Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gotująca poczatkująca

pierogi- ile sztuk wychodzi z 1 kg mąki?

Polecane posty

Gość gotująca poczatkująca

pytanie jak wyżej. chcę zrobić z kapustą i grzybami, ile kapusty i grzybów na ten 1 kg mąki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cfrefdersfserff
mi wychodzi około 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cfrefdersfserff
teraz zrobiłam około 80 pierogów, ale mi wychodzą różne raz małe, raz większe jak nie mam siły dobrze rozwałkować tak więc teraz na ciasto zużyłam 1,5 kilo mąki plus oczywiście mąka do posypywania na stolnicę a na tą ilość miałam 3 kilo kapusty kiszonej, około 30 dag grzybów suszonych, 2 duże cebule, wiadomo tłuszcz, ja akurat dałam kostkę smalcu, ale jak chcesz postne no to olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robię małe,więc
wychodzi mi ponad 100 szt. - tych od szklanki to tak ok 50 - 60. Myślę,że wystarczy jak ugotujesz ok 1,5 kg kapusty i 20 dkg grzybów,jeśli zostanie ci farszu to małe zmartwienie,zawsze możesz go zawinąć w ciasto francuskie lub z kruchego zrobić kapuśniaczki lub krokiety zrobić.Do tego pewnie będziesz maiła barszczyk do uszek,więc do krokietów jak znalazł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 250 pierogów to przesada
żartujesz sobie, to podpucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żadna podpucha
tyle robię :D lubię cienkie ciasto i dużo farszu. Robię pierogi na wigilię i obiad na pierwszy dzień świąt plus "na wynos" dla 3 rodzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gnytj5yjh5
mnie z kilograma wychodzi około 70 pierogów- do tego szklanka mąki dodatkowo do podsypania. Robię z maszynki, czyli tego kółka co się wycina ciasto, a potem ono skleja po zaciśnięciu (nie wiem jak się nazywa). Znam takie kobiety, które robią pierogi na święta od większego kieliszka, czyli takie jak uszka i wtedy pewnie wyjdzie dobrze ponad 100, a nawet ze 150, ale nie ma szans na 250 z kilograma mąki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna pierogi
.. ciekawostki piszecie, mi z kilograma maki wychodzi 3,5 kg pierogow, okolo 120 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale p******ish Malinowa Dolina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kapusta kiszona 1 kg grzyby suszone 200 g olej 100 ml mąka pszenna 1 kg ciepła woda 0,5 litra cebula 3 sztuki masło 1/2 kostki sól Kapustę odsączyć, pokroić i ugotować w niewielkiej ilości wody. Uprzednio namoczone grzyby ugotować, drobno pokroić i wraz z wywarem dodać do gotującej się kapusty, chwilę razem gotować i odstawić do wystygnięcia. Pokrojoną w kostkę cebulę usmażyć na maśle i połączyć z kapustą i grzybami. Doprawić solą i pieprzem i olejem. Przesianą i posoloną mąkę połączyć z wodą i zagnieść ciasto. Ja ciasta nie wałkuję na 1 duży placek tylko kulę dzielę na mniejsze kawałki,robię z niej w miarę równe wałki,kroję na małe kawałeczki i osobno wałkuję placuszki,wyrabia się w ten sposób wszystkie ciasto,bez ponownego zagniatania i wałkowania:) z tej porcji wychodzi mi około 12 pierogów,robię nieduże:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 kg mąki wychodzi ok 130 pierogów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja z kg mąki robię 170szt. I obojętnie jakie by to były pierogi i robię trochę większe jak szklanka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:O z kilograma maki 60 pierogow ? To jakiej one s grubosci ? Ja robie z 0,5 kg maki 60-80 pierogow - zalezy jak mi ciasto wyjdzie..jak dobrze to wykorzystuje kazdy kawalek, jak srednio to po 2 zagnieceniu odkladam na bok bo byloby za twarde... Z kilograma wyjdzie mi 120-130 zazwyczaj... ale ciasto cieniusienkie i pelno farszu w srodku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ada

Wideo przepisy każdy coś znajdzie dla siebie -->>>  gotujznajlepszymi.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×