Odpowiedz na ten temat

Pomocy!!! jakiś skuteczny sposób na KRETA!!!

• Zosia radosna 2016.11.27 [20:46]
    To pewnie oburzające co myślę.... ale coś takiego jak trucie (i skazywanie na umieranie dalekie od komfortowego) zwierzaka tylko dlatego, że jest nieco uciążliwe... nie podoba mi się. Raczej przeraża beztroską.
    Nasuwa mi się (wybaczcie) takie mocne skojarzenie... Rzeczywiście mocne. Jakie męczące potrafią być nasze dzieci....
    Niektóre dostają po pupie. A potem znowu rozrabiają, przeszkadzają, przynoszą wstyd, złe stopnie, czasem kłamią. Moje własne dzieci... Jak każda mama martwiłam się czy zdadzą maturę. Znowu się nie uczą, i... takie tam... Gdy teraz sięgnę pamięcią - zdecydowanie wolałabym mieć trawnik przypominający powierzchnię księżyca niż zmartwienie o dzieci. Walnęłam młotkiem w klawisze telewizora... smiech.gif . No przynajmniej łatwo zlikwidowałam przeszkadzacza. Jakaś delikatna jestem. Fakt. Kratów mi szkoda, krów, świń, ptactwa, co im się dzioby ucina - żeby grzeczne było... Ech, mogłabym tak jeszcze długo panoszyć się z tą swoją delikatnością... Tabletką w kreta... :/ A jak ludzie się duszą (różne powody, najczęściej choroba) - to już trzeba ich żałować. Fakt - trzeba. A zwierzak? Ach, to (czy ja wiem, znowu mam przepraszać za mocne słowa?) małe, malutkie myślenie: "JA lubię wygodę..." JA......
  • gość 2016.11.28 [16:06]
    Oto tradycyjne metody pozbycia się kretów i przyczyny dla których musiałeś szukać nowych sposobów:
    sierść psa (pies jest jego naturalnym wrogiem)
    karbid, nafta, spaliny i inne środki zapachowe –
    zalewanie wodą –
    opryski trawnika substancją chemiczną –
    pułapki zwykłe i pirotechniczne –
    wiatraczki, butelki na kijach itp. -
    urządzenia dzwiękowo wibracyjne-ten okazał się jako jedyny skuteczny
    odstraszacz który kupiłem nazywa się: odstraszacz kretów Maxkret -nie namawiam,kto chce niech sprawdzi w google
    pozdrawiam
  • Nadix 2016.12.29 [10:45]
    Witam, ja w moim ogródku zamontowałam http://siatkiplastikowe.com.pl i przez całe lato na trawniku nie widziałam żadnej kretowiny usmiech.gifusmiech.gif Dlatego jak najbardziej mogę polecić siatkę na krety smiech.gif
    edytowano 2016.12.29 [10:48]
  • Maroczia 2017.01.05 [15:44]
    Pamiętam że u mnie pomogła siatka na krety, dlatego też polecam to rozwiązanie. O tym jak działa taka siatka możesz przeczytać między innymi tutaj http://ek-pro.pl/siatka-na-krety-co-to-jest/ . Szczerze mówiąc nie mam pojęcia czy jest lepszy sposób na krety,
  • Zosia radosna 2017.01.08 [15:15]
    Jest lepszy, bo działa tez na mszyce a jest niegroźny dla środowiska... Ale to nie siatka... jezyk.gif
  • daria99999 2017.01.19 [11:43]
    Ja zamawiałam siatki, były z bardzo mocnego materiału, no i u mnie się sprawdziły, nie ma co truć zwierząt, takie rozwiązanie jest jak najbardziej skuteczne, polecam poczytać o tych siatkach http://wladyslawzamoyski.pl/pozbyc-sie-kreta- sposobow/
  • gość 2017.02.17 [16:42]
    Z innej strony – przestroga !!!
    Z przerażeniem zauważyłem, że na Allegro, OLX itp. Sprzedaje się na skalę można powiedzieć masową, preparat Quickphos jako ,,taki tam sobie środek na krety i nornice”. Podobnie rzecz ma się z polecaniem go na forach. Oto kilka prawdziwych informacji.
    Dla wszystkich rozważających zakup cytuję wycinek informacji o produkcie zawartej w zezwoleniu na obrót wydanym przez MRiRW. Dodać jeszcze należy, że każdy sprzedający ten środek osobie bez zezwolenia na zakup, oraz osoba nabywająca bez uprawnień środek, popełnia przestępstwo. A przecież każda transakcja dokonana przez telefon lub aukcję jest ewidencjonowana i możliwa do udowodnienia bez najmniejszego problemu.
    Q U I C K P H O S P E L L E T S 56 GE
    DO STOSOWANIA WYŁĄCZNIE PRZEZ PRZESZKOLONE EKIPY
    Środek owadobójczy, roztoczobójczy i gryzoniobójczy w formie pastylek
    emitujących gaz drogą reakcji chemicznej, o działaniu gazowym przeznaczony do dezynsekcji pustych pomieszczeń, materiału siewnego w magazynach i przechowalniach, w komorach elewatorów, w silosach, na barkach i w ładowniach statków.
    Określenie toksyczności:
    dla ludzi – bardzo toksyczny !!!
    dla organizmów wodnych - bardzo toksyczny.
    (R11) Środek wysoce łatwopalny.
    (R15) Kontakt z wodą uwalnia skrajnie łatwopalne, toksyczne gazy.
    (R26/28) Działa bardzo toksycznie przez drogi oddechowe !!!
    Pomyślcie, czy warto ryzykować życie własne, bliskich, oraz ewentualną wizytę policji i konsekwencje karne.
    TEN ŚRODEK TO ZABÓJCZY GAZ !!!
    A NIE TRUTKA NA KRETY I NORNICE DLA KAŻDEGO.
    Nie istnieje żaden lek, ani antidotum na tę truciznę !!!
  • Zosia radosna 2017.02.17 [21:09]
    NARESZCIE COŚ ROZSĄDNEGO!
    Pomijam co wolno co nie wolno. Mnie po prostu przeraża stosowanie trucizn.
    I masz rację. Co "komuś" (kretowi) dajemy to sami potem otrzymujemy.... I to dotyczy nie tylko kreta i nie tylko środków.
    I to nie... tobie daję, od ciebie otrzymam. (Dobre czy złe...)
    To nie tak "idzie" usmiech.gif . Dasz coś komuś (np czas...) a potem w innej części świata ktoś ci ci "odda" Inny całkiem.
    Wiem, że to (teoretycznie) odbiega od kreta... Ale kret też czuje, cierpi.... Dlatego jestem zwolennikiem delikatnego (ale skutecznego) wyproszenia go z ogrodu tak aby ani jemu nie zrobić krzywdy ani ogrodowi ani w końcu sobie (trucizna...).
    A na koniec przepraszam za długą wypowiedź.Że też nie umiem krócej :/.
  • Zlosnicazla 2017.02.18 [10:38]
    zadzwon do specjalisty
  • mojka333 2017.02.20 [20:57]
    Potrzebujesz po prostu dobrego preparatu na krety. Taki odstraszacz z pewnością będzie dobry https://jol-met.pl/odstraszacze-zwierzat/390- srodek-odstraszajacy-krety-psy-i-koty.html .Jest to również odstraszacz na psy i koty, dlatego jeżeli masz pupila dobrze zapoznaj się z ulotką i sposobem używania takiego odstraszacza. Preparat działa skutecznie natychmiast po zastosowaniu.
  • gość 2017.03.08 [16:16]
    Świece dymne, puszki na patykach. Szczerze, moim zdaniem trochę dziwnie to brzmi. Przecież w sklepach ogrodniczych jest duży wybór specjalnych preparatów, które zwalczają krety. Nie trzeba sobie zaśmiecać ogrodu. A jeżeli takie środki nie działają wtedy jest jeszcze siatka przeciw kretom, która daje 100% skuteczności. Ale raczej jest to ostateczność, bo takie środki jak anty-bissan, czy karbid są skuteczne .
  • Xymea 2017.03.19 [13:04]
    Też próbowałam wszystkie - butelek, klatek, środków. Zajęło to sporo czasu, a nie przyniosło oczekiwanych efektów. W walce ze szkodnikami zdecydowanie polecam zdać się na specjalistów - najlepiej wybrać zaufaną firmę z okolicy. Oni pozbywają się szkodników, a ty możesz w tym czasie spokojnie odpoczywać lub wykonywać swoją pracę. Taka usługa nie musi być droga, wystarczy odwiedzić stronę http://www.inpest.pl/ i zapytać o ceny.
  • Zosia radosna 2017.03.20 [12:02]
    Jasne, xymea. W zabijaniu najlepszy jest KTOŚ. Nie ja....
    Dobrze mieć czyste rączki... Ale jakby tak pogrzebać w sumieniu... byłoby coś niecoś do oczyszczenia... (myślę o zabijaniu kretów).
    Przecież można je przepłoszyć bez uciekania się do zabijania...
    Mam (przepraszam) wrednego, nieprzyjemnego sąsiada (mieszkam w bloku). Uprzykrza nam wszystkim życie nieznośnie. Czy mam wezwać służby? Może oni dadzą mu jakąś ..... No coś co mu posmakuje... i przestanie nam życie uprzykrzać...
  • gość 2017.03.20 [12:08]
    Idź do znajomego zakładu fryzjerskiego i poproś o włosy, które są zamiatane i wyrzucane. Włosy wsyp w rozgrzebane krecie kopczyki i zapal. U mnie w ten sposób pozbyłam się kretów.
  • Zosia radosna 2017.03.20 [15:26]
    No proszę. Proste, bez żadnych opłat usmiech.gif .
  • gość 2017.04.21 [08:59]
    Można w bardziej humanitarny sposób pozbyć się kreta. Warto do tego zaangażować specjalistów z firmy typu DDD usługi, bo to jedna wizyta, która załatwia sprawę.
  • Zosia radosna dziś [09:39]
    "humanitarny"..... Poczytałam sobie... drogi reklamodawco smiech.gif

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...