Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Czarna Anielica

patelnia ceramiczna

Polecane posty

witam Czy któraś z Was posiada petelnię z powłoką ceramiczną? U mnie w domu zawsze używało się teflonowych. Teraz kiedy mieszkam już na swoim a mój Ukochany porysował kolejną patelnię teflonową zastanawiam się nad kupnem ceramicznej. Możecie polecić jakąś dobrą? Jak jest z jej myciem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posiadaczka patelni
co do rysowania - producent w instrukcji napisal ze niby mozna (po zahartowaniu patelni, tzn utwardzeniu powloki ceramicznej) uzywac metalowych przyborow ale na wszelkie Wu lepiej nie - czyli wykrecil sie od odpowiedzialnosci jakby sie jednak porysowala - ja nie bede ryzykowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posiadaczka patelni
druciaka bym nie uzywala do mycia, bo wszstko rewelacyjnie samo prawie ze schodzi.. co do smazenia bez tluszczu - pewnie ze mozna, ale efekt taki jak na teflonowej wg mnie z iloscia oleju nie wiemjak z mala iloscia, bo ja niestety z tych co zdecydowanie za duzo wlewaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paskuda26
tez polecam patelnie ceramiczne. kupilam taka firmy Galicja (w piotrze i pawle), dno ma strukture plastra miodu, nie jest gladkie. NIC nie przywiera, myje sie (tak, jak poprzedniczki mowily) blyskawicznie i bez najmniejszego problemu. wystarczy przetrzec miekka gabka z plynem. ogromny plus za to, ze mozna uzywac metalowych mieszadle na niej. w patelniach teflonowych bardzo przeszkadzalo mi to, ze po dluzszym uzytkowaniu przy rantach tworzyla sie taka warstewka tluszczu przyklejonego do patelni, ktory byl nieusuwalny, ze to powodowal dymienie przy dluzszym smazeniu. tu nie ma takiego problemu, w razie czego latwo to doszorowc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inna posiadaczka patelni
ja też mam ceramiczną, ale GreenPana - od grudnia. Spisuje się świetnie, jedzenie nie przywiera, a naleśniki - tylko parę kropel na początek i ani grama oleju w czasie smażenia całej miski ciasta! (zaznaczam, że dodaję trochę oleju do ciasta). Wg producenta nie jest zalecane mycie ceramicznej w zmywarce, najlepiej ręcznie. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też sobie ostatnio sprawiłam- super sprawa. i można jeść z patelni co tak bardzo lubię;-) bez obawy o porysowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dokładnie ten zestaw http://www.stylowazastawa.pl/index.php?op=produkt&pid=1123 od około roku. I mogę powiedzieć, że jestem z niego baaaardzo zadowolona. Właściwie oprócz żeliwnego woka i tego zestawu nie używam żadnych innych patelni. W tym zestawie jest bardzo przydatny mały rondelek. Naprawdę dobrze sprawdza się do gęstych sosów. Ja mam tendencję do stawiania patelni/garnków na kuchence i zapominaniu o nich więc jedna z patelni zrobiła mi się na środku odrobinę ciemniejsza. Podobno pomaga na to sok z cytryny ale jeszcze nie próbowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hej, jestem mamą 4 dzieci
Witam, nie mam w tej chwili czasu czytać dokładnie wszystkich wpisów, ale chętnie dołączę się do tematu. Mam kilka krótkich pytań do użytkowników patelni ceramicznych: - czy używacie do nich stalowych przyborów kuchennych? - czy po użyciu stalowych przyborów kuchennych pojawiły się u was rysy na tych patelniach? - czy można myć je w zmywarce? - czy są dużo cięższe od teflonowych? Dzięki za szczere odpowiedzi. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hej, jestem mamą 4 dzieci
Ok, przeczytałam wątek, ale nadal nikt nigdzie nie napisał, czy myje takie patelnie w zmywarce i czy zmieniły od tego wygląd? Nikt nie napisał też czy są cięższe od teflonowych. W ostatniej gazetce Makro reklamowane są niejakie patelnie Flonal Cookware - ceramiczne, całe białe - jednak pojęcia nie mam co to za firma i czy przypadkiem biała patelnie nie zrobi się prędko żółta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czasem myję patelnię w zmywarce i nic się z nią nie dzieje. Chociaż w sklepie mówiono mi, że przez to że w zmywarce są silne detergenty powłoka może tracić swoje właściwości nieprzywierające. Ale jak napisałam czasem nie chce mi się myć ręcznie i wrzucam do zmywary. Co do zmiany koloru powierzchni to moje patelnie (firmy Moneta) są kremowe - powierzchnia nie ciemnieje ( na jednej lekko pociemniała mi w jednym miejscu ale to dla tego, że zapomniałam o tym, że włączyłam kuchenkę i ją przypaliłam) Druga patelnia i rondelek są prawie jak nowe. Waga porównywalna do patelni teflonowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hej, jestem mamą 4 dzieci
Aha, dziękuję wam za odpowiedzi. Hanna_f, ale Moneta kremowe ma tylko wnętrze naczyń, a na zewnątrz są kolorowe z tego co zauważyłam. Te Flonala są dla odmiany całe białe (wyglądają tak, jakby powłoka ceramiczna była na całej płaszczyźnie, tak wewnętrznej jak i zewnętrznej - chociaż mogę się mylić, bo widziałam je tylko w gazetce) i wydaje mi się, że od samego kontaktu ze źródłem ciepła (a już na pewno z ogniem) mogłyby prędko stracić kolor..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olinka z Tuszynka
Kuchareczki, jeśli jeszcze nie kupiłyście patelni ceramicznej, to zachęcam do sprawienia sobie takiego naczynka- jest super! Kupiłam sobie dwie w cenie jednej ponieważ były w promocji. Firmy Moneta. Na zewnątrz jest granatowa, a w środku biała, smaży się wspaniale nic nie przywiera nie muszę myśleć o drewnianych łopatkach(jak przy teflonowej, a i tak teflonik się zajada), bo jak mam w tempie coś "upichcić" i w tym samym czasie gotuję zupę to i łyżka i widelec do przekręcenia kotlecika się nadaje!! Nie ma nawet jednej ryski! Wiadomo że nie przyciskam z siłą atlety. Zmywarka do mycia nie potrzebna ponieważ wystarczy kropla płynu do naczyń i gąbeczka jeden ruch żeby patelka była czysta i świecąca!!! Dodatkowy plusik to wiadomo kiedy się nagrzeje do 140 stopni C gdyż pojawia się na uchwycie logo. Jestem naprawdę bardzo zadowolona z tego zakupu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patelniepatelnie
a czy któraś z was, dziewczyny, kupowala patelnie ceramiczna w Biedronce? ja niestety mam same przykre doswiadczenia z garnkami i patelniami z tego dyskontu, wiec nie wiem, czy mam sie skusic na taka patelnie, czy tez dac sobie spokoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cmm
a ja mam patelnie moneta i nie wiem co robię źle bo mi na srodku wszystko przywiera. dzieje się tak od kiedy coś przypalilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patelnia na pewno jest jednym z najważniejszych sprzętów w każdej kuchni. :) Każda służy nam do tego samego - smażenia lub duszenia. Przed zakupem trzeba pamiętać o tym, jak będziemy ją użytkować: Patelnia ceramiczna nie jest najtańsza i nie można jej myć z zmywarce. Niektóre z patelni teflonowych natomiast mają cienką warstwę teflonu i łatwo ją zarysować. Dlatego przy wyborze tej drugiej, lepiej wybrać taką z kilkoma warstwami powłoki teflonowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolt
weszłam dziś do sklepu z patelniami i było kilka firm do wyoboru spośród ceramicznych: najdroższe TVS bianca 108zl za 24cm, Banquet 78zl i Ambition 48zl - nie wiem którą wybrać, skoro wszystkie ceramiczne dlaczego takie różnice w cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajednakapusta
kupilam mojej mamie komplet patelni ceramicznych Brat Maxx z grouponu, byla bardzo z nich zadowolona, ale ostatnio zaczely jej ciemniec, ma ktoras z Was podobne doswiadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od niedawna mam jedną patelnię ceramiczną. I wiem, że będę mieć więcej. Wszystko ładnie się smaży, nie przywiera, o ile kładzie się na dobrze rozgrzaną. Jedyny minus, to nie lubię na niej robić jajecznicy, lepiej się robi na teflonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gotowanie gotowanie
a w razie upadku nie rozbije sie? Albo gdyby coś cięzszego upadło na nią, np garnek, pokrywa szklana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kokoromisie
Ja mam patelnię Moneta, kupiłam ją w sumie przez przypadek, bo chciałam kupić Bioceramixa, ale zadzwoniłam do sklepu Stylowa Zastawa, skąd chciałam zamówić i akurat tego modelu już nie było, ale pani poleciła mi Moneta. Wisząc na linii wklepałam w wyszukiwarkę i oo, spodobało mi się cacko. Zaufałam pani ze sklepu, swojej intuicji i się nie zawiodłam. Wcześniej miałam patelnię ceramiczną z Carrefoura i generalnie fajnie się na niej smażyło, ale po pewnym czasie zaczęły się robić czarne rysy, po krótkim w sumie użytkowaniu nie wyglądała zbyt ładnie. Wciąż się na niej dobrze smażyło, ale wyglądała jakby miała sto lat. Moneta używam od pół roku i na razie nie widzę oznak mojego użytkowania. Ostatnio smażyłam na niej jajecznicę z kurkami i było ok. Co do jej delikatności - upadła mi raz, jak wyjmowałam z szafki, przeżyła i nic jej się nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszły uzytkownik ceramiki
Witam. Proszę mi napisać Drogie Panie czy w Waszych/już/patelniach ceramicznych właściwe nagrzanie patelni sygnalizuje zmiana koloru...rączki/uchwytu/ patelni??? Bo wyczytałem gdzieś,że wtedy rączka patelni zmienia kolor z czarnego na....czerwony. Mam zamiar zakupić patelnie firmy Delimano Ceramika Prima 20cm,w promocji,...50zł. Bedzie z tego pożytek? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hobbysta-gotujący
Mam dwie patelnie ceramiczne (26 i 28 cm) od róznych producentów. Mialem podobne obserwacje jak ktoś przede mną - po pierwszym przypaleniu zdecydowanie pogorszyły się właścicwości, częściej przylepiają się naleśniki. Nie jest to efekt braku rozgrzania - 2 i 3 tez się przylepia, a na poczatku tak nie było. Tęsknię za teflonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Papa G.
Warto mieć dobrą patelnię,ale i dobre narzędzie do odwracania, np. szczypce lub Forky i dobry tłuszcz- smalec lub olej rzepakowy, a wszystko się uda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika San
Ja kupiłam patelnię ceramiczną lamart. Ma wypukłe dno, i olej rozlewa się na boki. W trakcie smażenia na środku wszystko się przypala. Czy jest wadliwie zrobiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krysia83
Dziewczyny kupujcie patelnie ceramiczne gdyż teflon jest rakotwórczy. W USA będą go wycofywać ze sprzedaży!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam,posiadam cały zestaw ceramiczny i używam wszystkich części(patelnie,garnki) ale zawsze używam drewnianych lub plastikowych dodatków przy gotowaniu, a co do używania tłuszczu-najlepszy jest olej ryżowy no i oczywiście masło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanka1234
W lutym dostałam patelnię z pokrywką z firmy Mango telezakupy TV. Jestem bardzo zadowolona , myje się bez problemu miękką gąbką . Smażę wszystko ryby , mięso , jajecznicę. Nie pozostawia zapachów i nie zmienia koloru . Jestem bardzo zadowolona. Cena była przeszło 100 zł ale nie pamiętam dokładnie. W ubiegły poniedziałek zamówiłam zestaw 3 patelni różnych rozmiarów 249 zł. Ja mam czerwoną a zielone podobno można wkładać do piekarnika bo ma rączkę silikonową. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×