Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gbfgb

Prosze o pomoc w pieczeniu tortu

Polecane posty

Gość gbfgb

Bardzo proszę o jakiś przepis (sprawdzony) na łatwy tort, myślałam o tym "z czarnolasu" (chyba tak się nazywa :) ) mój chłopak ma urodziny i chciałabym mu upiec torcik, a za bardzo takich ciast piec nie umiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gbfgb
nikt nigdy nie piekł tortu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gbfgb
kochane kobietki jeszvcze raz apeluje do was z moją prośbą :) porszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanna30
Przepis na biszkopt 4 białka ubijamy na sztywno dodajemy 3/4szklanki cukru ubijamy tak długo aby nie czuć kryształków cukru,potem dodajemy 4 żółtka z 4 łyżkami zimnej ale przegotowanej wody.Na koniec dodajemy 0,5 szkl mąki torowej+0,5 szkl mąki ziemniaczanej+łyżeczkę proszku do pieczenia.Masę wylewamy do tortownicy i pieczemy w tem.180 stopni. MASA: Możesz przełożyć bitą śmietaną(pyszne) lub kremem marczello( pychotka):0,5l śmietany 30% rozgrzewamy (ale nie gotujemy)i dodajemy 2 czekolady mleczne,które rozpuszczamy.Gdy masa będzie zimna (najlepiej wyjęta z lodówki )dodajemy dwie śmietany w proszku np.ŚNIEŻKI i ubijamy na sztywno Zyczę smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanna30
Zapomniałam:na koniec do masy dodaj alkohol najlepiej spirytus lej pomału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gbfgb
Dziękuje i prosze o jeszcze jakieś pomysły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanna30
Biszkopt jak wyżej.Masa RAFAELLO:0,5 litra śmietany 30 % rozgrzewamy i jednocześnie rozpuszczamy 2 tabliczki białej czekolady{masa nie może się zagotować}.Gdy masa jest już zimna dodajemy 2 śmietanki w proszku np.śniezka i ubijamy na sztywno.Na koniec dodajemy 10 deko wiórek kokosowych i mieszamy delikatnie łyżką.Biszkopt przekładamy masą i możamy polać polewą czekoladową lub posypać tartą czekoladą{mleczną}. Moje przepisy,ktOre Ci podałam zawsze się udają i sa naprawdę pyszne.Zyczę udanych wypieków i smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanna30
Biszkopt jak wyżej.Masa RAFAELLO:0,5 litra śmietany 30 % rozgrzewamy i jednocześnie rozpuszczamy 2 tabliczki białej czekolady{masa nie może się zagotować}.Gdy masa jest już zimna dodajemy 2 śmietanki w proszku np.śniezka i ubijamy na sztywno.Na koniec dodajemy 10 deko wiórek kokosowych i mieszamy delikatnie łyżką.Biszkopt przekładamy masą i możamy polać polewą czekoladową lub posypać tartą czekoladą{mleczną}. Moje przepisy,ktOre Ci podałam zawsze się udają i sa naprawdę pyszne.Zyczę udanych wypieków i smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gbfgb
:) Dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gbfgb
Może jeszcze ktoś oprócz Hani ma jakiś wupróbowany przpis? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorka podnosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biszkot na dużą okrągłą formę: 12 jaj 10 łyżek mąki 10 łyżek cukru 1 ł yżeczka proszku do piecz ubić pianę z 12 bałek na sztywno, dodać 10 łyżek cukru i ubijać 10 min. Dodać 12 zółtek, ubijać 5 min. Dodać mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia, no i znów 5 min mieszać mikserem piec w 180 stopniach ok 1/2 godziny (góra ma być rumiana) masa: 2 serki homegenizowane naturalne (niesłodzone itp) 1 szkl cukru pudru 1 szkl śmietany kremówki 30% 7 płaskich łyżeczek żelatyny 1 olejek cytrynowy 1/2 szkl mleka żelatynę rozpuścić w 1/4 zimnej wody i dodać do 1/2 szkl gorącego mleka. Ostudzić. ubić serki z cukrem pudrem, osobno ubić śmietankę 30% i dodać do utartych serków wymieszać ostudzną żeatynę z masą serowo-śmietankową, dodać olejek cytrynowy, wymieszać ostudzone ciasto przeciąć na 3 części , ewentualnie 2 gdyby nie wyrosło, ale mi zawsze wyrasta :) placki przełożyć kremem (trzeba chwilkę odczekać aż krem zetnie się w misce dzięki żelatynie, tak aby nie spływał,ale i aby nie był zbyt zbity polać polewą czekoladową (1/4 kostki masła, 3 łyżki kakao, 3 łyżki śmietany, 4 łyżki cukru - rozpuścić na ogniu, wymieszać, nie gotować, jak ostygnie polewać) tort ten piekę zawsze na urodziny dzieci, czasem na zamówienie rodziny :) jest pyszny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×