Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

axxk

potrawy na wilekanoc

Polecane posty

jakie potrawy podajecie na sniadanie wielkanocne? wiadomo żurek lub barszcz sałatki wedliny jajak w majoneze ale co jeszcze?? zastanawiam sie nad zrobieniem sniadania dla rodziców i tesciów ale niemam pomysłów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie takiego topiku szukam, ale liczylam na wicej wpisow :P :D niech kazdy doda cos od siebie. u mnie bedzie bialy barszcz, jaja, wedliny,schab pieczony, baba wielkanocna co jeszcze przygotujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakies pasztety , zawsze moje ciotki robia a w nich np, jajka ugotowane i do tego jakis sos np. chrzanowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vxvxv
a może ktoś ma propozycje na świąteczny obiad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robię jeszcze sos tatarski, ćwikłę, czasem cos w galarecie np schab, a na obiad może być np kaczka w winie:) albo łosoś w sosie śmietanowo-cebulowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śledzie:) Przepis na doskonałe śledziki: Matiasy wymoczyć w wodzie Pokroić cebulę w piórka i dodać do śledzików. Rozgnieść zielę angielskie i wsypać do śledzi i cebulki Dodać odrobinę oliwy z oliwek Wszystko wymieszać Najlepiej podać na dzień po przygotowaniu:) PYSZNE! Jajko z chrzanem:) Jajka ugotowac na twardo, Posiekać bardzo drobniutko Dodać chrzan do smaku Wędlinka - najwyższej jakości. Standartowa sałatka jarzynowa Polecam również przepyszną sałatkę z kurczaka, pasków selera w zalewie, ananasa, przyprawy curry, kukurydzy i majonezu. Piersi kurczacze pokroić na drobną kostkę, usmażyć na oliwie lub oleju (osolić pod koniec smażenia) Gdy ostygną dodać doń puszkę ananasa krojonego drobno, pół słoika selera w zalewie, puszkę kukurydzy, trochę przyprawy curry i majonez. REWELACJA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiadomo barszcz biały, wedliny jajka na wszelkie sposoby w majonezie faszerowane sałatki, zawsze nowalijki musza byc ale w tym roku cos wczesnie wielkanoc wiec pewnei nakrojony polmisek pomidorow, ogorkow bedzie, chyba sprobje sałtke z kurczakiem dzieki za przepis:) ostaniow gazecie znalazłam przepisy na białą kiełabse na rózne sposoby, moze cos wyprobuje/....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie nie było zwyaczju mieć na święta zurku czy barszczu białego :D Ale ze strony meża to i owszem :D Ja robie zazwyczaj : -jajka faszerowane pieczarkami -jajka w sosie tatarskim - góra 2 sałatki -biała kiełbasa pieczona lub gotowana -swojska szynka -pieczeń rzymska -bigos -z ciast to musi być sernik,mazurek , mnustwo babek oraz pascha. Jak ktoś chce przepis to podam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a pieczeń rzymską jak zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sisi 72
Świeta wielkanocne jeżeli chodzi o jedzenie to przede wszystkim, jaja, szynka, mięsa, wędliny róznego rodzaju, bigos, żurek lub biały barszcz ... PS Śledzie i inneryby to na Gwiazdkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i zapomnialam jeszcze dodać, że do mies, jaj różne sosy i oczywiście obowiazkowo babka okrągła, sernik i ja robię tez tort czekoladowy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulaaaaaaaaaaa
hej dziewczynki! jak zrobic dobry majonez wielkanocny ??? podajcie mi kilka jakis roznych wersji :) prosze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak robicie jajka z chrzanem
, sos tatarski, i sos chrzanowy?i jak podajecie te sosy z czym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A prosze bardzo :) Jaja w sosie tatarskim : Nie ma tu jakieś szczególnej porporcji :) liczy się tu by dać wszystkie składniki. -ogórek konserwowy -pieczarki marynowane -szczypior -sól,pieprz -majonez. Pieczarki,szczypiorek oraz ogórek bardzo drobno siekamy/kroimy .Wszystkie składnii mieszamy razem(majonez można wymieszać w proporcji 1:1 z jogurtem naturalnym lub śmietaną).Jajka ugotowane na twardo kroimy na pól i ukladamy na pólmisku.Zalewamy sosem. Pieczeń rzymska: po 25 dag mielonego mięsa wołowego wieprzowego i cielęcego 2 bułki kajzerki 2 jajka 4 jajka ugotowane na twardo 2 suszone grzyby (2 dag) 2 cebule (15 dag) 2 łyżeczki musztardy 2 łyżeczki soku z cytryny skórka otarta z 1/2 cytryny 2 łyżki bułki tartej 1/2 łyżki margaryny 1 łyżka natki pietruszki po 1/2 łyżeczki rozmarynu tymianku oraz estragonu 2 łyżeczki jarzynki sól pieprz Grzyby umyć, moczyć 1 godz. w wodzie, gotować 30 min w tej samej wodzie, ostudzić i pokroić w paski. Cebule obrać i pokroić w małą kostkę. Bułki namoczyć w wodzie, lekko odcisnąć i rozdrobnić. Mięso wymieszać z bułką, cebulą, grzybami, musztardą, sokiem oraz skórką z cytryny, surowymi jajkami, natką pietruszki, przyprawami ziołowymi i jarzynką. Przyprawić solą i pieprzem, dokładnie wyrobić. Stolnicę zwilżyć zimną wodą i rozłożyć na niej mięso, nadając mu kształt dość grubego prostokąta. Jajka ugotowane na twardo obrać ze skorupek, opłukać zimną wodą, ułożyć pośrodku prostokąta jedno za drugim, tak aby stykały się końcami, i zwinąć mięso. Suchą stolnicę posypać bułką tartą i obtoczyć w niej mięso. Brytfannę wysmarować margaryną i wysypać bułką tartą. Mięso włożyć do brytfanny, skropić stopioną margaryną i piec około 50 min w piekarniku nagrzanym do temperatury 190°C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nastapila zmiana planów gosci mam w 2 dzien an śniadaniu. co podajecie? to samo co w Wielkanoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasztety obowiązkowo, no i babka najlepiej cytrynowa taka jaką widziałam w sklepie, z oetkera z dużą ilościa lukru i ozdobioną bukszpanem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swietowa
PRINCPOLO mam prosbe, pisze, ze robisz mnostwo babek. Cay ja moge prosic choc o jeden przepis ale na taka prawdziwa babe z babecznicy no i taki przepis pewniak, ktorego nie bede miusiala probowac przez kilka dni, poprosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×