Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malinka98

Pranie w płynie czy w proszku

Polecane posty

Gość malinka98

W czym najczesciej pierzecie ? Chodzi mi o pranie w automacie,czy uwazacie ze proszki sa za mocne,a np.płyny gorzej dopieraja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w płynie piorę tylko
delikatne rzeczy i swetry, polary itp. Białe i jasne - w proszku, ciemne raczej też, chyba że są w większości czarne i bardzo ciemne - to w płynie do czarnego. I zawsze się dziwię, że płyn do prania czarnego jest biały, a nie czarny :-D Nie widzę różnic w praniu między proszkiem i płynem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie piore brudnych
dreft jest prawie czarny cos ala czarna farbka rozpuszczona w mleku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko w plynie persil.Mama przywozi mi z niemiec Proszek czasami sie nie wyplukiwal z ciemnych rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w płynie piorę tylko
to musze kupić tego drefta :-) Jak mam podejrzenie, że coś jest zabrudzone - to używam odplamiacza - albo dolewam do pralki, albo moczę w nim daną rzecz, albo normalnie namaczam w proszku. Ale tak bardzo się nie brudzę :-) a nikomu innemu nie piorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a biale-bielizna,bluzki,reczniki,letnie spodnie namaczam w arielu do bialego na kilka godzin i pozniej piore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kryssssssss
wszystko w proszku Tide.Nie ma lepszego moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wszystko piore w plynie, bo jak dla mnie jest po prostu przyjemniejszy w uzyciu :) nie mam za duzo bialych rzeczy, wiec nie wiem, czy wystarczajaco wybiela, ale dla mnie jest w sam raz i do tego jest jeszcze jakis troche ekologiczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfhthrg
A ja piore w zelu ariel, po proszku moje dziecko dostaje wysypki i wydaje mi sie ze proszek nie wyplukuje sie tak dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pranie w pralce- proszek do prania pranie ręczne- płyn do prania. Ręcznie nie piorę w proszku, bo potem tego proszku nie mogę wypłukać z ubrań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malagenia
Również stosuje takie rozróżnienie, że jeżeli piorę w pralce to używam proszku, a jeżeli ręcznie to płynu. Niestety niektóre z moich rzeczy są na tyle delikatne, że wolę nie ryzykować prania ich w pralce, także muszę męczyć się z praniem ręcznym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość volaka
Teraz chyba jednak czesciej piore w płynie,kupuje bardzo czesto dreft do delikatnych rzeczy,a to dlatego ze mam małe dziecko i jednak proszki sa silniejsze jesli chodzi o uczulenia i alergie,a dopieraja dokładnei tak samo jak wspomniany płyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja myślałam że
A kto mi poleci dobry proszek bądź płyn do białego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do białego tylko Vizir. Ewentualnie perwoll w płynie do delikatniejszych rzeczy typu sweterki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi89
Ja nie mam tak ze kupuje tylko do bialego ,bo i tak nieraz zdaza mi sie wrzucic i jasno rózowe ,wiec nei chce zeby sie wybieliły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eli 80
My w ogóle używamy proszków Vizir do białego i do koloru. Z płynów to Persil w płynie (oryginalny kupujemy w Niemczech) czasami Ariel w płynie. Ubrania syna piorę w proszku lovela lub w płynie Dreft,jeśli coś jest mocno zabrudzone to w proszku vizir. Ale moim zdaniem płyny nie dopierają mocniejszych zabrudzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja piorę w płynie
domol(z rossmana) i dodaję wybielacza typu vanish, ale tez firmy domol(kosztuje 11 zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielonozielona
płyn dodajecie bezpośrednio na pranie, do pralki? czy do pojemnika na proszek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bejbiblu
PO RÓWNO. I PROSZEK I PŁYN. ZDARZA SIĘ, ŻE PROSZEK NIE DO KOŃCA SIĘ DOPIERA, Z KOLEI PŁYN ZMIĘKCZA UBRANIA I DAJE IM PRZYJEMNY ZAPACH. ZACZĘŁAM UŻYWAĆ DREFTA I JESTEM ZADOWOLONA Z EFEKTÓW. A DO RĘCZNEGO TYLKO PŁYN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotny_facet
do mocno brudnego tylko proszek, do normalnego może być płyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość henia 29**
NIE ROZUMIEM TEGO SZALU NA PLYNY DO PRANIA :p JA OSTATNIO KUPILAM PERLE DO KOLOROW TO MOIM ZDNIEM NIE WYPLUKJE SIE DOBRZE Z UBRAN I UBRANIA PACHNA TAK ... CHEMICZNIE FUUUJJ 100X BARDZIJE WOLE PROSZEK sorki za capsa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A różnymi proszkami/płaynami piorę, zależy co akurat w promocji w hipermarketach dają ;) Ostatnio zaczęłam eksperymentować z proszkami, których nie znam, żadne tam persile i ariele, tylko takie z niskich półek (i tańsze) i całkiem fajnie się sprawdzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość praczka
czy można łączyć 2 płyny różnych firm do prania czarnych rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli chcecie się
piorę w płynie-żelu Ariel,kupowany w Niemczech,aby białe było ładne dodaje do prania małe opakowanie sody oczyszczonej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W proszku. Dawniej prałam żelami do prania, ale od nich zepsuła mi się pralka. Serwisant powiedział, że jest to wina żeli do prania, bo nie wypłukują się do końca, osiadają na uszczelkach wewnątrz pralki, zapychając ją, Pranie miałam źle spłukane, ze smugami. Odkąd używam tylko proszków nie mam żadnego problemu z praniem. Przy wyborze proszku nie sugeruję się zapachem, ani marką, ale jego składem chemicznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×