Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

trodat

Pranie śmierdzi pleśnią - POMOCY!!!

Polecane posty

Mam problem i zero pomysłów na to, co z nim zrobić :( Ciuchy po wyjęciu z pralki strasznie śmierdzą pleśnią. Pralka nie jest nowa, ale nie kupię nowej, bo wynajmuje mieszkanie i pralka juz w nim byla... Tylko nie wyobrażam sobie używania jej, bo wprawdzie ciuchy są czyste, ale zapach jest potworny (mimo dodania plynu do płukania i użycia dobrego proszku). Czy jest na to jakiś sposób? Jak pozbyć się grzyba z pralki??? Dziękuję za pomoc, B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też polecam nastawienie pralki bez prania, ale z dodatkiem sody oczyszczonej. Zresztą spróbuj obu sposobów, raz jeden raz drugi, no i koniecznie na najwyższej temperaturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie kwestia suszenia - śmierdzi (za przeproszeniem) pranie jeszcze mokre, dopiero wyjęte z pralki. I nie jest to zapach stęchlizny, tylko pleśni albo grzyba. Zrobię tak, jak radzicie: wysoka temperatura + ocet + soda. Trzymajcie kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzybiara
no bo pralkę trzeba zawsze po praniu zostawić otwarta żeby wyschła w srodku . Ja tez tak kiedys miałam. Ale już jest OK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fafka
sprawdz gume, odegnij ja i zobacz so cie tam dzieje, zaloze sie ze jest czarno... sprobuj to wyczyscic, jak sie nie da - mozna wymienic, z reguly za grosze,a jak sie da wyczyscicl, to zawsze po praniu wycieraj te gume wewnatzr do sucha i tak jak powiedziala "Grzybiara" - zostawiaj pralke do wyschniecia i natychmiast po zakonczeniu prania wyciagaj z niej rzeczy. mozesz tez probowac zmienic proszek, czasem kombinacja proszku i starej pralki daje smierdzacy efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raczej tak
Nie mieszaj sody z octem, albo jeden sposób albo drugi. Ocet nie tylko zabije grzyby ale przy okazji odkamieni pralkę. Od czasu do czasu warto wstawic pustą pralkę na cykl o najwyższej temperaturze by ją oczyścic. No i trzeba regularnie czyścic i osuszac tę uszczelkę w drzwiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzybiara
Moja stara pralka ( otwierana od góry ) ciągle smierdziała. W końcu sie wkurzyłam i po 9 latach uzytkowania kupiłam nową ładowaną z boku. Zawsze zostawiam uchylone drzwiczki i teraz juz nic mi nie smierdzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam podobny problem.Na poczatku myslalam,ze to z pralka cos nie tak.Sprawdzilam gume,wyczyscilam filtr,dodalam specjalengo srodku oczyszczajacego dla pralki i ja wlaczylam na pranie.Ale niestey:/Nie pomoglo.Tez uzywam dobrego proszku do prania i plynu.U mnie to chyba to,ze jest wilgotno i pranie schnie za dlugo:/Mimo,ze wentylowane pomieszcze jest ono smierdzi.Ale dziwne to naprawde.Mieszkam tu od trzech lat w tym mieszkaniu i jeszcze tak nie mialam.Mam nadzieje,ze to przejdzie,bo robie pranie po kilka razy:/nie moge zniesc tego smrodku i wkurzam sie,bo nie wiem o co chodzi:/Suszarki nie chce kupowac,bo niszczy ubrania:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Często tak się zdarza kiedy pomieszczenie, a w tym przypadku łazienka jest słabo wentylowana...pleśń wtedy szybko zamieszkuje wilgotne tereny czyli wnętrze pralki. A pralko-suszarki to jest dobry pomysł. To nieprawda, że niszczą ubrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się, to najczęściej jest wina słabej wentylacji i tego, że pralka w środku nie wysycha. A jeśli w ogóle jest problem z wilgotnością w łazience to nie ma co się dziwić, że tak się dzieje, niestety :( Albo pomyśleć nad ulepszeniem wentylacji, albo uzbroić się w cierpliwość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki....
W pralce rozwinęły się bakterie grzybów, które nie muszę chyba mówic, są bardzo szkodliwe, nie tylko dla dzieci. Dlatego tak ważną rzeczą jest wietrzenie - suszenie pralki po każdorazowym praniu. Musisz ją odgrzybić, a najlepiej wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki....
Dziewczyny...wiszące pranie samo nie nabawi się grzyba czy też pleśni (chyba że w pralce już to nastapilo). To w powietrzu unoszące się zarodniki grzybów, które również zostają wdychane do organizmu człowieka osiadają na wilgotnych ubraniach i rozwijaję się. Poprostu w tym pomieszczeniu muszą być zarodniki grzyba. ..................................................................................... Oglądałam program na discovery, jak małżeństwo z dzieckiem dostało 32 miliony dolarów odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej, właśnie za zagrzybiony dom i całe jego wyposażenie, za utratę zdrowia dziecka i męża, który z tego powodu musiał porzucić pracę. Firma musiała zapłacić pieniądze z tego względu, że nie zgodziła się na zrobienie remontu, po zalaniu mieszakania. Nim się zdecydowali oszacować szkody mieszkanie sie zagrzybiło, a konsekwencje tego , jak sie później okazało były nieodwracalne. Mówili tam, że ten bardzo niebezpieczny rodzaj grzyba jest w niemal w każdym domu, głównie w materiałach budowlanych i w sytuacji korzystnej zaczyna się rozmnażać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po podstawowce
To niesamowite jak ladnie mozna sie wypowiadac plotac bzdury. Wypowiedz zatytulowana "do autorki" brzmi, jakby pisal ja co najmniej lekarz albo komisarz sanepidu... a widac, ze wiedza Autora jest ponizej podstawowki, bo tam ucza, ze bakterie to kompletnie co innego niz grzyby!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ohmygod
Witam. Proszę Panie o pomoc. Przesadziłem z proszkiem i nie mogę dopłukać 8 par spodni;/ Proszę ratujcie jak co piszcie na gg 10579253 jestem zawsze na niewidoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gospocha gospocha gospocha
pralkę trzeba odkazić,wlej 1 litr octu do bębna wsyp 2 opakowania sody oczyszczonej i puść pranie bez ciuchów,takie na pusto,nastaw na 60 stopni,powinno pomóc na ohydne zapachy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lxTVGkNipgPVSuu
At last! Someone with the iingsht to solve the problem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rauma7
Witam. A jak usunąć pleśń z materiałowego wózka? Stał kilka dni na deszczu na balkonie a potem wylazła ta pleśń. Proszę o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×