Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość madzialenkaaaa

przepis na ciasto które zawsze sie udaje

Polecane posty

Gość madzialenkaaaa

Mam ogromna prośbe. czy mógłby ktos mi podac przepis na ciasto które zawsze się udaję. Organizuję małe przyjęcie w domu i chciałabym trochę zabłysną. Niestety do ciast wogóle nie mam reki, albo jest zakalec albo nie wyrośnie. Licze na Was kochani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzialenkaaaa
?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wyślij wypowiedź
kopiec kreta ,sernik na zimno,biszkopt z jablakami,mufinki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ono jest smaczne, ale malo "pokazowe" :) smarujesz forme margaryna i bulka tarta. Mieszasz ze soba w rownych proporcjach: cukier, make, kasze manne (niewazne ile, byleby proporcje byly identyczne) + dodajesz troche proszku do pieczenia posypujesz forme lekko (0,5 cm) warstwa mieszanki na to kladziesz jablka pokrojone w talarki (2 lub 3 warstwy) na to druga, grubsza warstwe mieszanki (tak gruba jak jablka) na to scierasz lub krajasz nozem margaryne tak, by przyslonila caly wierzch i od nowa -jablka -mieszanka -margaryna zamiast jablek moze byc agrest czy wisnie ;-) pieczesz ak dlugo az gorna warstwa bedzie lekko brazowa Ciasto jest bez jajek, trudno je skopac, jest bardzo smaczne jak ostygnie (zwl. na 2 dzien), ale glupio sie kroi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzialenkaaaa
Dziękuje Wam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wyślij wypowiedź
bABKA CYTRYNOWO - CZEKOLADOWA 4 żółtka 25 dkg cukru 10 dkg oliwy 10 dkg wody ciepłej 1 skórka z cytryny (można też dodać cytrynkę w płynie) 1 cukier waniliowy Wszystkie składniki miksujemy. Ubijamy białka. Do masy dodajemy: 25 dkg mąki 1 łyżkę proszku do pieczenia piane Oczywiście miksujemy ciasto. Połowę ciasta wlać do brytfanki (do babki), do pozostałej połowy dodać kakao (na oko). Piec ok. 45 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wyślij wypowiedź
Super latwy biszkopt 4 jajka 1 szklanka maki 1 szklanka cukru 1 lyzeczka proszku do pieczenia cukier waniliowy (cala saszetka) 3 lyzki oliwy lub oleju slonecznikowego Zeby sie nie przemeczac, wszystko robimy w malakserze wink.gif Jajka ubic z cukrem, dodac przesiana make (wtedy ciasto jest pulchniejsze i lzejsze), proszek do pieczenia i cukier waniliowy. Dodac oliwe/olej. Wylac na tortownice wysmarowana maslem. Piec w temp. 150-160 stopni ok. 40 min (czas dla piekarnika z termoobiegiem) Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wyślij wypowiedź
Murzynek Gabrysi 1 kostkę masła lub margaryny (ja biorę "Kasię"), 4 łyżki mleka, 4 łyżki kakao i półtorej szklanki cukru włożyć do garnka i raz zagotowac. Ostudzić i dodać jedno żółtko. Z powstałej masy odlać pół szklanki na posmarowanie upieczonej babki. Do masy w garnku dodać trzy żółtka 1 i 1/2 szklanki mąki, skórkę otartą z cytryny, cukier waniliowy, proszek do pieczenia (2 łyżki), rodzynki. Wymieszać wszystko i dodać pianę ubitą z 4 białek. Znowu wymieszać i wlać masę do formy natłuszczonej i wysypanej tartą bułką. Piec około 30-40 minut, w temperaturze do 200 stopni. Po ostudzeniu oblać pozostałą w szklance masą albo przełożyć konfiturą, albo kremem albo bitą śmietaną, albo... dość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki pisze
mam a wlasciwie mialam ten sam problem ostatnio otworzyłam neta i znalazłam ciasto którego sie nie piecze jesli jestes zainteresowana moge podac linka -wyszlo super a ludzie byli w szoku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki pisze
konkretnie krówka z bita smietaną i mlekiem słodzonym- jesli kupisz mleko juz ugotowane to ciasto robi sie pól godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja powiem tak........
Babka ciemna gotowana ( zawsze się udaje ) 1 kasia 1\2 szklanki wody 1 1\2 szklanki cukru 2 łyżki kakao wszystko to wrzucasz do garnka i rozpuszczasz na jednolitą masę na wolnym ogniu następnie zostawiasz do wystygnięcia 2 szklanki mąki przesiewasz przez sitko z 3 płaskimi łyżeczkami proszku do pieczenia 5 jajek .....białka oddzielasz od żółtek jak masa jest letnia dodajesz na przemian mąkę i żółtko ....białka ubijasz na pianę i dodajesz na koniec piec ok 50 minut w 180 stopniach zajrzeć po 40 minutach z tego samego przepisu ciasto wylewamy zamiast do foremki od babki na blaszkę pieczemy tak samo po przestygnięciu ciasto przecinamy na pół .....na spód dajemy brzoskwinie pokrojone w plasterki i zalewamy to ubitą śmietaną z żelatyną i cukrem waniliowym ....przykrywamy górą którą możemy polać czekoladą albo nawet posypać cukrem pudrem i wstawiamy do lodówki w ten sposób mamy super ciemne ciasto ze śmietaną i brzoskwiniami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja powiem tak........
cholerka coś mi te połówki nie wyszły oczywiście ma być pół szklanki wody i szklanka i pół cukru sorry ale nie wiem czemu tak wyszło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro nie masz doświadczenia w pieczeniu ciast to proponuję jednak kupic ciasto w paczce (w proszku), dodajesz margarynę, jajka, wodę i na pewno sie uda ja, z braku czasu, często kupuję dr Oetkera albo Delecty nie dawniej jak dwa dni temu teściowa mnie za ciasta pochwaliła, podziękowałam w imieniu Delecty :) (babka maslana - dosałam soku cytrynowego i zapach cytrynowy oraz babka kawowa - dodałam kawy, oczywiście rozpuszczalnej) mam jeden "żelazny" przepis na placek z owocami, zawsze sie udaje, ale to letnie ciasto, ze śliwkami, truskawkami itp., nie na teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam się ciasta Dr. oetkera zawsze się udają pyszny jest ich sernik królewski potrafi zaskoczyć każdego gościa, zawsze jak go pieke to nikt mi nie chce wierzyć że to ciasto z pudełka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak ewka prowadzi taki zdrowy
tryb zycia, zdrowo gotuje bez kostek i krytykuje innych którzy je używają a idiotka sama ciasta w proszku robi, przecież to sama chemia! Popierdolona wariatka która sama nie potrafi upiec ciasta :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIASTO JOGURTOWE Przepis na bardzo proste ciasto SKŁADNIKI: *jogurt naturalny ok 180g (przelać go do miseczki a kubeczek opłukać i użyć jako miarki) Odmierzyć: * 3 kubeczki mąki * 2 kubeczki szklanki * 3/4 kubeczka oleju * 1 łyżeczka proszku do pieczenie * 1 opakowanie cukru waniliowego POLEWA CZEKOLADOWA: * 1/2 czekolady mlecznej * 2 łyżki śmietany SPOSÓB PRZYGOTOWANIA: Mąkę przesiać do miski z proszkiem do pieczenia i odstawić. Jajka ubić z cukrem i cukrem waniliowym na gęsty, puszysty krem. Ubijać minimum 10 minut na najwyższych obrotach miksera. Zmniejszyć obroty, dodawać jogurt w kilku porcjach podczas miksowania, a następnie stopniowo olej. Odłożyć mikser i wsypywać pomału przesianą mąkę z proszkiem delikatnie mieszając łyżką aż składniki się połączą. Formę wysmarować masłem i wysypać mąką. Wlać ciasto i piec 45 min. w temp. 180C. Gdy ciasto przestygnie zrobić polewę.W garnku gotować wodę gdy będzie już wrząca położyć na niego miseczkę i wsypać czekoladę i 2 łyżki śmietany gdy wszystko się rozpuści polewać ciasto.:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Babka cytrynowa z lukrem cytrynowym: 6 jaj, 2 szklanki mąki pszennej, 3/4 szklanki mąki ziemniaczanej, 1 i 1/2 szklanki cukru, 3 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia, 1 cukier waniliowy, 1 kostka margaryny, 3 cytryny. WYKONANIE: Jaja z cukrem ubić na parze na puszystą masę.powoli dodawać ( małymi porcjami) wymieszane z proszkiem do pieczenia mąki, dodać cukier waniliowy.2 cytryny wyparzyć i skórkę z nich otrzeć i dodać do ciasta, sok z tych cytryn także dodać do ciasta.Margarynę stopić i chłodną dodać do reszty składników. Piec 40 - 45 minut w 180st.C Uwaga: ciasta wychodzi dość dużo - za dużo jak na formę babkową,lepiej piec w czymś większym np. w tortownicy ze spodem "babkowym" lub w np. blaszce do metrowca.Ciepła babkę polać lukrem cytrynowym - Sok z jednej cytryny wymieszać 3/4 szklanki cukru pudru.Formę wypełniać do połowy objętości bo babka wyrasta dość wysoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Babka marmurkowa: 6 jajek,1 szklanka cukru , 1 szklanka mąki pszennej, 1 szklanka mąki ziemniaczanej, 3/4 szklanki oleju, aromat cytrynowy( kilka kropel) 1 cukier waniliowy, 1 łyżka ciemnego kakao, 2 łyżeczki proszku do pieczenia. WYKONANIE: Białka z cukrem ubić na sztywną pianę, stopniowo dodawać po jednym żółtku, obie mąki wymieszać z proszkiem do pieczenia a następnie powoli przesiać do masy jajecznej , ciągle mieszając( mikserem) dodać aromaty olej dokładnie wymieszać. 1/3 masy wymieszać z kakao .Formę z kominkiem wysmarować tłuszczem. Na przemian wlewać 2 łyżki ciasta jasnego, 1 łyżkę ciasta ciemnego.Piec ok 40 - 45 minut w 180 st.C.Pod koniec sprawdzić wykałaczką - jak będzie sucha to znaczy , że jest już dobre. Babkę można polać czekoladą gorzką,mleczną lub białą rozpuszczoną w 4 łyżkach mleka.Jeśli ktoś chce inne "wzory" w babce to można wylać do formy 1/2 część białej masy na to łyżką porobić kleksy z ciemnego ciasta i znów jasne ciasto i znów kleksy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
A jak ogarnie mnie totalny leń to robię szybkie ciasteczka, które mój syn nazwał "ICKI" - 1 opakowanie wiórek kokosowych lub kilkanaście łyżek mielonych orzechów włoskich, 1 kostka margaryny, 1 szklanka cukru,1/2 szklanki mleka w proszku (niebieskiego) 3/4 szklanki mleka płynnego,3 łyżki ciemnego kakao, 1 cukier waniliowy, 25 dkg płatów owsianych, sok z 1 cytryny, WYKONANIE: margarynę roztopić w większym rondelku, dodać cukier i cukier waniliowy oba mleka i kakao.Gotować to na małym ogniu , aż zgęstnieje.Lekko ostudzić, dodać płatki owsiane i sok z cytryny, dokładnie wymieszać ,.Na wysmarowanej olejem blaszce wykładać kupkami masę ( w miarę równe kupki).Ostudzone kupki formować w kulki i otaczać w wiórkach kokosowych lub w mielonych orzechach albo trochę w tym trochę w tamtym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANN555
Bon Appetit- Murzynek na samym początku. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnkaMika
alicjawkrainieslodkosci.blogspot.com/2016/05/babka-babci-marysi Sprawdzony bardzo dobry przepis. Wszystkim gościom smakowało i brali dokładki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×