Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aparatka na całego

Pieczone ziemniaki

Polecane posty

Gość aparatka na całego

Mam pytanie,zamierzam na imprezie podac pieczone ziemniaki z sosem czosnkowym jako dodatek.i tak,ziemniaki myje kroje i zawijam w folie,tylko jaka przyprawa je doprawić(niemam przyprawy do ziemniaków) moze bazylia,oregano? co do sosu,czy moge zrobić z jogurtu plus czosnek plus sól i bazylia z oreganem?Bardzo prosze o porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sos czosnkowy ja robie z jogurtu naturalnego i czosnku, solę do smaku. Raczej oregano i bazylia, jakoś mi nie pasują. Ziemniaków nie opiekam w folii. Wcześniej je obgotowywuje w osolonej wodzie. Odcedzam i wysypuje na blachę, natłuszczoną oliwą. Nie daję żadnych przypraw. Ale jak chcesz to możesz dać takie jakie lubisz. Aha co do ziemniaków w łupinach. Jeśli je kroje i obgotowywuje, to kroje obrane i pokrojone w ćwiartki. Ale jeśli w łupinkach to w całości, owinięte w folie aluminiową. Bez przypraw, bez soli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak z ogniska
Ziemniaki średniej wielkości pokroić na ćwiartki, poukładać na dobrze naoliwionej i posypanej kminkiem blasze. Wstawić do zimnego piekarnika na najwyższą półkę - tuż pod grzałkę w piekarniku (elektrycznym). Nastawić temperaturę 175 - 200 stopni (tyllko górną grzałkę). Piec 40-50 min. Specyfika tego przepisu leży nie tyle w doborze składników, ile w odpowiedniej obróbce termicznej ziemniaków - aby ziemniaki były smaczne należy przed właściwą obróbką termiczną w wysokiej temperaturze potraktować je przez ok. 30 minut temperaturą 60 stopni C. Zachodzą wtedy jakieś procesy chemiczne w skrobi. I zasada ta dotyczy zarówno gotowania, smażenia w głębokim oleju oraz pieczenia. Ziemniaki wychodzą rewelacyjnie - miękkie w środku, skórka lekko twarda i chrupiąca. Spróbujcie sami. I NIE ZAWIJAJCIE W FOLIĘ!!!! - mają potem obrzydliwy metaliczny posmak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak z ogniska
Zapomniałam o najważniejszym: Ziemniaki przed pokrojeniem wyszorować dobrze szczoteczką i piec ze skórką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Raa
Umyte, pokrojone na duże fryty wrzucam do miski i dodaję trochę oliwy lub oleju, sól, trochę czosnku, tymianek i rozmaryn/suszone/. Mieszam to wszystko i wykładam na dużą blachę z piekarnika lub na papier do pieczenia/nie trzeba wtedy myc blachy/. Wkładam do piekarnika 200 stopni ok, 40 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knmnfndfmfndfmnbfdm
to bardzo niestosowny temat w obliczu żałoby po tragedii która spotkała pana Kaczyńskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moncia84
jeśli chodzi o dobre sosy do tych pieczonych ziemniaczków polecić ci mogę uniwersalne przepisy na dipy na takie okazje: http://www.klubdobrejenergii.pl/przepisy/przekaski.html/32/Imprezowy_zestaw_dipow/ a dodatkowo znajdziesz na tej stronce też przepis na pyszną zapiekankę z ziemniaków:) naprawdę polecam: nie dość,że prosta do zrobienia to naprawdę pyszna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o sos czosnkowy - najważniejsze, byś kupiła nasz krajowy czosnek, a nie badziew z dalekiego wschodu. (naprawdę, zupełnie inny aromat). a co do konkretów - jogurt naturalny i majonez, w proporcji 3:1, jeśli robisz miseczkę 400ml sosu, to do tego łyżeczka octu, płaska łyżeczka cukru, najlepiej cała główka czosnku (w przypadku dobrego czosnku wystarczy pół główki - ok 5 ząbków), wsjo wymieszać i doprawić solą do smaku. ach, no i co ważne - najlepiej użyć majonezu kieleckiego - PYCHA! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×