Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość inkredible

patelnia wok

Polecane posty

Gość inkredible

witam! Mam pytanie do posiadaczy takiej patelni:) Planuję zakup wok'a i czy mógłby mi ktoś napisać jaką warto kupić ... chciałam kupić taką żeliwną ale słyszałam że są jakieś problemy z gotowaniem na gazie, ale myślalam że taka jest najlepszej jakości ?? Czy jest to prawda .... a jeśli nie żeliwną to może ze stali jakąś?? eh Dzięki za wszelkie podpowiedzi:) POzdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inkredible
:) no w sumie czytałam też o nim :) używasz i jesteś zadowolona ?? i czy kupię go w każdym markecie czy muszę w jakimś specjalistycznym sklepie poszukać?? Dzięki za odpowiedź i podpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uzywam 2 zestawy Ingenio - patelnie i garnki. Samego woka nie mam, ale widzialam go \"na zywo\" - ta powloka pokrywajaca je wszystkie od srodka jest nieoceniona - nic sie nie przypali, nawet gdybys chciala, nic nie przywiera. Nawet jesli zostawisz garnek po uzyciu az jego wnetrze obeschnie, wystarczy ciepla woda, zeby wyplukac, bez zadnego szorowania. POza tym wszystkie ladnie rownomiernie sie nagrzewaja, naprawde sporo uzywam i jestem zadowolona. Wszystkie garnki ingenio widzialam w Media Markcie, w kazdym wiekszym markecie tez sa. Kosztuja troche, ale naprawde warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inkredible
OKi przekonałaś mnie :) Dzięki ogromne za radę :) Pozdrawiam serdecznie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam wok teflonowy i fakt, ze nic sie nie przypala. jest niestety 1 mankament - wok teflonowy nie dziala tak samo jak zwykly chinski metalowy wok, na ktorym BEDZIE sie przypalac, wiec trzeba szybko mieszac. ale kto chce oryginalny smak, to polecam tylko wok NIE teflonowy, z cienkiego metalu. na takim uzmazy sie najszybciej i bedzie mialo wlasnie ten fajny oryginalny podpieczony smak orientalnych potraw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wroce jeszcze do tego \"przypalania\" na teflonowej patelni/woku/garnku. Oczywisice, ze mieso da sie zrumienic, a nawet przypalic, ale na pewno nic nie przywrze do scianki i nie trzeba az tak pilnowac, mieszac itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgoda, tyle tylko ze to jedzenie z woka naprawde ma miec inny charakter/smak niz z garnka lub patelni, dlatgo uzywa sie woka. roznica polega na tym, ze z oryginalnego chinskiego woka, poniewaz jest z cienkiego metalu, bardzo szybko odparowuje woda z jarzyn/miesa, ktore na nim smazymy. to powoguje bardzo szybkie uzmazenie, doslownie momentalne, takze jarzyny w ogole nie traca swojej chrupkosci, a jednak sa przysmazone. w woku/patelni zrobionej z takiego samego materialu jak nasze europejskie garnki jedzenie sie bardziej gotuje, mieknie, poniewaz w takim woku gromadzi sie para powodujaca to nieprzywieranie itp. dobra, wyglosilam tu teorie, ktora przeczytalam w fachowym artykule i wierze, ze tak jest, bo sama mialam kiedys wok \"prawdziwy\", ale mi sie tak poprzypalal, ze kupilam teflonowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peter gabriel
Witam, jeżeli chodzi o patelnie WOK, to tylko oryginalny (stal węglowa, najlepiej ręcznie kuty co pozwala bez problemu trzymać usmażone rozmaitości na boku patelni). Trzeba tylko go zahartować i później konserwować. W prawidłowo zahartowanym WOKu jajko sadzone smażone bez tłuszczu powinno się lekko przesuwać bez przywierania ("jak po jedwabie") a poza tym smak potraw jest nie do porównania do smaku dań z innych patelni. Pozdrawiam Piotrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też uzywam woka żeliwnego, troche zachodu z nim jest, bo trzeba go przecierać oliwą, żeby nie zardzewiał, ale jedzenie jest z niego lepsze, niż z teflonu (to tak jakby porównać grill elektryczny, albo gazowy z tradycyjnym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×