Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość helloooooo3333

pleśń na ścianie.proszę o pomoc

Polecane posty

Gość helloooooo3333

mamy na zewnętrznej ścianie przez ścianę i przez róg pleśń.na tej ścianie stoją meble.czy macie jakieś dobre sposoby na zwalczenie pleśni? moja mama mówiła byśmy przestawili meble na inną wewnętrzną ścianę gdyż na tej nie dochodzi powietrze i słońce,mój mąż nie chce.co robić poradźcie.proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dyzio_mizio
pufas doraznie, jak zrobi sie ciepło trzeba zdiagnozowac problem co jest nie tak i ew. zmodernizowac, naprawic. plesn jest tylko objawem jakiegos wiekszego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dyzio_mizio
oczywiscie odsunac meble by była cyrkulacja powietrza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karri
odsunąć, ciekawe skąd tam wilgoć jest i zlikwidować to! są środki ze żrącymi substancjami do wymywania tego ale jeżeli wilgoć jest to to wróci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska2112
ooo problem jest wielki. Zazwyczaj:) Ja tez mam duzo plesni w domu (nigdy nie bylo, dopiero tej zimy sie pojawila). Nie wiadomo dlaczego. To stary dom, ma 50 lat. Wszystko wyremontowalismy, nowe okna, drzwi, parapety, kaloryfery, sciany, gipsy. Prawdopodobnie jest zbyt szczelnie:) I brakuje ocieplenia calego budynku. Prawdopodobnie po zrobieniu ocieplenia problem ma ustapic. Rzekomo trzeba czesto wietrzyc, ale to nic nie daje, bo wietrze dosyc dlugo, codziennie. Umyj te meble i sciany. Kiedys ktos mi powiedzial, ze skórką od chleba schodzi. Fakt, ale na krotko. Sa rozne preparaty do czyszczenia, smierdzą, wiele stosowalam a problem znow wyszedl. Pojawila sie tez sugestia, ze gips ciagnie wilgoć z zewnatrz, nie majac ocieplenia od zewnatrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pleśń nie powstaje nawet za meblami tak sobie chyba że z tych mebli coś się sączy albo trzymasz tam akwarium. Parter ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska2112
No napewno nie pojawila sie na meblach, tylko najpierw na scianie. Ze sciany grzyb przeszedl na meble i zżera. Podobno po usunieciu z wierzchu problem zostaje w srodku sciany, i trzeba skuwac tynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pleśń powstaje z wody. Jakaś woda przesącza się przez ścianę i żaden środek nie pomoże na długo. Zacieka z deszczu albo odpukać jeśli parter może wchodzić przez fundament a wtedy qpa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maarylka12
Według mnie najlepszym preparatem do usuwania pleśni jest środek o nazwie Savo. Wystarczy popsikać i poczekać - posiada on właściwości wybielające więc powinny znikną brzydkie ślady pleśni. Niestety śmierdzi wiec po tym zabiegu trzeba dobrze przewietrzyć pomieszczenie. Użycie tego preparatu jednak załatwi problem tylko na chwile ponieważ gdy dom nie jest ocieplony to po jakimś czasie ta pleśń znowu się pojawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maarylka12
Polecam preparat o nazwie Savo - dobrze usuwa pleśń, znika również ze ściany ponieważ ma właściwości wybielające. Niestety efekt ten jest krótkotrwały bo po jakiś czasie i tak pleśń wyjdzie jeżeli nie ma odpowiedniego zabezpieczania budynku przed wilgocią. Po użyciu tego preparatu należy przewietrzyć pomieszczenie ponieważ niestety śmierdzi. Takie odgrzybianie wydaje mi się dobrze zrobić na wiosnę. Bo swobodnie można wietrzyć pomieszczenia a poza tym pleśń raczej wychodzi w okresie zimowym wiec jeżeli pozbędziemy się jej na wiosnę to powinna się dopiero pojawić w zimie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAVO rewelacja! Jeśli masz ścianę w kolorze to stracisz ten kolor ;) W każdym razie środek dobry,śmierdzi niesamowicie ale na jakiś czas będziesz miała spokój. Ja w każdym razie psikałam nim w łazience jak mnie sąsiad zalał,nie mogłam osuszyć ściany i pojawił się grzyb. Niestety grzyby się odnawiają.Najlepiej gdyby budynek był ocieplany,trzeba grzać w pokoju by nie było wilgoci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noningd
dikladnie, Ace jest rewelacyjny. W wynajmowanym mieszkaniu porzadnie wytarlam nim sciany i przez rok nie wrocila plesn. A byla ogromna. Jak jest teraz nie wiem, bo tam juz nie mieszkam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko, że samo usunięcie grzyba ze ściany nie rozwiąże problemu wilgoci. Jeśli dom jest wilgotny to grzyb będzie regularnie się pojawiał. Trzeba szukać problemu u źródła czyli złej hydroizolacji domu/mieszkania. Zobaczcie sobie lepiej na firmy takie jak hydroizolacje.pro które się zajmuja takimi tematami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikrunis
Ja nakleiłam fototapetę i na razie mam spokój :D moje cudeńko kupiłam na www.redro.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tezyriuszeq
No to pewnie musisz tę tapetę co miesiąc zmieniać :) Takie rozwiązania jak i pochłaniacze wilgoci czy środki chemiczne to według mnie rozwiązania tymczasowe. Moim zdaniem lepiej zainwestować w porządną wentylację. http://wentylatorysklep.bravesites.com/ tu dostaniesz sprzęt wysokiej jakości i w końcu usuniesz przyczynę a nie tylko widoczne skutki na krótki czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slawektur
Najlepszym środkiem na wykwity grzyba w mieszkaniu jest Pufas .Spryskać ,poczekać godzinkę ,zmyć.powtórzyć jeszcze raz,po wyschnięciu pomalować śnieżką lateksową z dodatkiem silikonowym. Jeśli dach (stropodach) i ściany nie zostaną docieplone to temat będzie się powtarzał w miejscach przemarzania.Nie pomoże żadne wietrzenie! Fugi i silikony obficie spryskać zostawić na 10 godzin,zmyć starą gąbką i to jeszcze raz powtórzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slawektur
Najlepszym środkiem na wykwity grzyba w mieszkaniu jest Pufas .Spryskać ,poczekać godzinkę ,zmyć.powtórzyć jeszcze raz,po wyschnięciu pomalować śnieżką lateksową z dodatkiem silikonowym. Jeśli dach (stropodach) i ściany nie zostaną docieplone to temat będzie się powtarzał w miejscach przemarzania.Nie pomoże żadne wietrzenie! Fugi i silikony obficie spryskać zostawić na 10 godzin,zmyć starą gąbką i to jeszcze raz powtórzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam zapoznać sie z ofertą mellerud.com.pl odnośnie pleśni. Napierw pleśń usunąć,a potem miejsce zabezpieczyć :) U mnie podziałało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika 86
Moim zdaniem najlepiej odezwać sie do specjalistów. Ja miałam ten sam problem co Ty. Zadzowniłam do firmy izolacyjnej hydroizolacje.pro poprosiłam o poradę i powiedzieli co mam zrobic. Teraz zajmują się hydroizolacją u mojej siostry, bo właśnie buduje sobie dom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli chodzi o walkę z pleśnią to u mnie ostatecznie udało się z tym rozprawić firmie hydroprofil tym bardziej że trzeba pamiętać że nie można tego lekceważyć bo jednak to może prowadzić do wielu niebezpiecznych chorób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsza rzecz - pleśń powstaje z wilgoci, jeżeli masz kogoś w rodzinie kto ma osuszacz to pożycz, przydaje się. Musisz pamiętać również o częstym wietrzeniu mieszkania, a jeżeli chodzi o preparat przeciw pleśni to ja zdecydowanie mogę polecić produkty z tego sklepu: http://www.subiopolska.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
są specjalne preparaty na pleśń, tylko to większy problem w przyczynie jej powstawania - złej wentylacji z którą jest już dużo gorzej walczyć. Najlepiej byłoby zamontować rekuperację http://www.rekuperacja.waw.pl/rekuperacja/ wtedy już nie mowy o wilgoci. Inaczej prędzej czy później ta pleśń będzie się pojawiać, sąsiadka miała podobny problem, myła ściany, smarowała, malowała od nowa a za pół roku wszystko od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Być może powinnaś zająć się odpowiednią wentylacją. U mnie zajęła się tym firma http://kes.net.pl/ i wszystko było w najlepszym porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie odgrzybianiem "zdejmowaniem" pleśni na ścianie zajmowała się ekipa z hydroizolacje.pro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zamontuj nawiewniki i problem zniknie. Dobrą firmą jest www.nawiewniki-szczecin.pl, nam tą firmę polecił znajomy, świetni fachowcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z grzybem świetnie poradzi sobie ozonowanie. Polecam ludzi od airozone.pl bo są dostępni praktycznie od zaraz, nie mają wygórowanych cen i przede wszystkim są skuteczni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Korzystałem z ich usług i rzeczywiście ozonowanie to świetny pomysł na takie problemy. Muszę przyznać, że ekipa jest bardzo profesjonalna, nie mam nic do zarzucenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktoś wcześniej napisał, że zakleił grzyba tapetą i ma spokój...to chyba najgorsza rzecz jaką można zrobić. Trzeba najpierw to zedrzeć i oczyścić, a potem zaizolować masą zawierającą środek grzybobójczy https://youtu.be/VWdT0InNTM4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×