Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dominikaaaaa

pomóżcie wybrać mi piekarnik

Polecane posty

Gość dominikaaaaa

chcę kupić piekarnik za 1500-2000 zł. myslę o Bosch'u. powiedzcie na jakie funcje zwrocic uwagę??? czego w praktyce najczęsciej się uzywa?? termoobieg 3d ? teleskopowe prowadnice, przydają się? jakie funkcje??? kataliza itp to jest ważne?? znalazłam tez piekarnik samsung twin convection?? warto go rozwazyc, czy nie??? http://www.samsung.com/pl/consumer/detail/detail.do?group=homeappliances&type=oven&subtype=ovenarchives&model_cd=BT65TDBCT/XEO proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blabloak
Wkłady katalityczne to porażka. Wykłada się nimi boki piekarnika. Wtedy wnętrze piekarnika jest takie chropowate i nieprzyjemne w dotyku ale nie o to chodzi. Wkład katalityczny ma takie właściwości że na nim /na tej powierzchni same "dopalają się" okruszki, tłuszcz, brud. Jeśli włączysz piekarnik i uzyska on właściwa temp., wkład będzie spalał wszystko co do niego przylgnie. Dzięki temu unikasz sprzątanie rozpryskanego tłuszczu, brudu, resztek ciasta. Głównym minusem jest fakt że żywotność takiego wkładu to ok. 2 lata eksploatacji. Po tym czasie wkład traci swoje właściwości katalityczne i staje się zwykłym wnętrzem piekarnika, ohydnie chropowatym i nieprzyjemnym w dotyku. Nie sposób tego umyć ścierką. NO i musisz wtedy kupić od producenta nowy wkład, który kosztuje kilka stów. To tylko wyłudzanie pieniędzy. Najlepsza jest emalia łatwoszyszcząca. Niektóre modele mają też opcję czyszczenia parą, tylko nie wiem jak bardzo to jest przydatne za te pieniądze. Kup z emalią łatwoczyszczącą i dbaj o piekarnik. Żaden sam się nie posprząta. Opcje peikarnika to satndardowo przydający się termoobieg, grzałka dolna i górna bez etrmo, osobno górna , osobno dolna i górna z termo do zapiekania. Niektóre mają też funkcję rozmrazania. Czy programy ciasto czy pizza, ale to tylko fikcja bo ciasto to peanie dół + termoobieg. Ale ładnie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablak
Piekarnik z linka jest fajny. Ma dobre funkcje i wszystko to co napisałam. jeśli Ci siępodoba to czemu nie??? p.s.-choć opcje za tą cenę nie są jakieś rewelacyjne. Ładny, funkcjonalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dooominikaaaaaaaaa
dzięki za odpowiedz. przyda mi się wiedza o tej katalizie. myslalam ze to jakas super rzecz. ten piekarnik z linku widzialam w media markt ok 1000 zl drozej. juz mnie glowa boli od tych piekarnikow, bo tyle tego jest a chce wybrac rozsądnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablak
Nie spiesz się, w styczniu będą wyprzedaże!:-D ;) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teleskopowe prowadnice
przydają się bardzo! Z funkcji najczęściej używam: termoobieg, zwykły piekarnik i grzanie od dołu. Fajna jest też funkcja ruszt - zakłada się taki pałąk i sam się obraca - fajny szaszłyk z tego wychodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dooominikaaa
raczej do stycznia nie bede czekac bo juz rok kupuję ten piekarnik.... to jakby ktos znalazł model z prowadnicami i termoobiegiem 3 d boscha to prosze o link;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ten samsunga tez jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ponawiam prośby takze szukam piekarnika do 2000 zł. co polecicie? zależy mi na piekarniku do zabudowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam ten piekarnik - http://www.kernau.com/produkt/kbo-0752-sk-x.html Kupiony za mniej niż tysiąc złotych, co dla mnie jest ogromnym plusem, bo szukałam piekarnika właśnie w tym przedziale cenowym. Kolejną zaletą jest na pewno termoobieg 3D, dzięki którym możemy przyrządzać kilka potraw na różnych poziomach w krótszym czasie i w niższych temperaturach. Piekę w tym piekarniku już kilka miesięcy i nie zauważyłam żadnych wad, wszystko działa sprawnie, dlatego jak najbardziej mogę polecić ten sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×