [21:04]
    Powinnaś zainteresować się ofertą http://mador-osuszanie.com , którzy powinni odsuszyć pomieszczenie z którego śmierdzi stęchlizną i kłopot zniknie. Bardzo serdeczie polecam ich usługi, gdyż w ten sposób uratowali moją piwnicę.
  • gość 2017.09.13 [12:31]
    Zapewne masz kiepską wentylacje w mieszkaniu, najlepiej by było jakbyś cos z tym zrobiła, bo problem powróci! Polecam usługi firmywww.nawiewniki-szczecin.pl jakby kiedyś nadarzyła się taka potrzeba, poradzą również sobie z wilgocią.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...