Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mam por seler i nie wiem co

Por,seler jak podajecie do obiadu??

Polecane posty

Gość mam por seler i nie wiem co

mam por seler i nie wiem co zrobić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam por seler i nie wiem co
ej, no napiszcie jak i co robicie:) nieraz w restauracji jem pyszną sałatke z pora,a w domu ohydna mi wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a gdzie słowo PROSZĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja krojepora na krążki - dodaję cukier, sól, pieprz i śmietanę lub majonez.wymieszać. seler - zetrzeć na grubej tarce, do tego starte jabłko i przyprawy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość google nei gryzą autorko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam por seler i nie wiem co
dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam por seler i nie wiem co
yeez - polewasz czymś selera i jabłko czy tak na sucho? tak mysle czy winegret by się nadawał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robie z selera tak: seler,jabłko i marchew ścieram na tarce o grubych oczkach,mieszam z majonezem.Niekiedy dodaje też rodzynki,wcześniej nasączone by były miękkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kiedys robilam seler tak -pokroic w talarki grubosi ok 5-7mm -wrzucam do goracej wody...gotuje az zmieknie-ale nie na packe obtaczam w mace, jajku, bulce i na patelnie jak schabowe wazne zeby dogotowac warzywo-inaczej ma zbyt intenstywny gorzki smak i jest zwyczajnie niesmaczne z przyprawami do panierki czy tez do wody mozna kombinowac co komu do gustu przypadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seler; moczę garść rodzynek, selera ścieram na drobnej tarce, dodaję łyżkę lub dwie śmietany i odsączone rodzynki. Czasem dodaję łyżeczkę miodu Por - pora kroję w cieniutkie plasterki, sparzam, dodaję drobno starte jabłko i łyżkę śmietany oraz sól i pieprz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam por seler i nie wiem co
seler zrobiłam tak:jako że nie lubię rodzynek to, tarty seler i jabłko polałam mieszanką:łyzka śmietany z łyżką winegretu. smak przypadł mi do gustu:) dzisiaj spróbuje sparzyc por, może uzyskam dzięki temu smak o jaki mi chodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam por seler i nie wiem co
że też nie pomyślałam o miodzie!!! następnym razem zrobie tak jak phii tylko bez rodzynek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aj,przypomniałam sobie jeszcze taką przekąskę z pora. PASZTECIKI Z POREM I SEREM FETA.(jeśli ktoś ma miskę tupperware do ciast to takie ciasto zrobi raz,dwa a jeśli nie to trzeba wyrabiać ręcznie) ciasto: 4 szklanki mąki 4 łyżki roztopionego masła lub oliwy 1/2 kostki drożdży szklanka mleka 3żółtka 1 całe jajko łyżka cukru szczypta soli Do miski wsypać mąkę i szczyptę soli.Roztrzepać drożdże z cukrem,ciepłym mlekiem,3 żółtkami i całym jajkiem.Zawartość wlać do miski ,zamkną i kilka razy zamieszać aby masa się wymieszała.Otwieramy miskę zgarniamy ciasto z pokrywki i ze ścianek,polewamy po ściankach masło lub oliwę.Jeszcze raz zamykamy i trzepiemy.Wkładamy do ciepłej wody do wyrośnięcia.Po 3-krotnym otwarciu sie pokrywy ciasto jest gotowe.Ciasto dzielimy na 3-4 części,rozwałkujemy w prostokąty nakładamy farsz i zawijamy ,potem kroimy jak makowiec,układamy na blachę,można posmarować wierz białkiem.Pieczemy 2-30 minut w temp 190-200 stopni. farsz: kostka sera feta 3 pory sól,pieprz do smaku pora pokroić drobno i zeszklić na oliwie,ser pokroić w kostkę i połączyć z przygotowanym potem,doprawić do smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×