Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bosa_

po slubie wspolne konto czy nie?

Polecane posty

Za kilka dni pobieramy sie i chcialabym uslyszec od Was jak rozwiazaliscie ten problem. Mysle, ze lepiej byloby miec wspolne konto, ale z drugiej strony.......sama nie wiem, prosze o Wasze opinie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze jest miec wspolne konto na pewne wydatki ale tez oddzielne by sie przydale, a trzy konta to juz ok. 150 zl rocznie w plecy za utrzymanie. Jesli macie do siebie zaufanie, ze zadne z was nie wpdnie na pomysl wydania sporej sumy pieniedzy bez wczesniejszego uzgodnienie to polecam wspolne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko osobne konta. Wspólne to jest fajne, ale do pierwszych tarć, nawet takich malutkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko osobne konta. Wspólne to jest fajne, ale do pierwszych tarć, nawet takich malutkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my mamy współne-jeśli nie ufa się partnerowi w kwestiach finansowych,to po co za niego wychodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdecydowanie osobne- przeciez bedziesz chciala ukryc cene markowego futra, i co wtedy:) lepiej sie nie klocic sie o wydawanie pieniedzy- osobne konta zapewnia wam spokoj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my mamy wspólne
i do tego ja mam swoje osobne o którym mój mąż nie wie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie ze wspolne konto ,a po dwoch miesiacach malzenstwa w ramach prezentu partnerzy zakladaja Sobie osobne konta,aby mogli wplacac na nie drobne sumy ktore beda przeznaczane na wzajemne prezenty :) Pozdrawiam Malzenstwa te ktore jeszcze sie nie rozpadly oraz te w ktorych juz niebawem to nastapi ze wzgledow finansowych hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziekuje za Wasze wypowiedzi:) Jesli chodzi o zaufanie to mamy, od jakiegos roku zyjemy wspolnie, tylko kazdy mial osobne konto, jak do tej pory n9igdy nie bylo problemu, raz placil On raz ja i mniej wiecej wychodzilo na jedno. Ale teraz po slubie mysle, ze byloby prosciej, nie mowilibysmy hna zakupach, teraz ja zaplace, tylko placilibysmy z jednej karty i to samo z rachunkami. Bardziej obawiam sie o takie rzeczy wydawaloby sie prozaiczne, takie jak np.prezenty:) Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my mamy wspólne, moim zdaniem takie konto jest nizbędne, płaci się z nigo za wszystko z czego korzystamy wspólnie, rachunki, jedzenie itd. osobne konta nie są nam potrzebne, bo dość dobrze dogadujemy się jesli chodzi o wydatki. zresztą jeszcze kilka miesiący przed slubem podpisaliśmy w banku umowe na mocy której jego konto stało się wspólne. tak jak jest narazie jest ok. zobaczymy co bedzie dalej, grunt to umieć usiąść i spokojnie porozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sweet pink_____>dzieki:) A mozesz zdradzic ile lat jestescie po slubie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my też odkąd pamiętam :) , mamy wspólne konto. zresztą odkąd jesteśmy razem wszystko jest wspólne mieszkanie, samochód , pieniądze, nawet dzieci :D wspólne konto, a tym samy większe, bo zsumowane dochody są niekiedy przydatne chociażby w momencie zaciągania kredytów, czy jakichś większych zakupów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rok z kawalkiem dopiero jestesmy po ślubie, stąd to \"narazie jest ok\". nie zabardzo wyobrażam sobie sytuację żebysmy mieli osobne konta i narazie nie zanośi się na to żebyśmy chciel coś w tym układzie zmieniać. acha i jeszcze narazie zarabiam tylko ja, reszta kasy to stypendia i ewentualna pomoc od rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×