Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agniechaaaa

Pomocy !kolosalne rachunki za prąd!

Polecane posty

Gość agniechaaaa

Witam Jesteśmy 4 osobową rodzinką wczoraj otrzymałam rachunek za energię 420 zł za 2 m-ce! Zdziwiona jestem bardzo bo ostatni rachunek płaciłam 320 zł ,przecież nie było ostatnio w przeciągu 2 m-cy zadnej podwyżki (sprawdziłam poprzedni rachunek jest taka sama cena za kilowat)Dodam ,że mam wszystko na prąd tzn bojler ,płyta indukcyjna ale wszystko jest energooszczędne lub klasy A. zastanawiam sie nad kupnem junkersu do mycia Nas praktycznie niema całe dnie w domu wychodzimy o 7 rano ja wracam o 17 ,mąż póżniej .Jest nas dwoje i dwoje dzieci czy ktoś mógłby podać ile orientacyjnie płaci za gaz przy 4 osobach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaz gaz gaz na ulicach
ja płacę około 100 PLN/ 2 mies. za gaz w okresie letnim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddfdsdfsd
ja place 240 co dwa miesiace ale w bloku i kuchenke mam na gaz bez sensu macie tyle urzadzen na prad ale faktem jest ze w tym kraju wszystko jest chore bo kurde jak ùmozna zyc za te pierdolone grosze ktore zarabiamy aj mma cyznsz w bloku 600 zl i nie wiem kurde za co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaz gaz gaz na ulicach
A ten rachunek to nabija bojler elektryczny. Podgrzewanie wody przy użyciu energii elektrycznej jest kompletnie nieopłacalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja nie mowilam
100 zeta na dwa miesiace?? Przeciez to niemozliwe ja kolo 250 i nic na prad nie mma zadnych kuchenek bojlerow czy czajnikow ale jest pralka lodowka dwa laptopy i dwa telewizory i nie gadaj ze 100 zl ci wystraczy chyba przy swieczce siedzisz a tv wlaczsz na M jak milosc i Klan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaz gaz gaz na ulicach
przecież napisałem 100 zł za GAZ a nie za prąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniechaaaa
dzieki to na dobra sprawe gaz nie jest duzo tańszy od pradu Pare lat temu porównałam rachunki sąsiadki i tak samo jak my 4 osobowa rodzina to wyszło ,że ja mając wszystko na prąd płaciłam o 20 zł więcej Bojler ciagnie dużo pradu ,ale mam roczny i jakąs grzałkę posiada dokładnie nie umiem powiedzieć ale zapewniono nas że mało ciągnie i bardzo rzadko dogrzewa wodę . ręce opadają z tymi rachunkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mijan
co wy gadacie za bzdury!! gaz sie oplaca? u moich rodzicow mieszkaja 3 dorosle osoby i co dwa miesiace placa 240 zl za prad plus 100 zl za gaz, ja z mezem jestesmy w dwojke i mamy wszystko na prad i placimy co dwa miesiace tylko 213 zl... wiiec co sie bardziej oplaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja płacę za prąd około 250-300 zł na dwa miesiące.Mam bojler,codziennie pranie,zmywarka co dwa dni,dwa telewizory non stop i dwa komputery.Czajnik elektryczny co chwila i frytownica często.Strasznie dużo ci wychodzi.A i codzień suszarka i prostownica podwójnie,bo i ja korzystam i córka.Rodzina 4 osobowa.To tak z większych odbiorników,bo przecież jeszcze żelazko,lodówka,mikrofala,żarówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaww
a czym grzejecie wode latem jak nie bojlerem? Pyt do tych c mieszkaja w swoich domach Bo ja własnie bojlerem ogrzewam i tez mnie wnerwia ze w tych letnich miesiacach o wiele wiecej za prąd płace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edgrgh
jesli macie odbry bojler to podegrzewanie w nim wody nie powinno byc az tak wielkim kosdztem (kiedys liczylam ze swoja babka od fizyki), moze macie jakies zwarcie, moze ktores urzadzenie ma przepiecia, jest wiele opcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaww
stary ten bojler wielki i taki przedpotopowy bo jak sie budowaliśmy to nie mieliśmy kasy a znajomy akurat wymieniał całą hydraulike i nam go oddał za free i tak już zostało, może warto by g wymienić, tylko zeby miec pewność że to coś da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edgrgh
policzcie mniej wiecej ile powinnow ynosic zuzycie pradu, czyli zlicz ile czasu chodzi poszczegolne urzadzenie i przelicz na miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mieszkam w bloku
2 osoby, lodówka, zmywarka, pralka,itp. agd wszystko niby A+, dwa tv, dwa laptopy i komp stacjonarny, kuchenka gazowa. Po ostatnich rozliczeniach mamy teraz prognozy 160zł /2 mce za prąd i 25 zł/2 mce za gaz. A niedopłatę za prąd za ostatnie pół roku mieliśmy 300 zł... myślałam, że padnę jak wyjęłam rachunek z rozliczeniem. wiem, że niektórzy mają gorzej. Byłam raz w gazowni i babka reklamowała rachunek z niedopłatą za gaz 4000 zł!!! (ogrzewanie gazowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniechaaaa
Mieszkam w bloku tego czynsz 450zł normalnie rece opadają . Naprawde teraz nie można na niczym zaoszczedzić jedzenie też jest kolosalnie drogie w porównaniu do zarobków a do tego jeszcze rachunki... Chyba zapomne o wyjeżdzie w tym roku na wakacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimoza998
Miałam to samo. Aż musieliśmy sie u tesciow zapozyczyc... kolezanka z pracy polecila mi firme Axpo - dystrybutora energii elektrycznej i gazu. porownalismy z mezem oferty na rynku i rzeczywiscie sa najkorzystniejsi. przez ok pol roku meisiac w miesiac rachunki byly nizsze niz poprzednie o nawet kilkadziesiat zlotych! super oszczednosc! zdecydowanie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakawiooka
zeby obnizyc rachunek nieraz wystarczy po prostu zmienic dostawce pradu. ja korzystam z firmy axpo i rachunki spdaly od pierwszego miesiaca po zmienia. to juz ponad 10 miesiecy temu i dalej sa niskie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomocy mam coraz to wyższe rachunki za prąd Wlasnie dostałam fakturę za prąd za okres od kwietnia do wrzesnia Place za prąd co miesiąc w okresie letnim 100 zl za dystrybucje i 500 zl co dwa miesiące EC Za okres zimowy natomiast za dystrybucje po 200 zl miesięcznie i 500 co dwa miesiące do EC Rozumiem wysokie rachunki za okres zimowy gdyż grzeje elektryczne ale właśnie przyszła mi faktura 500 zl doplaty za okres letni Jedyne co mam na prąd to bojler 50 l, oświetlenie, pralka i telewizor Nie posiadam żadnych zmywarek gotuje na gazie ,czajnika elektrycznego tez nie używam Mieszkam w prywatnej kamienicy gdzie właściciel robi różne przekręty To samo mam z woda zawsze wysokie rachunki Jak sprawdzić czy mi ktos nie kradnie prądu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KamaŻak77
to bardzo wysoki rachunek. musisz sprobowac cos z tym zrobic!!! ja polecam zmiane dystrybutora energii elektrycznej. sama korzystam z firmy axpo - maja chyba najlepsza oferte na polskim rynku, wiec polecam. pozwala to na spore oszczednosci nawet bez myslenia o tym- a to jest naajlepsze. ja za prad place mniej juz od pierwszego rachunku za energie ktora dostaje od axpo:) zobacz sobie ich strone https://www.axpo.com/axpo/pl/pl/home-axpo-polska.html i sama ocen. warto!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może żarówkie LED? Ja zamawiałam na mlamp.pl i mnie to pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość riwierapolska
jak szukasz oszczdnosci na pradzie to koniecznie sprawdz czy nie oplaci ci sie zmienic dostawcy energii elektrycznej. ja zmienilam dystrybutora pradu na firme axpo (https://www.axpo.com/axpo/pl/pl/home.html) i teraz place duuuzo nizsze rachunki za prad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jakub_FR
Na wysokość rachunków za prąd duży wpływ ma również osprzęt elektryczny, z którego korzystamy. Im lepszej jest klasy, tym na niższe rachunki możemy liczyć. Szukając osprzętu dostosowanego do naszych potrzeb, powinniśmy zapoznać się z ofertą http://www.polimet.com.pl/ która zajmuje się ich sprzedażą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babciaula882
mialam taki sam probem. okazalo sie, ze mielismy przestarzala i niekorzystana umowe z dostawca pradu. zmienilismy dystrybutora energii elektrycznej na firme axpo i rachunki spadly od razu!!! zacznij od tego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupowałem energię przez CSA i jestem zadowolony. Kontakt do nich jest na csaipartnerzy.pl, obsługują i mniejsze i większe podmioty. Tutaj wygodne jest to, że w zasadzie wszystkim zajęli się za mnie – analizą ofert, analizą zapotrzebowania jakie ma nasz budynek, formalnościami przy sprzedaży itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Był okres że miałem na prawdę duże te rachunki, ale przejrzałem jakie oferty mają dostawcy energii warszawa i postanowiłem się przenieść do https://lumipge.pl/ :) i teraz jest dość spora różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem że dużo daje zmiana stałej taryfy na taka np podwójną... w sensie taniej w określonych godzinach... No i wymiana żarówek na ledowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olik8

U nas Pulsar Energia dostarcza prad i jesteśmy zadowoleni ze stawki u nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walerka99

Być moze to już czas na rozejrzenie się za nowym sprzedawcą prądu? Z mojej strony mogę polecić tego https://lumipge.pl/

Postawiliśmy na najlepszego moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×