Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość problem666

Poważny problem z pleśnią

Polecane posty

Gość problem666

Witam. W moim mieszkaniu, w sypialni rodziców, pojawił się na ścianie grzyb. Jest on tam już od pewnego czasu, może około 2 lat. Na początku był on niewielki, myślałam, że po jakimś czasie rodzicom udało się go usunąć. Jednak parę miesięcy temu, gdy otworzyłam szafę ścienną przeraziłam się. Okazało się, że pleśń rozrosła się na całą ścianę i wychodzi kawałek na sufit i sąsiednie ściany. Tak się składa, że akurat bardzo boję się grzybów chorobotwórczych, dużo o nich czytałam i wiem jakie są niebezpieczne. Od razu zaczęłam rozmawiać z rodzicami, żeby w końcu zaczęli coś z tym robić. Mówiłam im o skutkach posiadania takiego grzyba, czyli o różnych niebezpiecznych chorobach, o tym, że będzie się ciągle rozrastać i coraz trudniej będzie go usunąć. Pokazywałam artykuły, radziłam jak się za to zabrać, opowiadałam o wypowiedziach ludzi na forach, o tym, że zarodniki przenoszą się na cały dom i trują nie tylko ich, ale również mnie i brata. Niestety, rodzice zbyt wiele sobie z tego nie robią. Owszem, kupili osuszacz powietrza i zaplanowali, że wkrótce będą drapać ściany, odkażać i malować na nowo, a potem zamontują wentylację. Ale ta sprawa się przeciąga, czas mija, a oni dalej się za to nie biorą. Boje się o moje i ich zdrowie, bo mam świadomość jak bardzo jest to niebezpieczne. Co mogę jeszcze zrobić, aby ich przekonać? Bardzo proszę o różne porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A to mieszkanie jest w kamienicy, bloku? Co zmieniło się w mieszkaniu wkrótce przed pojawieniem grzyba? Nowe okna, drzwi, jakaś przebudowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problem666
Mieszkanie znajduje się w bloku. Pleśń pojawiła się w pokoju, gdzie jest zawsze wilgotno, zimno, a słońce raczej nie oświetla tej części budynku. Trudno powiedzieć kiedy dokładnie problem się zaczął, rzadko zaglądam do pokoju rodziców, szczególnie do szafy. Ale początki były chyba wtedy, gdy robiliśmy remont i uszczelnialiśmy okna. Myślę, że to też mogło się przyczynić, powstał problem z wentylacją. Teraz ciągle się pogarsza, rodzice ignorują to co mówię, a sama nie mogę zbyt wiele zrobić. Za parę miesięcy się wyprowadzam, ale to nie rozwiązuje problemu, bo martwię się przecież o nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problem666
Dodam jeszcze, że jakiś czas temu zauważyłam zmiany na ścianie przy drzwiach balkonowych w salonie. Może to też przez uszczelnienie okien, trudno powiedzieć. Mieszkamy tu prawie 10 lat, ten problem pojawił się około 3-2 lat temu, więc problemu przed naszym wprowadzeniem chyba nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czasem w takich przypadkach faktycznie należy zainwestować w dobrą klimatyzację i wentylację. Odkąd zamontowałam klimatyzację dzięki http://www.euroklimex.pl/ , wszystko jest w porządku, a problem pleśni i wilgoci zniknął całkowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się, że trzeba usprawnić przepływ powietrza i wentylację u rodziców w pokoju. Z grzybem nie ma żartów. Proponuję zadzwonić do firmy zajmującej sie klimatyzacją (np. http://www.klima-premium.pl/) i poradzić się co mozna zrobić, zeby problem się nie pojawiał ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cóż trzeba zlikwidować przyczynę, inaczej grzyb będzie wracał. Może to nieszczelne okna, może nieprawidłowa wentylacja (u nas tak było) przyczyn jest wiele. Mogą tez tworzyć się mostki ciepła, które można zlokalizować za pomocą prostej kamery termowizyjnej jak np http://www.ects.pl/produkty/c136_termowizja_kamery-termowizyjne_budownictwo-i-energia-odnawialna/p230_1-flir-i3-i5-i7 i zająć się ich uszczelnieniem. A ściany osuszyć i odkazić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli jest to w domu wolno stojącym, zdecydowanie coś jest nie tak z systemem wentylacji! Jak tylko będzie dobra wentylacja, problem zniknie. Inaczej możecie walczyć z tym za pomocą środków grzybobójczych, ale maślak i tak wam zaraz wróci. Od razu możecie zainsalować sobie odzysk ciepła. Mi robiła firma Bartosz Wentylacja - http://www.bartoszwentylacja.com.pl/oferta/rekuperacja zobaczycie jak wam rachunki w dół polecą. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najprostszym systemem wentylacji są nawiewniki. Wiadomo, że można bawić się w inne systemy, ale nie wiem czy jest sens przepłacać. Do domku to jeszcze, ale do mieszkania to przesada. Ja sam mam zamontowany nawietrzak ( zamawiałem tu : http://www.brookvent.pl/nawiewniki-okienne) w oknie, w łazience i jakoś pleśni nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Załóż dobrą wentylację: ) tutaj znajdziesz namiary www.kaisai.pl . Osobiście posiadamy w domu klimatyzacje tej firmy i działa bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas też był taki problem, pleśń miałam w rogu kuchni, na szczęście wspomniana już tutaj firma nawiewniki szczecin świetnie sobie z tym poradziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zrób jak koleżanki radzą chociaż w telewizji zawsze pokazują że jak jest grzyb to trzeba to chyba kuć... A zrób póki co może coś takiego. Kup w zielarskim olejek z drzewa herbacianego. Wkropl kilkanaście kropli do litra wody przetrzyj ścianę szmatą umoczoną w tym roztworze. To jest podobno silny środek grzybobójczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No z tym olejkiem herbacianym, a właściwie kilka kropelek do wody, to dałaś czadu! Widać, że nie masz pojęcia o grzybie na ścianie. Ja miałam za szafą, ale jak tylko się zorientowałam, od razu zareagowałam, bo na pleśń i grzyba reaguję , jak czerwona płachta na byka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale bez sensu jest takie usuwanie pleśni, dopóki nie znajdziesz źródła problemu to będzie walka z wiatrakami i co jakiś czas wszystko będzie na nowo wychodziło na ścianie. Najlepiej skontaktuj się z jakimś fachowcem, który sprawdzi jak u ciebie w domu z wentylacją. Firma www.nawiewniki-szczecin.pl jest bardzo solidna, u nas szybko się z tym uporali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te sprje na grzyb czy rozcieńczony domestos to dziajo na chwilę. Grunt o dobra wentylacja w domu i po grzybie. My montowaliśmy wentylacje z firmo www.jlm.fr.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem szczerze, że tutaj nie warto jest się bawić, bo trzeba zwyczajnie zacząć działać. Pleśń może być niebezpieczna i doprowadzić do poważnych chorób. Najlepiej będzie wezwać fachowców, którzy usuną pleść i osuszą ściany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne, wentylacje jet bardzo ważna, ale w pierwszej kolejności to trzeba usunąć grzyba i zaizolować ścianę (np. blokthermem in - działa grzybobójczo, likwiduje mostki termiczne i zapobiega ich powstawaniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pleśń się pojawia w miejscach tak zwanych mostków termicznych. Czy blok jest ocieplony? Bo jak nie to bardzo możliwe, że w tynku są szczeliny i tam powietrze skrapla się i robi się grzyb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na tak dużego grzyba najlepiej jest zastosować jakiś porządny preparat wysokiej jakości, bo inaczej problem będzie ciągle powracał. Wiele osób uważa, że jednorazowe zniwelowanie pleśni wystarczy, ale jeśli nie zabezpieczymy w odpowiedni sposób danego miejsca (w tym przypadku całej ściany) to za jakiś czas wszystko będziemy musieli powtarzać. Jeśli chodzi o sprawdzony preparat przeciwko pleśni to polecam higieniczną farbę antygrzybiczną Active H Premium. Dzięki niej będziesz mogła pozbyć się pleśni w całości, a co najważniejsze – będziesz mieć pewność, że nie powróci ona w przyszłości. Znajdziesz ją tutaj: http://standom.pl/produkt/higieniczna-farba-antygrzybiczna-active-h-premium/, działaj od razu, bo wiesz doskonale że sprawa tylko będzie się pogarszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podstawą jest dobrze zrobiona wentylacja bo jak tego niema to grzyb i pleśń murowana. u nas w domu pierwsze co to zaczeliśmy szukać dobrej firmy , która zamontuję nam dobrze działająca wentylację. Znaleźliśmy firmę http://a-tec.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Danuta56
Problem jest dosc powazny bo plesn zaszla naprawde daleko. Namow rodzicow na dzialanie. Tez kiedys mieszkalismy w bloku gdzie wiele osob narzekalo na plesn od tej nienaslonecznionej czesci mieszkan. Dlatego jak zaczelismy budowac dom to moj maz postawil na wentylacje nawyzszej jakosci czyli rekuperator z firmy Wanas. Zadnego problemu z wilogcia nie mamy, nawet w pokoju, ktory nie jest specjalnie nasloneczniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz coś z tym zrobić, pleśń jest szkodliwa dla naszego organizmu. Kupiłam ostatnio wentylację od http://www.centrowent.pl/, uważam, że w Waszej sytuacji jest ona niezbędna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janusz 28
Moim zdaniem klimatyzacja typu multi split jest lepszy , koszt montażu takiej klimatyzacji może być wyższy lecz można lepiej dobrać moc urządzenia do powierchni domu, agregat chłodniczy zawsze instalowany jest na zewnątrz domu, sprawdź parametry tego klimatyzatora i zobacz, ja czekam aż mi przywiozą fujitsu http://www.mirtor.com.pl/klimatyzacja-torun/ z sensorem podczerwieni który automatycznie kieruje chłodne powietrze na ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemo

Polecam farbę antygrzybiczną z nanosrebrem Spranda a do odgrzybiania naturalny środek ASG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobosz

 Polecam naturalny środek do usuwania pleśni ASG oraz farbę z nanosrebrem Spranda

do nabycia w https://spranda.pl

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ardok

Nic sie nie dowiedzialem chyba tu 3osoby ciagle pisze tylko reklamuje firmy i klimy a to co po zamontowaniu samo zginie ?? Jakiego srodka urzyc zeby skutecznie zabezpieczyc ściane i pozbyc sie grzyba a wentylacja inny temat pozniej przestancie wkoło reklomowac sie z klima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×