Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Czy może...

Przepis na dobrą kawę

Polecane posty

Jak robicie dobrą kawę? Pomijając expres ciśnieniowy bo tu nic się nie wymyśli. Ale może cappucino, kawę na zimno czy coś innego? Miło będzie podać w święta smaczne ciasto z pyszną kawą :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trentina
ja ubijam mleko, dodaje zaparzona kawe z expresu i na wierzch nakladam bita smietane (domowa), kawa oczywiscie i mleko poslodzone. Posypuje to wszytko odrobina kakao. Pycha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trentina
Zwykle mleko. Spieniam je spieniaczem ale mozna zwyklym mikserem, nawet szybciej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lllllllllllllllllllllllllllll
najlepsza z rozpuszczalnych jest nescafe expresso i mleczko do kawy zageszczone z gostynia takie niebieskie ja uwielbiam taka 1 lyzeczka kawy z cukrem do polowy mniejszego kubka zalewam woda reszte mleczkiem i bita smietana spray lub jw + troszke cynamonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lllllllllllllllllllllllllllll
zrobilyscie mi smaka na kawke lece zrobic a na gore mozna starkowac troszke czekolady mniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie jest już pora na kawę, ale jutro czemu nie? Więc jakie znacie jeszcze przepisy? Ja raz robiłam kawe z koglem moglem, b. słodka ale pyszna, raczej przypomina deser, ale poprawia humor :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kłokłosanka
a dupsko rosnie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość girl from clifton
zagotowac pol kubka mleka i zmiksowac zeby powstala piana (% bez znaczenia) zaparzyc pol kubka kawy, moc wedle uznania, poslodzic i wlac do zmiksowanego mleka. mniam :) kawa po staropolsku: filizanka ulubionej czarnej kawy poslodzonej wedle uznania 2-3 lyzeczki krupniku (czyli wodki z miodem) bita smietana, smietana w sprayu lub sniezka tarta czekolada cynamon do kawy wlac alkohol, wymieszac, na wierzch wylozyc bita smietane, posypac tarta czekolada i cynamonem. pychota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ambrozja178
Malina, najbardziej podoba mi się tak kawa po cesarsku, tylko skąd ja wezmę koniak... trzeba będzie wybrać się na poszukiwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kassia445
Ostatnio szukałam dobrych przepisów na kawę i wpadłam na http://www.aromatkawy.pl/przepisy-na-kawe zdecydowałam się na jeden z tych wyśmienitych przepisów na kawę i to był strzał w 10-tkę, moi znajomi byli zachwyceni tym przepisem, może wam też przypadnie do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina343
Hej ;) jestem fanką kawy od dawna i uwielbiam nowe przepisy , przeczytałam te na stronie aromatkawy.pl i faktycznie są niezłe ;) wygodne jest to, że można je zrobić w domu, nie trzeba mieć drogiego sprzętu żeby zrobić smaczną kawę :) moja ulubiona to kokosove love bo zamiast cukru można użyć syropu i czekoladowa z goździkami bo robiłam taką jak pracowałam w restauracji. Dla mnie nie ma poranku bez dobrej kawy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najważniejszy jest ekspres do pysznej kawy i zmywarka. Ja bez tych rzeczy bym w kuchni nie wyrobiła. Oba sprzęty zamawiałam na avans.pl bo mają tam fajne ceny także jak ktoś będzie wyposażał to polecam.Wysyłka darmowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tytule jest Przepis na dobra kawe,a nie gdzie kupic sprzęt,spamersko szmato.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćina
Szmatą jest człowiek ktory obraża innych bez powodu:-o Skoro forum przyjmuje linki to znaczy, że to dozwolone. Czasem taki link jest pomocnym drogowskazem dla kogoś potrzebującego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emiliaa25
Przede wszystkim warto zadbać o wysokiej jakości ziarna kawy, jeżeli o mnie chodzi to zaopatruję się w palarni kawy https://www.blueorcacoffee.pl/Shop mają szeroki wybór kaw z różncyh zakątkó świata o przeróżnych nutach smokowych. Do tego ceny są jak najbardziej przystępne, szczególnie że jest ona wypalana do 24h przed ich wysyłką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem wielką fanką kawy mrożonej :) Robię kawę czarna z ekspresu :) Następnie wrzucam skruszony lód do kawy, na górę spieniam mleko :) posypuję po wierzchu cynamonem :) Pycha :) mogłabym pić taką kawę kilka razy dziennie ;) Jednak z czasem zauważyłam drganie powiek oraz skurcze nóg... kawa niestety wypłukuje magnez z organizmu. Codziennie piję ponad 2 litry mojej ulubionej zielonej Piwniczanki. Wybieram tą wodę ponieważ zawiera idealną proporcję wapnia i magnezu 2:1 - dzięki czemu te mikroelementy są znakomicie przyswajalne do organizmu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina Bn
Teraz w okresie jesienno- zimowym ja uwielbiam kawy z nutami korzennymi. Ostatnio znalazłam fajny przepis na syrop dyniowy do kawy. Kawa z nim jest bajeczna. Podsyłam przepis https://aleobiad.pl/dyniowa-latte/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata1991
Wręcz kocham orzechową latte macchiato. Używam do jej przygotowania kawiarki oraz urządzenia do spienienia mleka Melitta. (widzę, że teraz jest nawet w promocji) https://www.konesso.pl/product-pol-3573-Spieniacz-do-mleka-Melitta-1014-03-Cremio-SST.html Do mleka dodaję odrobinę syropu orzechowego, gdy mleko już jest spienione przelewam do wysokiej szklanki, a następnie kawę z kawiarki, najlepsza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dolce Vita - polecam tę filozofię kawową!! to na prawde potrafi pozytywnie wplynac na samopoczucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×