Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gochalunia

Piecyk gazowy

Polecane posty

Gość Gochalunia

Przychodzą mi duże rachunki za gaz. W związku z tym mam pytanie czy piecyk gazowy ogrzewajacy wode powinien byc non stop wlaczony czy wylaczacie go a noc lub gdy jestescie w pracy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie wylaczam
ale nie sadzilam ze on "pracuje"nawet jak sie z wody nie korzysta :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gochalunia
Malutki płomień się pali nawet pomimo nie uzywania wody a przy korzystaniu z wody wiadomo ze płomień jest wiekszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie wylaczam
oj to u mnie nawet malutki plomien sie nie pali jak nie korzystam z cieplej wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gazik
Sprawdź czy piecyk był czyszczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tukasa
Nie wyłączam piecyka, bo on i tak przecież nie ogrzewa wody kiedy chodzi, tylko wtedy kiedy ją puszczasz.. Wysokie rachunki mogą wynikać z tego, że puścili Ci w rury kiepski gaz (a raczej mieszankę), której zużywa się znacznie więcej, żeby ogrzać określoną ilość wody, niż tego normalnego gazu. Licznik kręci się wtedy niemiłosiernie szybko... Podczas ostatniej zimy miałam właśnie tak i rachunek za gaz był zabójczy. Niestety nie jesteśmy w stanie sprawdzić tego żadnymi domowymi sposobami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie wylaczam
ja mam sprawdzic czy autorka tematu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada10000
W nowszych piecach nie pali się płomień, jak nie jest włączona ciepła woda. Zapala się automatycznie przy odkręceniu wody. Ale stare modele miały coś takiego. Nie sądzę, że jest to duży koszt. Ale sprawdź i przez jeden okres rozrachunkowy wyłaczaj i zobaczysz ile zaoszczędzisz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gazik
może gaz się ulatnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie wylaczam
no wlasnie.moj chyba jest nowszy bo jak nie korzystam z cieplej wody to piecyk nie pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gochalunia
Ktoś może jeszcze zabierze głos w powyższym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten płoniem, to świeca i w starszych typach pieców C.O. powinna się palić(samo palenie się świecy nie pochłania dużej ilości gazu), może piecyk posiada złe dysze, może trzeba go wyregulowac a może tak jak to już wcześniej ktoś zauważył dostarczają Ci mało kaloryczny gaz...? pozdrawiam - córka specjalisty d/s projektowania sieci i instalacji gazowych :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgfhgfhfhgf
Mi kiedyś majster - gazownik powiedział że w starym piecyku z dużym płomieniem zużycie gazu może być spore nawet od samego płomyczka. Kazał spróbować wyłączać piecyk na noc i jak się idzie do pracy. Zresztą spisz dokładny stan licznika jak wychodzisz na cały dzień i po powrocie. Potem możesz przemnożyć przez cały miesiąc i będziesz miała jakis obraz tego niewykorzystanego zużycia. Jak będzie spore, może warto kupić na raty nowy piecyk gdzie świeczka się włącza dopiero przy poborze ciepłej wody? A gaz teraz puszczają beznadziejny... 0 calorii :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leszek elektryk
proponuję zmienić piecyk na bardziej nowoczesny z samoczynnym zapłonem.:)to dobra inwestycja , jest bezpieczniejszy .Jednak na poczatek lepiej gasić ,,swiecę ,, po licho ma sie palić :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mam od niedawna
piecyk bo wynajęłam mieszkanie i nie znam się na nim i może mi ktoś powiedziec czy ma znaczenie jak jest ustawione to pokrętło z czerwonym paskiem? tam jest min i max i mam ustaiwone na środku a jak jest najlepiej żeby było ekonomicznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie sie wprowadzilam na stancje i mamy teraz taki piecyk. Jego zapalanie jest ciut problematyczne (guziczek nie dziala i poslugujemy sie zapalarka), trzeba zdjac pokrywe i przytrzymac plomien dosc dlugo, zeby sie utrzymal potem, a nie zgasl od razu. Dlatego mamy go caly czas wlaczony. Nie mam jeszcze pojeci, ile nas to moze kosztowac, ale w zeszlym roku przy tej samej liczbie osob mielismy bojler i rachunki za prad byly straszne - licze, ze w tym roku bedzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do---------> też mam od niedawna jeśli pokrętło ustawisz na maximum, wtedy z kranu będzie leciał wrzątek, jeśli jest na środku woda powinna być bardzo ciepła lub gorąca,ale nieparząca. To pokrętło służy do regulowania wielkości płonieni, czyli do regulacji ciepłoty wody :-D.(im większe płonienie, tym woda cieplejsza) pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ma to wpływ
na wysokość opłat za gaz? jesli leci wrzątek to więcej sie płaci za gaz czy tyle samo co jak leci woda gorąca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrzątek -większe spalanie to chyba oczywiste:-D jak nie chcesz się poparzyć odkręcając kurek z ciepłą wodą, to radzę ustawić pokrętło na środku skali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprawdź sobie jeszcze http://zakladgazowy.pl/ bardzo dobra jakość za rozsądną cenę. Sprawdzają się znakomicie no i podoba mi się także to, że grzeją bardzo wydajnie. Polecam jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz co, no po prostu musisz zainwestować w piecyk gazowy nowej generacji, który aż takich kosztów po prostu nie będzie ci generować, ja polecam ze swojej strony http://zakladgazowy.pl/ bardzo fajna jakość za rozsądne ceny. No i doradzają, co dla mnie jest niezwykle istotne. Wszystko na duży plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dobrej jakośc****ecyk jest tutaj http://zakladgazowy.pl/ naprawdę można i warto zaufać tej firmie. Bardzo dobra jakość za rozsądne ceny.Polecam jak najbardziej również ze względu na doradztwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×