Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 70lukrecja

Podłoga - porady!

Polecane posty

Gość 70lukrecja

Waham się między panelami, a parkietem. Chodzi o położenie podłogi w całym mieszkaniu. Jakie macie doświadczenia z panelami, parkietami? Jakieś porady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za parkiet drożej zapłacisz ale będziesz miała go na lata, jeżeli nawet się zniszczy to wycyklinujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrych paneli nie trzeba cyklinować, bo wytrzymają tyle co parkiet 2 x cyklinowany panele łatwo i szybko sie układa, są tańsze, jest większy wybor kolorów i wzorów, wygląda nowocześnie i nie problem wymienić jak się znudzą, albo zniszczą parkiet wygląda staroświecko i solidnie, podnosi tzw. prestiż wlasciciela no i tyle plusów widzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POLINALA
jak remontowałam dom też nie mogłam podjąć decyzji, ale w końcu wybrałam panele, bo wyszlo mi taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izadobiasz
Też wymieniałam podłogi na panele. W DDD w Poznaniu znalazłam dąb naturalny, który idealnie pasował do wystroju mieszkania i nie chciałam już kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parkiet lub deska fajnie wygląda w sypialni, do pokojów dziennych raczej panele. Przestrzegam przed tanimi - wyleje się coś i się panel może odksztalcić. Cyklinowanie parkietu to sporo kurzu - czyściej montuje się panel. Witex w swojej ofercie ma fajne panele🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turcyjka
Parkiet będziesz mieć na lata nie zarysuje się tak jak panele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdsfs
a może deski>? parkiet staroświecki; panele raczej szajskie, wszystko na nich znać,cieżko umyć żeby smug nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz możliwość rozważ opcję parkiet lub deska. Jest sporo możliwości i propozycji na rynku. Drewno to jest to! Naturalne, i nawet podniszczone zawsze wygląda pięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak sam(a) bedziesz klasc, to panele. moim zdaniem najladniej wygladaja deski, ale trzeba przybijac, panele kleisz. a parkiet to jezeli masz dom/mieszkanie w stylu retro lub klasycznym. ja wole wyglad desek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszelkie drewno w pokojach dziennych się szybko zniszczy - widzałem nawet że lapaczo nie daje rady, zaprosisz gości i co ? każesz im zgodnie z polską tradycją gościnności zdjąć buty ? dlatego idealny jest panel (no chyba że chcesz mieć eleganki gres, ja tak zrobiłem ale tylko dlatego że po prostu lubię taki styl i często po pokoju dziennym łażę w butach) -deska tylko do sypialni gdzie chodzisz boso albo w kapciach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
wybierz deskę barlinecką -moc wzorów ,nie musisz cyklinować ,lakierować ,układa się jak panele ale na szczęście to nie jest plastik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfghjkl
Mnie panele kojarza sie z bieda.W biedniejszch domach ,mieszkaniach zakłada sie panele.Drewno jest szlachetne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tani panel jest nieelegancki (kolorystyka/wzór/system łącznia/wyciszenie) ale przy panelach za ca 100 pln za m2 o efekcie biedy nie można mówić - zresztą to kwestia gustu ale podloga z drewna po 3-4 latach jej użytkowania nie będzie piekna. Jeśli więc chce się uniknąć efektu biedy to po prostu należy ją regularnie co 3-4 kłaść na nowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz mozna kupić świetną
podłogę: tzw finishdeskę czyli jest to panel drewniany trójwarstwowy - żeby się nie odkształcał, lakierowany już i utwardzony UV. Układa się to na klej. Szlachetność drewna i wysoka wytrzymałość. Polecam szczególnie z firmy Jawor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy to nie jest obojętne ? teraz mamy taki wybór materiałów , że możemy wystrój mieszkania zmieniać co jakiś czas gdy nam się znudzi , więc wybrać ładne , nie za tanie i nie za drogie i "voila"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reddddd
Parkiet wcale nie musi wygladac staroswiecko. Znajoma ma swietny salon w nowoczesnym stylu z parkietem. Wszystko razem elegancko pasuje. Przekonanie, jakoby parkiet mial "podnosic prestiz wlasciciela" troche mnie rozsmieszylo. Takie myslenie pochodzi chyba z czasow PRL-u. Tesciowa niedawno cyklinowala parkiet i powiedziala, ze nie bylo prawie wcale kurzu. Dla mnie parkiet to same plusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiueiwue
ale podloga z drewna po 3-4 latach jej użytkowania nie będzie piekna. chyba po 30, 40? Ja mam u siebie takie deski z lat 30 jak budowano dom, wystarczy je co 15 lat wycyklinowac i nic nie wygląda lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drewniana podłoga zawsze wygląda ładnie a jak się zniszczy to faktycznie można ją wycyklinować i będzie jak nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zamówiłam kilka lata temu podłogę z http://www.parkietstudio.pl/ Mam ją do dziś, bez cyklinowania, wygląda rewelacyjnie. Nigdy już nie zdecyduję się na panele, bo to badziew jest okrutny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam sobie położyłam deskę z http://www.finishparkiet.pl/, nie mam w planach babarać w remontach. Meble wymienić to jedno, a wymieniać podłogi - to drugie. I nic mnie już nie przekona do paneli, miałam i panele, i podłogi drewniane i wybieram drewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli oczekujesz od podłogi, że nie zarysuje się nigdy od kapcia czy w trakcie normalnego użytkowana, to nie decyduj się na drewnianą podłogę. Ona piękna i uroku nabiera dopiero w trakcie użytkowania. Ja zamówiłam kilka lat temu podłogę z http://www.nelaone.pl/ jestem w niej zakochana do dzisiaj. Co z tego że ma rysy, każda rysa to jakaś historia :) Daje w moim domu przytulność i miękkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znajoma położyła 10 lat temu parkiet i po kilku latach klepki zaczęły się odklejać, porobiły się szpary, zarysował się my w tym samym czasie w swoim mieszkaniu daliśmy panele, nie są zniszczone w żadnym pomieszczeniu, nawet na korytarzu gdzie często wnosi się piasek itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w mieszkaniu podłogą zajęli się fachowcy z www.ardi.com.pl. Zrobili mi wysokiej jakości podłogę z desek jesionowych. Wygląda świetne, łatwo się je czyści, więc na nic nie mogę narzekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Parkiet dębowy, http://exfloor.pl/kat3_parkiety.html zobacz tutaj, cudowne odcienie. Podłoga drewniana jest bardzo dobra, nie niszczy sie tak szybko, jeśli położymy dobra ochronną warstwę to nic się jej tak szybko nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×